SAP Stratejik
Tedarik Çözümleri

Sürdürülebilir tasarruf sağlayan tedarik anlaşmalarını müzakere etmek için gerekli stratejik tedarik çözümlerine SAP Ariba ile kavuşun. Güçlü bir tedarikçi ağına bağlı olan, fonksiyonel araçlar, uzmanlık ve bilgi ile oluşturulmuş stratejik tedarik çözümlerini MBIS danışmanlığıyla kullanıma geçirin.

Daha fazla bilgi

MBIS’in özel danışmanlık hizmetlerini kullanarak tedarik maliyetlerinizi optimize edin, riski yönetin ve
planladığınız tasarrufların tam olarak gerçekleşmesini sağlayın.

Gelişmiş müzakere ve tedarikçi seçimi

Ayrıntılı içgörülerle tedarikçileri seçerken, tüm tedarikçi portföyünüzle müzakere yeteneklerinizi geliştirerek maliyet tasarrufu sağlayın.

En iyi uygulamalar kılavuzu

Stratejik tedarik süreçleri için SAP Ariba tarafından sunulan en iyi iş uygulamaları kataloğundan faydalanın.

Zenginleştirilmiş tedarikçi verileri

Tedarik fırsatlarını bulurken, Dun & Bradstreet’in öngörüleriyle tedarikçi bilgilerini genişletin ve riske karşı koruma sağlayın.

Rekabetçi maliyet azaltma

Yeni tedarikçiler tarafından sağlanan rekabetçi tekliflerden yararlanarak projeleriniz için ortalama harcamayı azaltın.

Analizler

Yüksek hacimli satın almalar yapmanız durumunda fiyatlandırmada oluşacak değişiklikleri görmek için what-if analizlerinden yararlanın.

e-İmza desteği

e-İmza özelliğini aktive ederek birden çok sözleşme kopyası imzalamada oluşan zaman kayıplarını ve masrafları ortadan kaldırın.

SAP Ariba
Strategic Sourcing

Stratejik satın alma işlerinizi MBIS
uzmanlığıyla tek bir çözümle yönetin.

Satın almalarınızı, sözleşmelerinizi ve harcamalarınızı SAP Ariba’nın sunduğu
merkezi platformda yönetin. Yüksek maliyetli malzemeleri azaltarak, tedarikçi
seçim sürecinizi geliştirerek ve tasarruflarınızı artıran sözleşmeler
oluşturarak satın alma harcamalarınızı azaltın.

Daha fazla bilgi

SAP Ariba Strategic Sourcing ile tedarik sisteminizi çağın ötesine taşıyın.

Verimliliğinizi artırırken, maliyetlerinizi düşürün

Tüm harcama kategorilerinde süreç verimliliği yaratın. Yönetim altındaki harcamaları kontrol ederek daha fazla tasarruf elde edin.

Sözleşmelerinizi kolayca yönetin

Ana verileri sistemler arasında entegre ederek daha hızlı satın alma ve sözleşme yapın. Aynı zamanda ERP entegrasyonu ile sözleşme uyumluluğunu sağlayın.

Tedarikçi sisteminizi iyileştirin

Tedarik risklerini en aza indirmek için tedarikçi seçiminizi iyileştirin, daha fazla fiyatlandırma ve tahmin görünürlüğü elde edin.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Anında tasarruf

Kapsamlı RFx yönetimini ve açık artırma yeteneklerini destekleyerek daha düşük bir maliyetle değer elde edin.

Daha hızlı tedarikçi keşfi

SAP Ariba Discovery çözümüyle nitelikli tedarikçileri zaman kaybetmeden kolayca keşfedin.

İş çevikliği

Süreç ve iş akışı yönetimi ile satın alma döngülerini hızlandırın, üretkenliği artırın ve tasarrufları izleyin.

SAP Ariba
Contracts

SAP’nin sunduğu kontrat yönetimi çözümleri ile satın alma ve
satış sözleşmelerinizi elektronik ortama taşıyın.

Kağıt üzerinde yanlış bilgilerle yönetilen riskli sözleşmelere veda edin. MBIS
özenli çalışmalarıyla sizin için uyarlanacak SAP Ariba Contracts uygulamasıyla,
tüm sözleşme yaşam döngüsünü otomatikleştirin ve hızlandırın.

Daha fazla bilgi

SAP Ariba Contracts çözümü sözleşme süreçlerinizin
yönetimini kolaylaştırır.

Sözleşme yönetiminizi kolaylaştırın

Tüm sözleşme türlerinin takibi ve yönetimi için harcanan süreyi en aza indirin.

Sözleşmelerinizi iyileştirin

Tam ölçekli raporlama ile sözleşmelerden elde ettiğiniz değeri optimize edin.

Zamanında yenileyin

Tedarikçilerle olan sözleşmeleriniz için önemli dönüm noktası tarihlerinden çok önce bildirim alın ve fırsatlardan en iyi şekilde yararlanın.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Entegrasyon

Rakipsiz uyumluluk için sözleşme süreçlerinizi diğer SAP Ariba çözümleri, SAP ERP’niz veya non-SAP sistemlerle entegre edin.

Hızlı değer elde etme süresi

BT ekibinize minimum talepte bulunarak, SAP Ariba Contracts yazılımının her zaman güncel olan sürümünün keyfini çıkarın.

Kontrollü süreçler

Bir sözleşmenin önceden onaylanmış biçimi veya dili değiştirilirse, kontrol etmenize yardımcı olacak şekilde hemen uyarılar alın.

Tam görünürlük

Otomatik uyarılar, kullanışlı kontrol panelleri ve yapılandırılabilir raporlarla sözleşme döngüsü boyunca eksiksiz bilgi sahibi olun.

Daha güçlü uyum

Kontrollü süreçler, otomatik izleme ve tam bir denetim yolu ile sözleşmesel faaliyetlerden haberdar olun, SAP Ariba’nın sözleşme yönetimi çözümü ile uyum faaliyetlerinizi güçlendirin.

SAP Ariba
Spend Analysis

Satın almalarınızı analiz ederek izlenebilir
harcama yönetimine geçin.

MBIS danışmanlığıyla hayata geçireceğiniz SAP Ariba Spend Analysis ile
harcama verilerinizi toplayın, şirket ve endüstri standartlarına göre
sınıflandırın ve satın alma davranışlarınızın analizini yapmak için pazar
zekası ile zenginleştirin. Harcama analizi, daha iyi, daha hızlı ve daha güvenli
satın alma kararları vermek ve daha fazla kişiyle pazarlık etmek için
ihtiyacınız olan görünürlüğünü sunar.

Daha fazla bilgi

SAP Ariba Spend Analysis ile tüm harcamalarınızı daha akılıca yapın.

Harcamalarınızı kontrol altına alın

Şirket genelinde satın alma çakışmalarını ve düşük değerli, yüksek hacimli işlemleri ortadan kaldıracak fırsatları belirleyin.

Maliyetlerinizi azaltın

Tedarikçi portföyünüzü ve kategorilerinizi optimize ederek kaçırdığınız indirim fırsatları hakkında görünürlük elde edin, satın alma maliyetlerinizi azaltın.

Karşılaştırmalı analizler

Harcamalarınızı sektörünüzde faaliyet gösteren rakiplerinizle karşılaştırarak gerekli düzenlemeleri hemen yapma fırsatı yakalayın.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Zenginleştirilmiş tedarikçi verileri

Dun and Bradstreet’in zenginleştirilmiş iş bilgileriyle sıkı bir şekilde örülmüş çözümle, tedarik portföyünüz hakkında daha derin bir içgörü kazanın, riskleri belirleyin ve yönetin.

Hızlı analiz ve raporlama

SAP HANA’nın bellek içi bilgi işlem gücü, yüzde 20’ye kadar daha hızlı veri yükleme, 80 kat daha hızlı raporlama ile işinizi daha hızlı ve daha kolay hale getirir.

Gelişmiş makine öğrenimi

Makine öğrenmesi teknolojilerini kullanana SAP Ariba’nın yeni nesil tedarikçi bilgileri zenginleştirme servisi ile çok daha geniş ve anlamlı verilerle çalışın.

Müşterilerimizin Görüşleri

Daha başarılı olmanız için neler yapıyoruz?

Fehmi Murat DERİCİOĞLU
Çimsa, CIO
“SAP ile stratejik ortaklığımız kapsamında yürüttüğümüz Dijital Dönüşüm yolculuğumuzun Kişisel Verilerin Korunması ile ilgili kısmını da PDP (Personal Data Protector) çözümü ile tamamlamış bulunuyoruz. SAP’nin KVKK konusundaki deneyimlerini ve en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir projeyle birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağlayarak, kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardık. “
Mesut CAN
AGT, Proje Müdürü
“AGT’nin dijital çekirdeğini dönüştürdük! 10’dan fazla uydu sistemle entegre ECC sistemimizi Springfield metodolojisiyle MBIS’in deneyimli ekibiyle birlikte pandemiye rağmen 4 ayda S/4HANA’ya dönüştürdük. PMI standartlarına uygun yönettiğimiz ve çevik yaklaşımı entegre ettiğimiz projemiz sonucunda yalınlaşan, hızlanan ve güncellenen Bilgi Sistemleri altyapımız yeni teknolojilere hazır. Analitik yönetim reflekslerimiz güçlendi. Birlikte başarılı projelere imza attığımız MBIS’e teşekkür ederiz.”
Kadir Sakarya
Sepaş, Bilgi Teknolojileri Altyapı Müdürü
SAP’nin KVKK konusundaki en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir proje ile birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağladık. SAP PDP ile kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardığımız bu projede MBIS’in uzman ekibi ile çalıştık. Özverili çalışmalarından dolayı birlikte bu projeye imza attığımız MBIS’e çok teşekkür ederiz.
Emre Karabulut
Medcem, Bilgi Teknolojileri Müdürü
SAP’yi çimento sektöründe gelişen misyon ve stratejimizi destekleyen bir motor olarak görüyoruz. Öyle ki çimento sektöründe dijital çözümler geliştirmede esnekliği, entegrasyon kolaylığı ve değişen iş süreçlerine adaptasyonu ile vazgeçilmez bir kaynak. Bu süreçte danışmanlık firması olarak, know-how’ı güçlü ve değişen iş ihtiyaçlarımıza hızlı çözüm üreten MBIS, inovasyon yolculuğumuzda bizim için önemli bir çözüm ortağı haline gelmiştir.
Aylin Güvener
AGT, Satış ve Pazarlama Süreçleri Yöneticisi
MBIS’in B2B müşteri portalı Customer WEGA ile bayilerimizle iş birliği içerisinde çalışma imkânı elde ederek, müşteri memnuniyetimizi artırdık. Portalde ihtiyaçlarımıza yönelik sürekli yapılan iyileştirmelerle müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha hızlı bir şekilde cevap verebiliyoruz. Operasyonel verimliliğimizi ve bayilerimizle olan iletişimimizi artırmamıza da katkı sağlayan MBIS’e, Customer WEGA’nın hayat geçirilme ve geliştirme aşamalarında gösterdikleri profesyonel ve iş odaklı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Yasin GÖKKAYA
AGT, İş Uygulamaları Müdürü
“MBIS’in Profesyonel Destek Hizmetleri’nden yararlanmaya başladığımızdan bu yana kendimizi her zaman güvende hissediyoruz. MBIS’in alanında uzman ekibi ile sunduğu hızlı ve etkin çözümler sayesinde, iş uygulamalarımızı kullanan iç müşterilerimizin memnuniyetlerini çok iyi noktalara getirdik. Özverili çalışmalarından dolayı MBIS’e teşekkür ediyor, uzun yıllar birlikte çalışmayı diliyoruz.”
Sinan Karacoğlan
Doğu Pres, BT Müdürü
Uzun yıllardır MBIS ile çalışıyoruz. Beraber başarıyla canlıya geçirdiğimiz SAP S/4HANA projesinden sonra MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden de yararlanmaktayız. Uzman ekiplerin ihtiyaçlarımıza çözüm odaklı yaklaşımlarıyla beraber destek ihtiyaçlarımızı da sorunsuz ve hızlı bir şekilde MBIS ile çözüme kavuşturuyoruz. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.
Alper Nantu
Hasçelik, BT SAP Sorumlusu & Geliştiricisi
"24 saat çalışan bir endüstriyel fabrikada, SAP gibi önemli sistemlerimize anlık olarak izleme sunan bir servise sahip olmak fayda sağlıyor. Ben her yetki değişimi, önemli SAP JOB programlarının durumları ve performans tutarsızlıklarını System Guard aracı ile takip ediyor ve gerektiğinde aksiyon alıyorum."
İlker Özer
Tadım, IT Direktörü
2016 yılından bu yana MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden yararlanmaktayız. MBIS’in çözüm odaklı uzmanlarının taleplerimizi çok hızlı şekilde karşılamaları sayesinde, bir yandan günlük operasyonlarımızdaki aksamaların önüne geçerken diğer yandan da memnuniyet ve esnekliğimizi üst seviyelere taşımayı başardık. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.

AGT Ağaç Sanayii

MBIS farkıyla SAP BPC çözümünü seçen AGT Ağaç Sanayii’nde gerçekleşen dijital dönüşüm projesinin detaylarını inceleyin.

  • Sektör
    Ağaç ve Orman Ürünleri
  • Ülke
    Türkiye
  • Ürün
    SAP BPC
Vaka Analizini İndir

Başarı Hikayeleri

Kaynaklar

MBIS’in bilgi birikiminden faydalanın, farkındalığınızı artırın.

MBIS'in sunduğu SAP S/4HANA Finance Çözümü ile
kazanan siz olun.

Bu dokümanın amacı, bir S/4HANA Finance projesinin hazırlık aşamasında yapılması gerekenlere dikkat çekmek ve implementasyonun geri kalanının daha sorunsuz ilerlemesini sağlamaktır.

Ücretsiz İndir

SAP S/4HANA Finance

SAP S/4HANA Finance çözümü hakkında daha fazla bilgi
edinmek için webinar kaydımızı izleyin

Webinarı İzle

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz