SAP
Seyahat ve Giderler
Çözümleri

Dijitalleşen dünya, işletmelerin operasyonel alanları her geçen gün daha da fazla büyütüyor. MBIS danışmanlığıyla daha geniş coğrafyalara hizmet vermek için yapacağınız seyahat, konaklama ve diğer masraflarınızı minimum seviyede tutun ve çalışanlarınıza masraf süreçlerinde en iyi deneyimi yaşatın.

Daha fazla bilgi

MBIS ile seyahat ve masraf yönetimini yük olmaktan çıkartın.

Yüksek kullanıcı memnuniyeti

Seyahat yapanlar için masraf talebi oluşturmayı, yöneticiler için onaylamayı ve izlemeyi basitleştiren üstün kullanıcı deneyimi sunun.

Entegre rezervasyon

Tüm kurumsal seyahat ve konaklama imkanlarını (uçak, otel, araç kiralama ve transferler) çalışanlarınızın kullanımına sunan online entegre rezervasyon araçlarını kullanıma alın.

Üstün raporlama

Kullanıcı dostu özelleştirilebilir raporlar, dashboard’lar, prosedür uyumluluk raporlaması ve bütçe oluşturma ile süreç işletim ve takibini kolaylaştırın.

Üçüncü parti entegrasyonları

TripIt, Uber, AirBnB gibi üçüncü parti araçlarla doğal entegrasyon sağlayın.

Prosedürlere uyumluluk

Prosedürlerin dışına çıkmadan, çalışanlarınızın tüm seyahat ve masraf süreçlerini yönetebileceği bütünleşik bir platformdan yararlanmalarına olanak verin.

Verimlilik artışı

Fatura ve masraf eşleştirmesini otomatik hale getiren ve gereksiz iş yükünü ortadan kaldıran makine öğrenmesi teknolojisinden faydalanın.

Concur Expense

MBIS ile masraf yönetim süreçlerinin
kontrolünü elinize alın.

Seyahat halindeki çalışanlarınız için güvenli bir mobil erişim sunarak, şirket
kartı ve elektronik fatura entegrasyonlarını içeren bulut tabanlı bir masraf
yönetimi uygulamasını MBIS danışmanlığıyla hayata geçirin. Çalışanlarınız,
tüm harcamalarını akıllı telefonlarından (veya isterse bilgisayarlarından)
sisteme girsin, göndersin ve yöneticileri masraf taleplerini onaylasın. Finans
ekibiniz nihai bir inceleme yapsın ve ERP sisteminize gönderilecek veya
sözleşmelerinize göre müşterilere faturalandırılacak giderleri işlesin.

Daha fazla bilgi

MBIS, Concur Expense çözümüyle hayatı sizin için kolaylaştırır.

Mobil masraf yönetimi

Çalışanlarınızın üretkenliği artırmak için herhangi bir cihazdan masraf talepleri oluşturmasını, göndermesini ve onaylamasını sağlayın.

Bütünleşik harcama görünümü

Bütçeleri daha iyi yönetmek, doğru tahmin yapmak ve masraf politikalarına uyumluluğu sağlamak için tüm çalışan harcamalarının tek bir görünümünü elde edin.

e-makbuzlarla entegrasyon

Havayolları, oteller, restoranlar ve kara taşımacılığı hizmetleri sunan firmalardan gelen elektronik makbuzları kullanarak masraf taleplerinin otomatik olarak doldurulmasını sağlayın.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Finansal bağlayıcılar (connectors)

Finansal bağlayıcı yazılımlar ile, SAP Concur’daki seyahat, gider ve fatura verilerini ERP, CRM, İK ve muhasebe sistemlerinize entegre edin.

Otomatik kart işlemleri

İnceleme, mutabakat ve onay sürecini basitleştirmek için kart işlemlerini otomatik olarak elde edin ve kategorilere ayırın.

Yüksek güvenlik

ISO 27001, SOC 1 / SSAE16 ve PCI gibi standartları sağlayan SAP Concur çözümleri ile veri güvenliğini en üst seviyede sağlayın.

Concur Travel

Seyahat süreçlerinizi SAP Concur Travel ile yalınlaştırın.

Seyahat eden çalışanlarınızın tercihlerini, kredi kartlarını, satıcı bilgilerini ve
diğer tüm seyahat bilgileri birleştiren çözümleri MBIS ile devreye alın. Tüm
verileri tek bir yerde toplayarak harcamaları izlemek, içgörüler elde etmek,
seyahat prosedürlerine uyumluluğu sağlamak konularında üstün performans
sağlayın. MBIS ile çalışanlarınızın memnuniyetini artıracak SAP seyahat
yönetimi çözümlerinden en iyi şekilde yararlanın.

Daha fazla bilgi

MBIS, Concur Travel çözümüyle hayatı sizin için kolaylaştırır.

Seyahat masraf girişlerini hızlandırın

Seyahat firmaları otomatik olarak Concur Expense’e e-Makbuz gönderebilirken, seyahat eden çalışanlarınız makbuz fotoğraflarını çekip masraf raporlarına ekleyebilir.

Hareket halindeyken iş seyahatlerini yönetin

Çalışanlarınız mobil uygulama aracılığıyla seyahat halindeyken planlama ve rezervasyon yapsın, güzergah değişikliklerini oluştursun ve seyahat planlarını paylaşsın.

Seyahat politikalarına uyumu artırın

Özelleştirilebilir yolculuk öncesi talep ve planlama süreciyle seyahat politikalarını uyumu artırın.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Konsolide seyahat verileri

Tüm seyahat verilerinizi birleştirerek harcamalarınızı kontrol edebilir, politikalara uyumluluğu artırabilir ve çalışan güvenliğini yönetebilirsiniz.

Üçüncü parti entegrasyonları

Çalışanlarınızın tercih ettikleri yaygın seyahat uygulamaları ile entegrasyon sağlayın. Tek merkezden tüm uygulamalara ulaşın.

Üstün raporlama

Daha iyi kararlar vermenize ve seyahat harcamalarını gerçekleşmeden önce kontrol etmenize yardımcı raporlama araçlarından yararlanın.

Concur Invoice

MBIS uzmanlığıyla SAP’de seyahat ve masraf kontrolünü artırırken
fatura işleme sürecini otomatik hale getirin.

MBIS’in sunduğu SAP Fatura Yönetimi danışmanlığı ile fatura işlemeyi
otomatikleştirerek hız ve verimlilik elde edin. Karlılığınızı en üst düzeye
çıkarmak için harcamaları izlemenin ve yönetmenin yeni yöntemlerini MBIS
ile devreye alın.

Daha fazla bilgi

SAP Concur Invoice çözümü ile fatura işlemek hatasız ve çok kolay.

Faturaları, satın alma siparişlerini ve ödemeleri eşleştirin

PO eşleştirme sayesinde aşırı ücretlendirmelerin önüne geçin. Otomatik eşleştirme özelliği ile hiç bir detayın gözden kaçmadığına emin olun ve tutarsızlıkları kolayca belirleyin.

Veri girişi sürelerini azaltın

Makine öğrenimi destekli fatura işleme sayesinde hataları azaltın ve çalışanlarınızın gereksiz zaman kayıplarının önüne geçin.

Satıcı ödemelerini zamanında yapın

Satıcılara zamanında ödeme yapmak ve erken ödeme indirimlerinden yararlanmak için ödemelerin zamanlamasını izleyin ve kontrol edin.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Entegre fatura çözümleri

SAP Concur Invoice’ı herhangi bir ERP veya muhasebe sistemiyle entegre edin ve tedarikten ödemeye kadar olan yaşam döngüsünü merkezi olarak yönetin.

Entegre iş zekası

Güçlü, kullanımı kolay iş zekası araçları sayesinde şirket çalışanlarınızın harcamaları konusunda tam bir görünürlük sağlayın. Ödeme zamanlarını ve ek satıcı indirimlerini belirleyecek içgörüler elde edin.

Ödeme sağlayıcılarla entegrasyon

Tedarikçi ödemelerinizi kolaylaştırmak ve optimize etmek için American Express, Comdata gibi kurumsal ödeme sağlayıcılarla entegrasyon kurun.

Müşterilerimizin Görüşleri

Daha başarılı olmanız için neler yapıyoruz?

Fehmi Murat DERİCİOĞLU
Çimsa, CIO
“SAP ile stratejik ortaklığımız kapsamında yürüttüğümüz Dijital Dönüşüm yolculuğumuzun Kişisel Verilerin Korunması ile ilgili kısmını da PDP (Personal Data Protector) çözümü ile tamamlamış bulunuyoruz. SAP’nin KVKK konusundaki deneyimlerini ve en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir projeyle birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağlayarak, kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardık. “
Mesut CAN
AGT, Proje Müdürü
“AGT’nin dijital çekirdeğini dönüştürdük! 10’dan fazla uydu sistemle entegre ECC sistemimizi Springfield metodolojisiyle MBIS’in deneyimli ekibiyle birlikte pandemiye rağmen 4 ayda S/4HANA’ya dönüştürdük. PMI standartlarına uygun yönettiğimiz ve çevik yaklaşımı entegre ettiğimiz projemiz sonucunda yalınlaşan, hızlanan ve güncellenen Bilgi Sistemleri altyapımız yeni teknolojilere hazır. Analitik yönetim reflekslerimiz güçlendi. Birlikte başarılı projelere imza attığımız MBIS’e teşekkür ederiz.”
Kadir Sakarya
Sepaş, Bilgi Teknolojileri Altyapı Müdürü
SAP’nin KVKK konusundaki en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir proje ile birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağladık. SAP PDP ile kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardığımız bu projede MBIS’in uzman ekibi ile çalıştık. Özverili çalışmalarından dolayı birlikte bu projeye imza attığımız MBIS’e çok teşekkür ederiz.
Emre Karabulut
Medcem, Bilgi Teknolojileri Müdürü
SAP’yi çimento sektöründe gelişen misyon ve stratejimizi destekleyen bir motor olarak görüyoruz. Öyle ki çimento sektöründe dijital çözümler geliştirmede esnekliği, entegrasyon kolaylığı ve değişen iş süreçlerine adaptasyonu ile vazgeçilmez bir kaynak. Bu süreçte danışmanlık firması olarak, know-how’ı güçlü ve değişen iş ihtiyaçlarımıza hızlı çözüm üreten MBIS, inovasyon yolculuğumuzda bizim için önemli bir çözüm ortağı haline gelmiştir.
Aylin Güvener
AGT, Satış ve Pazarlama Süreçleri Yöneticisi
MBIS’in B2B müşteri portalı Customer WEGA ile bayilerimizle iş birliği içerisinde çalışma imkânı elde ederek, müşteri memnuniyetimizi artırdık. Portalde ihtiyaçlarımıza yönelik sürekli yapılan iyileştirmelerle müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha hızlı bir şekilde cevap verebiliyoruz. Operasyonel verimliliğimizi ve bayilerimizle olan iletişimimizi artırmamıza da katkı sağlayan MBIS’e, Customer WEGA’nın hayat geçirilme ve geliştirme aşamalarında gösterdikleri profesyonel ve iş odaklı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Yasin GÖKKAYA
AGT, İş Uygulamaları Müdürü
“MBIS’in Profesyonel Destek Hizmetleri’nden yararlanmaya başladığımızdan bu yana kendimizi her zaman güvende hissediyoruz. MBIS’in alanında uzman ekibi ile sunduğu hızlı ve etkin çözümler sayesinde, iş uygulamalarımızı kullanan iç müşterilerimizin memnuniyetlerini çok iyi noktalara getirdik. Özverili çalışmalarından dolayı MBIS’e teşekkür ediyor, uzun yıllar birlikte çalışmayı diliyoruz.”
Sinan Karacoğlan
Doğu Pres, BT Müdürü
Uzun yıllardır MBIS ile çalışıyoruz. Beraber başarıyla canlıya geçirdiğimiz SAP S/4HANA projesinden sonra MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden de yararlanmaktayız. Uzman ekiplerin ihtiyaçlarımıza çözüm odaklı yaklaşımlarıyla beraber destek ihtiyaçlarımızı da sorunsuz ve hızlı bir şekilde MBIS ile çözüme kavuşturuyoruz. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.
Alper Nantu
Hasçelik, BT SAP Sorumlusu & Geliştiricisi
"24 saat çalışan bir endüstriyel fabrikada, SAP gibi önemli sistemlerimize anlık olarak izleme sunan bir servise sahip olmak fayda sağlıyor. Ben her yetki değişimi, önemli SAP JOB programlarının durumları ve performans tutarsızlıklarını System Guard aracı ile takip ediyor ve gerektiğinde aksiyon alıyorum."
İlker Özer
Tadım, IT Direktörü
2016 yılından bu yana MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden yararlanmaktayız. MBIS’in çözüm odaklı uzmanlarının taleplerimizi çok hızlı şekilde karşılamaları sayesinde, bir yandan günlük operasyonlarımızdaki aksamaların önüne geçerken diğer yandan da memnuniyet ve esnekliğimizi üst seviyelere taşımayı başardık. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.

AGT Ağaç Sanayii

MBIS farkıyla SAP BPC çözümünü seçen AGT Ağaç Sanayii’nde gerçekleşen dijital dönüşüm projesinin detaylarını inceleyin.

  • Sektör
    Ağaç ve Orman Ürünleri
  • Ülke
    Türkiye
  • Ürün
    SAP BPC
Vaka Analizini İndir

Başarı Hikayeleri

Kaynaklar

MBIS’in bilgi birikiminden faydalanın, farkındalığınızı artırın.

MBIS'in sunduğu SAP S/4HANA Finance Çözümü ile
kazanan siz olun.

Bu dokümanın amacı, bir S/4HANA Finance projesinin hazırlık aşamasında yapılması gerekenlere dikkat çekmek ve implementasyonun geri kalanının daha sorunsuz ilerlemesini sağlamaktır.

Ücretsiz İndir

SAP S/4HANA Finance

SAP S/4HANA Finance çözümü hakkında daha fazla bilgi
edinmek için webinar kaydımızı izleyin

Webinarı İzle

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz