SOPRANO
( Sales Order Posting Robotic Automation )

SAP Intelligent RPA ile geliştirilen Soprano ile farklı ortamlarda gelen ve manuel olarak işlenmesi günler alan satış siparişlerini saniyeler içinde otomatik olarak SAP’ye işleyin, hem zaman hem de kaynak tasarrufu sağlayın; müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşıyın.

Daha fazla bilgi al

SOPRANO SAP Intelligent RPA Paketi Nedir?

Analizlerimiz sonucunda fizilibilite ve uygulanabilirliğine beraber onay verdiğimiz taktirde UiPath® or SOPRANO SAP Intelligent ile tüm iş süreçlerinizin otomasyonunu sağlıyoruz.

Automatic Sales Order Posting to SAP

SOPRANO (Sales Order Posting Robotic Automation) paketi dijital dönüşüm yolculuğunuza SAP Intelligent Robotic Process Automation teknolojisini de ekleyerek geleneksel yöntemlerin ötesine geçmenizi sağlar. Rutinin bir parçası olarak sipariş toplayan işletmeler, SOPRANO’yu kısa süre içerisinde devreye alarak süreçlerini otomatize edebilirler. E-mail otomasyonu, sipariş iptali/güncellemesi, onay akışları ve ERP’de satış siparişi oluşturulması gibi manuel yürütülen birçok süreci kullanıma hazır olarak sunan SOPRANO ile ilk günden değer yaratmaya başlayabilirsiniz.

"soprano" e-kitabımızı indirerek satış sipariş süreçlerinin otomasyonu ile işletmenizin verimliliğini artırmanın yollarını keşfedin!

İndir

Kapsam

Satış siparişi toplama yöntemleri için
bir best-practice

Mail, telefon, fax gibi birçok yöntem ile size ulaştırılan siparişleri, belirlenen bir formatta toplayarak tek kanaldan yürütmeniz sağlanır.

Sipariş kümeleme
yeteneği

Gün içerisinde gerçekleşen sipariş iptali, miktar ve ürün tipi güncellemesi gibi değişiklikleri insan müdahalesine ihtiyaç duymadan dikkate alır.

ERP Sisteminde satış siparişinin
otomatik olarak oluşturulması

SAP Intelligent RPA robotları size gelen siparişleri okuyup ilgili işlem kodu üzerinden ERP sisteminde doğru satış siparişini oluşturur.

Sürecin her aşamasında
bildirim sağlama imkanı

Satış siparişi yaratıldığında anlık olarak ilgili kişilere (kullanıcı veya müşteri) mail yoluyla bildirim gönderilir.

Termin zamanına
uygun planlama

Müşteri sipariş bilgilerini MİP’ye (Malzeme İhtiyaç Planlaması) sipariş toplama sürenize (günlük, haftalık, aylık…) uygun bir kesim zamanı ile aktarır.

5 soruda SOPRANO?

SOPRANO paketini devreye almak için SAP ERP mi kullanmak gerekiyor mu?

SAP Intelligent RPA ürünü ERP bağımsız bir üründür. SOPRANO paketi SAP ERP üzerinde geliştirildiği için mevcut kurgusu bu yöndedir. Ancak farklı ERP sistemleri için de benzer bir süreç kısa zamanda otomatize edilebilir.

Hangi SAP ERP versiyonları SOPRANO’yu destekler?

SAP ECC, SAP S/4HANA ve SAP S/4HANA Cloud’un herhangi bir versiyonunu kullanmak SOPRANO’yu devreye almak için yeterlidir.

SOPRANO ne kadar sürede canlıya alınır?

SOPRANO paket standartları (kurulum, fit-gap analizi, uyarlamalar, son kullanıcı eğitimi) bir hafta içerisinde devreye alınabilir.

Paketin içinde bulunan işlem sayısını aşılırsa ek bir ücret ödemek gerekir mi?

Evet, müşterilerimiz lisanslarındaki işlem sayısını aştığında ek lisans temin etmelidir.

SOPRANO canlıya alındıktan sonra ek bir hizmete ihtiyaç duyuluyor mu?

SOPRANO canlıya geçtikten sonra cloud factory üzerinden sürecinizi gerçek zamanlı olarak izleme fırsatı elde edersiniz. Ters giden herhangi bir durumun gözlenmesi halinde on-call destek danışmanlığımız SOPRANO paketine dahildir.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz