Tedarik Zinciri
Planlaması Çözümleri

Pazardaki değişimlere anlık olarak cevap verebilen kurumlar, müşteri memnuniyetlerini en üst seviyelere çıkarırken aynı zamanda karlılıklarını da koruyorlar. Gelecekteki talepleri bugünden planlamak ve gerektiği durumlarda tedarikçilerinizle planlarınızı paylaşarak, tedarik zinciri operasyonlarınızı yarına hazır hale getirmek için siz de MBIS’in sunduğu SAP tedarik zinciri planlama danışmanlığından faydalanın.

Daha fazla bilgi

MBIS ile zincirin her halkasını plana dahil edin

Talep tahmini ve yönetimi

Kısa, orta ve uzun vadeli doğru tahminler yapmak için talep algılama, istatistiksel modelleme ve makine öğrenimi algoritmalarını kullanın.

Satış ve Operasyon Planlaması (S&OP)

Envanteri, hizmet seviyelerini ve karlılığı dengeleyen, departmanlar arası bir satış ve operasyon planı oluşturun ve işletin.

Tedarik planlaması

Öncelikli taleplere, tahsislere ve üretim kapasitesi gibi kısıtlamalara dayalı planlarla tedarik yönetimi süreçlerinizi optimize edin.

Gerçek zamanlı iş birliği

Sipariş, tahmin, kalite, envanter yönetimi ve daha fazlası için tüm süreçlerde müşteri ve tedarikçilerinizle iş birliği yapın.

Durum izleme için dashboard’lar

Tedarikçilerden sipariş durumu güncellemelerini alın, kalite sorunlarını ve arz ve talep uyumsuzluklarını hızla belirleyin ve aksiyon alın.

Hızlı başlangıç

Etkin tedarikçi seçimi için tedarikçi entegrasyon özelliklerini devreye alın ve kullanın.

SAP Integrated
Business Planning

MBIS ile gelecek talepleri şimdiden planlayarak
tedarik zinciriniz ile entegre edin.

MBIS’in sektörel deneyimleriyle, talepleri karlı bir şekilde karşılayacak, satış ve
operasyon yeteneklerini birleştirecek çözümleri hemen hayata geçirin, önceden
yapılandırılmış işlem şablonlarını kullanarak hızlı bir şekilde çalışmaya başlayın.
Öncelikli taleplere, tahsislere ve tedarik zinciri kısıtlamalarına dayalı tedarik planları
oluşturarak kaynak verimliliğinizi optimize edin.

Daha fazla bilgi

SAP Integrated Business Planning ile tüm planlama süreçlerinizi optimize edin ve etkin olarak yönetin.

Planlama süreçlerini etkin hale getirin

Gelişmiş analitikler ve simülasyonlar kullanarak planlama süreçlerini stratejik, operasyonel ve taktiksel düzeyde kontrol edin.

Müşteri beklentilerini tahmin edin ve karşılayın

Tahmine dayalı modelleme ve talep algılama yetenekleriyle hizmet düzeylerini, talepleri karşılama hızını ve tahmin doğruluğunu artırın.

Akıllı planlama kararları verin

Talep odaklı, kâr için optimize edilmiş, kendi kendine öğrenen tedarik zincirleri için gelişmiş planlama özelliklerini ve makine öğrenimi algoritmalarını kullanın.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Gerçek zamanlı planlama

Finansal bağlayıcı yazılımlar ile, SAP Concur’daki seyahat, gider ve fatura verilerini ERP, CRM, İK ve muhasebe sistemlerinize entegre edin.

Talep planlama

İnceleme, mutabakat ve onay sürecini basitleştirmek için kart işlemlerini otomatik olarak elde edin ve kategorilere ayırın.

Çok aşamalı envanter optimizasyonu

ISO 27001, SOC 1 / SSAE16 ve PCI gibi standartları sağlayan SAP Concur çözümleri ile veri güvenliğini en üst seviyede sağlayın.

Çok düzeyli planlama

Tüm tedarik zinciri ağını kapsayacak şekilde, lokasyonlar ve çok düzeyli malzeme listeleri özelinde modellemeler yapın.

Hazır şablonlar

Önceden yapılandırılmış planlama şablonları ile çözüme hızla adaptasyon sağlayın, anantajlarından hemen yararalanın.

Tedarik zinciriniz için akıllı görünürlük

Tedarik zinciri süreçlerinizi, performansı etkileyen istisnaları net biçimde ve anında izleyebilecek şekilde yapılandırın.

SAP Ariba Supply Chain
Collaboration for Buyers

Tedarikçilerinizle iş birliğini ve tedarik zincirinin satın alma ile entegrasyonunu
sağlayan lider SAP çözümlerini MBIS ile keşfedin.

Mükemmel tedarik zinciri izlenebilirliği elde etmek için MBIS tecrübesinden faydalanın.
MBIS’in SAP tedarik zinciri uzmanları tarafından kurgulanacak iş birliği platformu, ERP
ve tedarik zinciri optimizasyon sistemlerinizle entegre olarak, tedarik zinciri planlama
ve yürütme süreçlerinde çok sayıda tedarikçiyle güvenli ve kolay bir şekilde
çalışmanızı sağlar. Üretim tahminlerini, siparişleri, kalite ve envanter bilgilerini
tedarikçilerinizle paylaşın ve yanıtlarını gerçek zamanlı olarak alın.

Daha fazla bilgi

SAP Ariba Supply Chain Collaboration for Buyers çözümüyle tedarikçilerinizle iş birliği yaparak daha etkin çalışın.

Tedarikçi duyarlılığını artırın

Talep ve envanterlere erken görünürlük sağlayarak daha yüksek tedarikçi duyarlılığı elde edin.

Tedarikçilerinizi bilgilendirin

Toplam talebi, eldeki stoğu ve minimum-maksimum stok seviyelerini tedarikçileriniz ile paylaşın.

Tedarikçiler için envanter kontrolü sağlayın

Tedarikçilerin doluluk oranlarını iyileştirmesine, stokları azaltmasına ve genel envanter seviyelerini düşürmesine yardımcı olun.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Kolay entegrasyon

Herhangi bir back-office sistemiyle, SAP S/4HANA’yla veya non-SAP tedarik zinciri çözümleriyle hazır entegrasyonlardan yararlanarak çalışın.

Eyleme dönüştürülebilir içgörüler

Dashboard’lar sayesinde, tedarik-talep uyuşmazlığını ve kalite sorunlarını hızlı bir şekilde saptayın; tahminlerinize, siparişlerinize, kalite bildirimlerinize ve envanter çekimlerinize tedarikçi yanıtlarını ve taahhütlerini anlık olarak izleyin.

Mobil uygulama desteği

Gerçek zamanlı durum bilgilerini tüm mobil cihazlardan izlemek için SAP Ariba Supply Chain mobil uygulaması ile entegre olun.

Müşterilerimizin Görüşleri

Daha başarılı olmanız için neler yapıyoruz?

Fehmi Murat DERİCİOĞLU
Çimsa, CIO
“SAP ile stratejik ortaklığımız kapsamında yürüttüğümüz Dijital Dönüşüm yolculuğumuzun Kişisel Verilerin Korunması ile ilgili kısmını da PDP (Personal Data Protector) çözümü ile tamamlamış bulunuyoruz. SAP’nin KVKK konusundaki deneyimlerini ve en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir projeyle birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağlayarak, kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardık. “
Mesut CAN
AGT, Proje Müdürü
“AGT’nin dijital çekirdeğini dönüştürdük! 10’dan fazla uydu sistemle entegre ECC sistemimizi Springfield metodolojisiyle MBIS’in deneyimli ekibiyle birlikte pandemiye rağmen 4 ayda S/4HANA’ya dönüştürdük. PMI standartlarına uygun yönettiğimiz ve çevik yaklaşımı entegre ettiğimiz projemiz sonucunda yalınlaşan, hızlanan ve güncellenen Bilgi Sistemleri altyapımız yeni teknolojilere hazır. Analitik yönetim reflekslerimiz güçlendi. Birlikte başarılı projelere imza attığımız MBIS’e teşekkür ederiz.”
Kadir Sakarya
Sepaş, Bilgi Teknolojileri Altyapı Müdürü
SAP’nin KVKK konusundaki en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir proje ile birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağladık. SAP PDP ile kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardığımız bu projede MBIS’in uzman ekibi ile çalıştık. Özverili çalışmalarından dolayı birlikte bu projeye imza attığımız MBIS’e çok teşekkür ederiz.
Emre Karabulut
Medcem, Bilgi Teknolojileri Müdürü
SAP’yi çimento sektöründe gelişen misyon ve stratejimizi destekleyen bir motor olarak görüyoruz. Öyle ki çimento sektöründe dijital çözümler geliştirmede esnekliği, entegrasyon kolaylığı ve değişen iş süreçlerine adaptasyonu ile vazgeçilmez bir kaynak. Bu süreçte danışmanlık firması olarak, know-how’ı güçlü ve değişen iş ihtiyaçlarımıza hızlı çözüm üreten MBIS, inovasyon yolculuğumuzda bizim için önemli bir çözüm ortağı haline gelmiştir.
Aylin Güvener
AGT, Satış ve Pazarlama Süreçleri Yöneticisi
MBIS’in B2B müşteri portalı Customer WEGA ile bayilerimizle iş birliği içerisinde çalışma imkânı elde ederek, müşteri memnuniyetimizi artırdık. Portalde ihtiyaçlarımıza yönelik sürekli yapılan iyileştirmelerle müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha hızlı bir şekilde cevap verebiliyoruz. Operasyonel verimliliğimizi ve bayilerimizle olan iletişimimizi artırmamıza da katkı sağlayan MBIS’e, Customer WEGA’nın hayat geçirilme ve geliştirme aşamalarında gösterdikleri profesyonel ve iş odaklı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Yasin GÖKKAYA
AGT, İş Uygulamaları Müdürü
“MBIS’in Profesyonel Destek Hizmetleri’nden yararlanmaya başladığımızdan bu yana kendimizi her zaman güvende hissediyoruz. MBIS’in alanında uzman ekibi ile sunduğu hızlı ve etkin çözümler sayesinde, iş uygulamalarımızı kullanan iç müşterilerimizin memnuniyetlerini çok iyi noktalara getirdik. Özverili çalışmalarından dolayı MBIS’e teşekkür ediyor, uzun yıllar birlikte çalışmayı diliyoruz.”
Sinan Karacoğlan
Doğu Pres, BT Müdürü
Uzun yıllardır MBIS ile çalışıyoruz. Beraber başarıyla canlıya geçirdiğimiz SAP S/4HANA projesinden sonra MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden de yararlanmaktayız. Uzman ekiplerin ihtiyaçlarımıza çözüm odaklı yaklaşımlarıyla beraber destek ihtiyaçlarımızı da sorunsuz ve hızlı bir şekilde MBIS ile çözüme kavuşturuyoruz. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.
Alper Nantu
Hasçelik, BT SAP Sorumlusu & Geliştiricisi
"24 saat çalışan bir endüstriyel fabrikada, SAP gibi önemli sistemlerimize anlık olarak izleme sunan bir servise sahip olmak fayda sağlıyor. Ben her yetki değişimi, önemli SAP JOB programlarının durumları ve performans tutarsızlıklarını System Guard aracı ile takip ediyor ve gerektiğinde aksiyon alıyorum."
İlker Özer
Tadım, IT Direktörü
2016 yılından bu yana MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden yararlanmaktayız. MBIS’in çözüm odaklı uzmanlarının taleplerimizi çok hızlı şekilde karşılamaları sayesinde, bir yandan günlük operasyonlarımızdaki aksamaların önüne geçerken diğer yandan da memnuniyet ve esnekliğimizi üst seviyelere taşımayı başardık. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.

AGT Ağaç Sanayii

MBIS farkıyla SAP BPC çözümünü seçen AGT Ağaç Sanayii’nde gerçekleşen dijital dönüşüm projesinin detaylarını inceleyin.

  • Sektör
    Ağaç ve Orman Ürünleri
  • Ülke
    Türkiye
  • Ürün
    SAP BPC
Vaka Analizini İndir

Başarı Hikayeleri

Kaynaklar

MBIS’in bilgi birikiminden faydalanın, farkındalığınızı artırın.

MBIS'in sunduğu SAP S/4HANA Finance Çözümü ile
kazanan siz olun.

Bu dokümanın amacı, bir S/4HANA Finance projesinin hazırlık aşamasında yapılması gerekenlere dikkat çekmek ve implementasyonun geri kalanının daha sorunsuz ilerlemesini sağlamaktır.

Ücretsiz İndir

SAP S/4HANA Finance

SAP S/4HANA Finance çözümü hakkında daha fazla bilgi
edinmek için webinar kaydımızı izleyin

Webinarı İzle

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz