Veri Ambarı
Çözümleri

Pazarınızda rekabet üstünlüğü sağlayacak analitik platformun temelini MBIS ile atın. Kurumlar ve tüm fonksiyonlar genelinde tutarlı raporlamanın faydalarını deneyimlemek için farklı veri kaynaklarının konsolide edin. Şirket içindeki ve dışındaki farklı kaynaklardan gelen veriler üzerinde tutarlı ve eksiksiz bir görünüm elde ederek iş performansınızı iyileştirin.

Daha fazla bilgi

Konsolide ve temiz verilerle doğru ve etkili kararlar almak için MBIS danışmanlığını tercih edin.

Tamamen özelleştirilmiş veri ambarı ortamı

Gelişmiş analitik, çoklu veri motorları ve veri türlerinin entegrasyonuna imkan sağlayan açık, bellek içi bir platformdan yararlanın.

Bulutta kurumsal kullanıma hazır

Kurumsal düzeyde deneyimler için tasarlanmış uçtan uca tek veri yönetimi ve karar verme bulut çözümünü deneyimleyin.

Yüksek hacimli, gerçek zamanlı veri işleme

Önceden oluşturulmuş veri modelleri sayesinde, SAP HANA bellek içi teknolojisine dayalı entegre veri ambarı uygulamasının yüksek hızlı performansından yararlanın.

SAP HANA

SAP veri tabanı teknolojilerinde MBIS’in uzman ekibinin
sağladığı çözümlerle, gelişmiş analizlere hızlı ve güvenli ulaşın.

İş ortamında stratejik olarak rekabet edebilmek için karar verme sürecinizi geliştirmeye
yönelik öngörüleri, SAP HANA ile sağlayabilirsiniz. MBIS’in veri tabanı teknolojilerindeki
uzman ekibiyle SAP HANA kurulumunuzu yapın; entegre bir platformda gerçek zamanlı
öngörülere ve analizlere dayalı kararlar verin, işletmenizi daha ileri taşıyın.

Daha fazla bilgi

MBIS, SAP HANA çözümüyle hayatı sizin için kolaylaştırır.

IT ortamını basitleştirin ve maliyet avantajı sağlayın

Veri tabanı, gelişmiş analiz, veri entegrasyonu ve uygulama hizmetlerini daha düşük sahip olma maliyetiyle birleştiren bir bellek içi veri platformunu deneyimleyin.

Uygulamaları ve analitiği yapay zeka ile artırın

Geniş, çok modlu ve gelişmiş analitik yetenekleriyle içgörüleri ve durumsal farkındalığınızı derinleştirin.

Çevikliğinizi artırarak inovasyonlar yapın

Değişen iş ortamına adapte olmak için işlemsel verileri, gelişmiş analitikleri ve güvenliği birleştirerek inovasyon hızınızı artırın.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Veri tabanı yönetimi

Şirket içinde ve bulutta tek bir birleşik veri tabanı çözümüyle her türlü veriyi her yerde ve herhangi bir uygulama için yönetmenize imkan tanıyan yenilikçi yeteneklerden yararlanın.

Veri güvenliği

Gizliliği ve güveni korumak için kapsamlı kimlik, erişim yönetimi ve veri anonimleştirme ile verilerinizi ve hizmetlerinizi güvence altına alın.

Çok modelli işleme

Yapısal, yapısal olmayan, geospatial, SAP ya da üçüncü partiler kaynaklı birden çok veri türünün karmaşık işlemlerini yönetin.

SAP Data
Warehouse Cloud

MBIS danışmanlığıyla gelişmiş SAP veri ambarınızı buluta taşıyın.

MBIS’in analitik ve teknoloji danışmanlıklarından yararlanarak tüm veri kaynaklarınızı tek
bir çözümde birleştirin; bilgilerinizin güvenliğini, güvenilirliğini ve anlamsal zenginliğini
koruyan, kurumsal olarak kullanıma hazır veri ambarı yapınızı oluşturun.

Daha fazla bilgi

MBIS, SAP Data Warehouse Cloud çözümüyle hayatı sizin için kolaylaştırır.

Verilerinizi anında değerli sonuçlara dönüştürün

Bellek içi teknolojiyle iş kullanıcılarını ve IT ekiplerini daha hızlı sonuçlar almaları için güçlendirin.

İş gücünüzü bulut tabanlı basitlikle güçlendirin

Kurulumu, kullanımı ve paylaşması kolay içgörülü analitikler ile daha iyi karar vermenin yolunu açın.

IT bütçenizi mevcut ihtiyaçlara göre şekillendirin

İşletmenizin gerekli IT hizmetlerini kullandığı kadar ödemesini sağlayın. Bu hizmetleri gerektiği gibi ölçeklendirerek maliyetleri ve harcamaları kontrol edin.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Kolay iş birliği

Veri analizi projeleriniz için sanal bir çalışma alanı oluşturun. Açıkça tanımlanmış erişim yetkileri aracılığıyla iş arkadaşlarınızla iş birliği yapın ve bulguları diğer paydaşlarla paylaşın. Kullanımınızı yönetin ve depolama kaynaklarınızı ihtiyaca göre konfigüre edin.

İş katmanı

İş katmanı, herkesin verileri anında anlamasına olanak tanıyan doğal dil sözcüklerini sağlar. Hızlı keşif için veri alanlarınızı iş bilgileri ve iş etiketleriyle zenginleştirin. Bölümler arasında iş birliği yapmak için tüm bunları paylaşıma açın.

Self service modelleme

Verileri kolayca modelleme ve keşfetme konusunda iş kullanıcılarını güçlendirin. Verilerden içgörüler almak için sürükle bırak, tablolar, SQL, küp oluşturucu ve düz dosyaları kullanın. Veri modelleme görevlerini basitleştirmek için modelinizi görsel olarak oluşturun veya hazır veri modellerini kullanın.

SAP BW/4HANA

Gerçek zamanlı içgörüler için SAP HANA tabanlı yeni nesil
veri ambarı çözümünü MBIS ile hayata geçirin

Kurumsal kaynak yönetimi, saha operasyon sistemleri gibi şirketinize ait süreçleri
yürüttüğünüz sistemlerdeki verileri, merkezi bir yaklaşımla depolamak ve bir sonraki
aşamada raporlama, planlama, tahminleme gibi işlemlerle anlamlı bilgiye
dönüştürmek için MBIS’in veriyi bilgiye dönüştüren danışmanlık hizmetlerinden
faydalanın.

Daha fazla bilgi

MBIS, SAP BW/4HANA çözümüyle hayatı sizin için kolaylaştırır.

Düşük sahip olma maliyeti

Veri tabanı, gelişmiş analiz, veri entegrasyonu ve uygulama hizmetlerini daha düşük bir sahip olma maliyetiyle birleştiren bir bellek içi veri platformunu deneyimleyin.

Tüm verilerinizin tam değerinden yararlanın

Canlı öngörüleri hem şirket içinde hem de bulutta geniş ölçekte devreye almak ve verimlilik kazanmak için veri uygulamalarınızı dönüştürün.

Tek bir kaynakla inovasyon yapın

Gelişmiş analizlerin işletmenizde benimsenmesini en üst düzeye çıkarın, uygulamaları ihtiyaçlarınıza göre uyarlayın ve entegre makine öğrenimiyle işinizi yeniden kurgulayın.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Basitleştirilmiş modelleme ve yönetim

Basitleştirilmiş modelleme ve yönetim özellikleriyle geliştirme harcamalarını azaltırken değişiklik isteklerini hızlandırın ve uygulama süresini azaltın.

Geliştirilmiş kullanıcı deneyimi

Modern bir arayüz sayesinde kullanıcılarınıza yüksek kaliteli bir deneyim sunun ve kullanıcı üretkenliğini artırın.

Yüksek hacimli, gerçek zamanlı veri işleme

Veri işleme için bekleme süresini azaltın ve gerçek zamanlı olarak yüksek hacimli veri işleme ile akıllı otomasyonu etkinleştirin.

Müşterilerimizin Görüşleri

Daha başarılı olmanız için neler yapıyoruz?

Fehmi Murat DERİCİOĞLU
Çimsa, CIO
“SAP ile stratejik ortaklığımız kapsamında yürüttüğümüz Dijital Dönüşüm yolculuğumuzun Kişisel Verilerin Korunması ile ilgili kısmını da PDP (Personal Data Protector) çözümü ile tamamlamış bulunuyoruz. SAP’nin KVKK konusundaki deneyimlerini ve en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir projeyle birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağlayarak, kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardık. “
Mesut CAN
AGT, Proje Müdürü
“AGT’nin dijital çekirdeğini dönüştürdük! 10’dan fazla uydu sistemle entegre ECC sistemimizi Springfield metodolojisiyle MBIS’in deneyimli ekibiyle birlikte pandemiye rağmen 4 ayda S/4HANA’ya dönüştürdük. PMI standartlarına uygun yönettiğimiz ve çevik yaklaşımı entegre ettiğimiz projemiz sonucunda yalınlaşan, hızlanan ve güncellenen Bilgi Sistemleri altyapımız yeni teknolojilere hazır. Analitik yönetim reflekslerimiz güçlendi. Birlikte başarılı projelere imza attığımız MBIS’e teşekkür ederiz.”
Kadir Sakarya
Sepaş, Bilgi Teknolojileri Altyapı Müdürü
SAP’nin KVKK konusundaki en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir proje ile birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağladık. SAP PDP ile kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardığımız bu projede MBIS’in uzman ekibi ile çalıştık. Özverili çalışmalarından dolayı birlikte bu projeye imza attığımız MBIS’e çok teşekkür ederiz.
Emre Karabulut
Medcem, Bilgi Teknolojileri Müdürü
SAP’yi çimento sektöründe gelişen misyon ve stratejimizi destekleyen bir motor olarak görüyoruz. Öyle ki çimento sektöründe dijital çözümler geliştirmede esnekliği, entegrasyon kolaylığı ve değişen iş süreçlerine adaptasyonu ile vazgeçilmez bir kaynak. Bu süreçte danışmanlık firması olarak, know-how’ı güçlü ve değişen iş ihtiyaçlarımıza hızlı çözüm üreten MBIS, inovasyon yolculuğumuzda bizim için önemli bir çözüm ortağı haline gelmiştir.
Aylin Güvener
AGT, Satış ve Pazarlama Süreçleri Yöneticisi
MBIS’in B2B müşteri portalı Customer WEGA ile bayilerimizle iş birliği içerisinde çalışma imkânı elde ederek, müşteri memnuniyetimizi artırdık. Portalde ihtiyaçlarımıza yönelik sürekli yapılan iyileştirmelerle müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha hızlı bir şekilde cevap verebiliyoruz. Operasyonel verimliliğimizi ve bayilerimizle olan iletişimimizi artırmamıza da katkı sağlayan MBIS’e, Customer WEGA’nın hayat geçirilme ve geliştirme aşamalarında gösterdikleri profesyonel ve iş odaklı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Yasin GÖKKAYA
AGT, İş Uygulamaları Müdürü
“MBIS’in Profesyonel Destek Hizmetleri’nden yararlanmaya başladığımızdan bu yana kendimizi her zaman güvende hissediyoruz. MBIS’in alanında uzman ekibi ile sunduğu hızlı ve etkin çözümler sayesinde, iş uygulamalarımızı kullanan iç müşterilerimizin memnuniyetlerini çok iyi noktalara getirdik. Özverili çalışmalarından dolayı MBIS’e teşekkür ediyor, uzun yıllar birlikte çalışmayı diliyoruz.”
Sinan Karacoğlan
Doğu Pres, BT Müdürü
Uzun yıllardır MBIS ile çalışıyoruz. Beraber başarıyla canlıya geçirdiğimiz SAP S/4HANA projesinden sonra MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden de yararlanmaktayız. Uzman ekiplerin ihtiyaçlarımıza çözüm odaklı yaklaşımlarıyla beraber destek ihtiyaçlarımızı da sorunsuz ve hızlı bir şekilde MBIS ile çözüme kavuşturuyoruz. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.
Alper Nantu
Hasçelik, BT SAP Sorumlusu & Geliştiricisi
"24 saat çalışan bir endüstriyel fabrikada, SAP gibi önemli sistemlerimize anlık olarak izleme sunan bir servise sahip olmak fayda sağlıyor. Ben her yetki değişimi, önemli SAP JOB programlarının durumları ve performans tutarsızlıklarını System Guard aracı ile takip ediyor ve gerektiğinde aksiyon alıyorum."
İlker Özer
Tadım, IT Direktörü
2016 yılından bu yana MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden yararlanmaktayız. MBIS’in çözüm odaklı uzmanlarının taleplerimizi çok hızlı şekilde karşılamaları sayesinde, bir yandan günlük operasyonlarımızdaki aksamaların önüne geçerken diğer yandan da memnuniyet ve esnekliğimizi üst seviyelere taşımayı başardık. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.

AGT Ağaç Sanayii

MBIS farkıyla SAP BPC çözümünü seçen AGT Ağaç Sanayii’nde gerçekleşen dijital dönüşüm projesinin detaylarını inceleyin.

  • Sektör
    Ağaç ve Orman Ürünleri
  • Ülke
    Türkiye
  • Ürün
    SAP BPC
Vaka Analizini İndir

Başarı Hikayeleri

Kaynaklar

MBIS’in bilgi birikiminden faydalanın, farkındalığınızı artırın.

MBIS'in sunduğu SAP S/4HANA Finance Çözümü ile
kazanan siz olun.

Bu dokümanın amacı, bir S/4HANA Finance projesinin hazırlık aşamasında yapılması gerekenlere dikkat çekmek ve implementasyonun geri kalanının daha sorunsuz ilerlemesini sağlamaktır.

Ücretsiz İndir

SAP S/4HANA Finance

SAP S/4HANA Finance çözümü hakkında daha fazla bilgi
edinmek için webinar kaydımızı izleyin

Webinarı İzle

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz