SAP® S/4HANA

Nagarro + MBIS, 2016’dan bu yana, sayısız uçtan uca S/4HANA projesini büyük bir başarıyla gerçekleştirmiştir ve Dijital Dönüşüm yolculuğunda Nagarro + MBIS’i tercih eden müşterileriyle referans portföyünü hızla artırmaya devam etmektedir.

S/4HANA’ya siz de Nagarro + MBIS ile güvenle geçin!

Daha fazla bilgi

SAP® S/4HANA

İnanılmaz işleme hızına sahip, son detayına kadar yalınlaştırılmış, market lideri in-memory veri tabanı SAP® HANA üzerinde çalışan S/4HANA,
mevcut iş süreçleriniz için akıllı otomasyon sağlayarak Dijital Dönüşüm yolculuğunuzda çok önemli bir rol oynar.

SAP S4HANA on-premise

On-premise, public/private bulut veya hybrid kurulum

SAP S4HANA gömülü

Gömülü yapay zeka, gelişmiş analitikler ve akıllı süreç otomasyonu

SAP S4HANA in-memory

In-memory veri tabanı ve yalınlaştırılmış veri modeli

SAP S4HANA işlev

Çok sayıda sektör için en iyi ugulamalar ve yeni işlevler

SAP S4HANA gelişmiş

Gelişmiş kullanıcı deneyimi

SAP® S/4HANA temel fonksiyonları

SAP® S/4HANA, tüm işinizi birbirine bağlayan ve düzenleyen yeni nesil süreçler sağlar ve yapay zekadan
yararlanarak her çalışanın daha akıllı kararları daha hızlı almasını mümkün kılar.

SAP S4HANA finans

Finans

Abonelik (subscription) temelli gelir modellerini etkinleştirin, muhasebe ve finansal kapanış süreçlerini yalınlaştırın, hazine ve finansal risk süreçlerini iyileştirin, iş birliğine dayalı finans işlemlerini destekleyin, emlak yönetimini basitleştirin.

SAP S4HANA tedarik

Tedarik zinciri

Daha doğru taahhüt tarihleri ​​sağlayın, nakliye yönetimini entegre edin, depo yönetimini kolaylaştırın, envanter seviyelerini ve süreçlerini optimize edin.

SAP S4HANA üretim

Üretim

Üretim planlamasını iyileştirin, karmaşık montaj süreçlerini kolaylaştırın, üretim operasyonlarınızı hızlandırın, sorunsuz üretim mühendisliği gerçekleştirin, kalite yönetimini geliştirin.

SAP S4HANA arge

Ar-Ge ve mühendislik

Proje kontrolünü ve ürün geliştirmeyi iyileştirin, kurumsal projeleri etkin bir şekilde yönetin, ürün yaşam döngüsü yönetimini düzene koyun, ürün mühendisliği süreçlerini hızlandırın, gereksinim odaklı süreçlerle verimliliği artırın.

SAP S4HANA satış

Satış

Sipariş ve sözleşme yönetimi ile gelirinizi maksimize edin, satış performansını yönetin ve iyileştirin, satış gücünüzü ve satış yöneticilerinizi daha verimli olmaları için destekleyin.

SAP S4HANA profesyonel

Profesyonel hizmetler

Katılım karlılığını optimize etdin, personel kaynağınızı değerlendirin, zaman girişlerini basitleştirin, zaman ve gider faturalandırmasında sınırlamalar getirin, teklif yönetimini yeniden tasarlayın, tekliflerinizi nakde dönüştürün.

SAP S4HANA satınalma

Satın alma

Derinlemesine satın alma içgörüleri (insights) edinin, operasyonel satın almayı kolaylaştırın, kaynak bulma ve sözleşme yönetimini otomatikleştirin, tedarik süreçlerini merkezileştirin, emtia tedariğini yönetin, tedarik zinciri riskini etkili bir şekilde azaltın.

SAP S4HANA varlık

Varlık yönetimi

Bakım faaliyetlerini planlayarak, programlayarak ve yürüterek varlık yönetimi uygulamalarını operasyonel mükemmellik için yeni fırsatlara dönüştürün.

SAP S4HANA daha

Ve daha fazlası

Varlık operasyonlarını ve bakımını basitleştirin, çevre, sağlık ve güvenlik risklerini yönetin, servis anlaşmalarını yönetin, müşteri odaklı hizmetler sağlayın, servis parçaları yönetimini düzene koyun ve temel İK ve bordro süreçlerini kolaylaştırın.

SAP® S/4HANA iş faydaları

S/4HANA’nın bir şirketi nasıl daha hızlı, daha üretken, kararlarında daha isabetli ve rekabette daha avantajlı bir duruma getirebileceğine göz atın.

In-memory ve
kolon bazlı veritabanı

ile veri depolama alanında
%50 tasarruf

100 kat hızlı
çalışan raporlar

ile koşullara göre anında
yenilenebilen çevik karar alma

Yapay zeka
desteği

ile bilgiyi daha iyi değerlendirme ve
performans artışı

Gerçek zamanlı
gelişmiş analitikler

ile daha iyi tahminleme ve daha
hızlı ve doğru karar alma

Ekranlarda yalınlaştırma
ve optimizasyon

ile daha etkin ve başarılı kullanıcı
deneyimi

Sektör bazlı
süreçler

ile daha etkin iş akışları ve
rekabet avantajı

Gelişmiş kullanıcı
deneyimi

ile çok daha az hata ve iş
verimliliğinde artış

Esnek kurulum
seçenekleri

ile projeleri daha az kişiyle
çok daha hızlı devreye alma

Rakamlarla, SAP S/4HANA yatırımının işletmelere sunduğu faydalar:

Size özel hazırladığımız infografiğimizi indirerek Forrester’ın ‘SAP S/4HANA'nın Toplam Ekonomik Etkisi’ raporundan ,
SAP S/4HANA yatırımının işletmelere sunduğu faydalara rakamsal veriler olarak ulaşabilirsiniz.

İndir

SAP® S/4HANA teknik özellikleri

SAP® S/4HANA, SAP® HANA üzerinde çalışır ve son derece hızlı bir bilgi işleme kapasitesiyle doğru verilere sahip olmakla beraber verilerinizi pratik bir şekilde yönetmenizi sağlar. Kolay bir Dijital Dönüşüm için SAP® S/4HANA doğru karar!

Kullanıcı verimliliği

Doğrudan SAP® Bulut çözümlerine entegre edilmiş, sürekli öğrenmeyi sağlayan SAP® Enable Now, kullanıcıların hızla çalışmaya başlamasına, daha üretken olmasına ve becerilerini genişletmesine yardımcı olur.

Kullanıcı erişimi

Kullanıcılar SAP® S/4HANA’ya herhangi bir cihaz üzerindeki bir Web tarayıcısından erişebilir. Başlamak için tek ihtiyaçları olan bir internet bağlantısı, URL ve erişim hakkı.

Veri güvenliği

SAP® S/4HANA genel, sektörel ve ülkeye özel veri gizliliği, ürün güvenliği ve güvenlik standartlarını korur:.

Kullanıcı yönetimi

SAP® S/4HANA, SAP® NetWeaver teknoloji platformu ve SAP® HANA platformu ile sağlanan kullanıcı yönetimi ve kimlik doğrulama mekanizmalarına dayanır.

Akıllı otomasyon

Yapay zeka, makine öğrenimi ve tahmine dayalı analitikler gibi yenilikler SAP® S/4HANA’ya gömülü olarak gelir, iş verimliliğinizi artırır ve çalışanlarınızın daha iyi kararları daha hızlı almasını sağlar.

İki katmanlı (two-tier) ERP

Bulut ve on-premise hibrit bir ortamda kurumunuzun ERP ihtiyaçlarını yönetin ve basitleştirilmiş entegrasyon ve koordineli süreçler için tek bir veri modelinden yararlanın.

Dijital asistan

SAP® Fiori ve içeriğe duyarlı (context-sensitive) dijital asistan SAP® CoPilot ile herhangi bir cihazdan SAP® S/4HANA’ya erişim mümkündür.

Gömülü analitikler

SAP® S/4HANA’ya gömülü olarak gelen uçtan uca analitikler, işletmenizin her yönünü en ayrıntılı düzeyde anlamanızı mümkün kılar ve işinizi gerçek zamanlı olarak yönetebilmenize olanak sunar.

Genişleyebilirlik

SAP® S/4HANA, SAP® Cloud Platform ve uygulama içi yapılandırma aracılığıyla genişletilebilir. Şirket içi iş senaryolarında kod değişikliğini kullanabilir.

Kapasite optimizasyonu

SAP® S/4HANA’yı işletmenize ait veya veya bir hizmet olarak altyapı sağlayıcından kullandığınız veri merkezinize yükleyip kapasitenizi ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilir, optimize edebilir ve tam kontrol sağlayarak özelleştirip genişletebilirsiniz.

Sadeleştirilmiş veri modeli

SAP® S/4HANA bulutta ve on-premise ortamlarda tutarlı olarak kullanılabilen ve kolaylıkla yönetilebilen tek ve sadeleştirilmiş veri modeli ile gelir.

Kimlik yönetimi

Şirketler, SAP® S/4HANA ile kimlik ve erişim yönetimi standartlarının oluşturulmasını ve işletilmesini kolaylıkla sağlayabilirler.

Sıkça sorulan sorular

SAP S/4HANA Nedir?

SAP S/4HANA, SAP HANA’nın veri analizi kabiliyetleri ve performansı kullanılarak geliştirilmiş yeni nesil bir akıllı ERP sistemidir. Yeni nesil veri tabanları aracılığıyla daha etkili sonuçlar alınmasını ve verilerin anlık olarak aktarılmasını sağlar. Kurumsal kaynak planlama yani ERP, kurumların önemli iş bileşenlerinin entegre şekilde yönetilmesini sağlayan bir yazılım türü olarak tanımlanır. Genellikle üretim amaçlı kurumların sisteminde gezinen tüm verilerin, birbiriyle entegre bir şekilde yönetilmesi için kullanılır. SAP S/4HANA ise büyük kurumlar için optimize edilmiş, SAP HANA veri tabanına bağlı bir ERP paketidir.

Neden SAP S/4HANA’ya Geçmeliyiz?

SAP S/4HANA, verilerin gerçek zamanlı analitiğinin yapılmasını sağlar. Böylelikle veriler ile şekil alan karar verme sürecinin de hızlanması mümkün kılınır. SAP S/4HANA, büyük kurumlar için büyük verilerin işlenmesine olanak vermektedir. Çağı yakalayan ve güncel bir işletme olmanızın yolu SAP S/4HANA’dan geçer.

SAP S/4HANA Avantajları Nelerdir?

İşlemlerin ve süreçlerin daha kısa sürede tamamlanması, yeni nesil akıllı bir kurum için dijital dönüşüm adımlarının başında gelir. Bunu sağlayan SAP S/4HANA ile elde edilen avantajlar ise aşağıda listelenmiştir.

 • Karar sürecine tam anlamı ile destek sağlayarak doğru kararların alınabilmesi için anlık olarak bilgi akışı gerçekleştirir ve yapay zekâ desteği ile bu bilgilerin etkili bir şekilde değerlendirilmesine olanak tanır.
 • Tüm SAP çözümlerine kolay bir şekilde entegre olabilir. Böylece bütün çalışma süreçlerinizden daha fazla verim alabilirsiniz.
 • SAP HANA bellek içi veri tabanı ile çalışarak size gerçek zamanlı analitik imkânı sunar.
 • ECC ve R/3’e kıyasla daha yoğun veri akışlarının da yönetimini sağlar.
 • En kapsamlı kurumsal uygulamaları, SAP S/4HANA gibi yeni nesil sistemler üzerinde kullanmak daha rahat olacaktır.
 • SAP S/4HANA ile hata oranı en düşük seviyeye çekilmiştir.
 • SAP S/4HANA’nın oluşturduğu sadeleştirmeler ile veri hacmi azalırken kullanıcı verimi artış gösterir.
 • Sistemin makine öğrenim kabiliyeti ile iş modelinizde ciddi bir farklılaşmaya gidebilirsiniz.

SAP S/4HANA’nın SAP HANA’dan Farkı Nedir?

SAP HANA, verileri depolamak için öncelikli olarak ana bilgisayarın belleğine dayanan bir veri tabanı idare sistemidir. Bu tür sistemler için bellek içi veri tabanı tabiri de kullanılmaktadır. SAP S/4HANA ise bir kurumsal kaynak planlama sistemidir. S/4HANA sadece SAP HANA veri tabanı üzerinde çalışır ve geleneksel işlemler için dahi yeni nesil bir planlama yapılmasına olanak tanır. Özetle SAP HANA, bir bellek içi veri tabanı teknolojisiyken SAP S/4HANA ise bu veri tabanı üzerinde çalışan bir ERP yani kurumsal kaynak planlama sistemidir.

SAP S/4HANA’ya Geçiş Nasıl Gerçekleşir?

Yeni nesil SAP S/4HANA’ya geçiş yapmak kurumlar için uzun, komplike ve masraflı bir süreç olarak değerlendirilmektedir. Kurumların stratejik amaçları, hali hazırda yürüttükleri projeleri, bütçeleri, sistemleri, mevcut sistemlerinde depolanan verileri ve bu gibi birçok detay geçiş sürecine etki eden faktörler arasında yer almaktadır. Bu aşamada tercih edebileceğiniz belirli geçiş yaklaşımları bulunmaktadır. Her işletme, kendi ihtiyaç ve isteklerine yönelik bir geçiş yaklaşımına yani SAP S/4HANA implementasyonu yöntemine başvurmalıdır.

 • Greenfield Geçiş Yaklaşımı: Ana verilerin özet bir şekilde aktarılması ve iş süreçlerinin en baştan tasarlanması ile yeni bir ERP sistemine geçiş yapılabilir. Bu geçiş yaklaşımı uygulandığı takdirde yeni sisteme adapte olma süresi uzun ve maliyetli olsa da sade ve temiz bir SAP düzenine sahip olunur.
 • Brownfield Geçiş Yaklaşımı: Geçmiş verileri tamamen korumayı ve iş süreçlerinde tamamen yeni bir tasarım kullanmamayı tercih eden kurumlara uygun bir geçiş yaklaşımıdır. Dönüşüm daha kısa sürede tamamlanacağı gibi maliyetler de azalacaktır.
 • Bluefield Geçiş Yaklaşımı: Hem verileri korumayı hem de iş süreçlerinin sıfırdan tasarlanmasını isteyen kurumlara uygun bir geçiş yaklaşımıdır. İsteğe bağlı düzeyde uygulanan yeniden tasarlama süreci, daha az miktarda dönüşüme ihtiyaç duyan işletmeler tarafından tercih edilir.

Bellek İçi Platform Avantajları Nelerdir?

Bellek içi platformlar sayesinde anlık analiz raporlarına daha hızlı bir şekilde erişmek mümkündür. Gelir, maliyet ve bu gibi verileri işleyerek kâr durumunun gerçek zamanlı takibi yapılabilmektedir. Bunların yanı sıra, yapılan işlemlerin aldığı süre de bellek içi platformlar sayesinde kısalmaktadır.

Sistemimi Nerede Barındırabilirim?

SAP S/4HANA’ya dönüşüm sırasında sistemimi nerede barındırabilirim gibi endişeler ile karşılaşılmaktadır. Yeni nesil sisteme geçiş yaparken veri güvenliği ve veri kaybı olmadan aktarım yapılması istenmektedir. Bunun için sistemsel dönüşüm sırasında verilerin ve sistemin bir bellekte barındırılması gerekir. Bu amaç doğrultusunda bulut hizmetleri kullanılabilir, verilerin güvenli bir şekilde muhafazası ve aktarımı gerçekleştirilebilir.

Bulut Çözümü Olarak SAP S/4HANA Kullanımı Mümkün mü?

SAP S/4HANA bulut çözümleri ile bütünleşmiş bir yapıya sahip olduğu gibi bulut kurulumu da mümkündür. Bulut sistemi üzerinden veri modelleri ve işletmenizin dijital kaynaklarını yönetmek SAP programı için esnekliği artıran bir çözüm olduğu gibi aynı zamanda kurum içi maliyetlerinizi de ciddi oranda düşürür. SAP S/4HANA, bulut üzerinde stabil bir şekilde yönetilebilen, tek bir veri modeli ile gelmektedir. Siz de kurumunuzun kurumsal kaynak planlama ihtiyaçlarını sadeleştirilmiş ve gerçek zamanlı bir bulut ortamında yönetebilirsiniz.

SAP S/4HANA’ya Geçmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

S/4HANA’ya geçiş yapmadan önce mevcut verilerin saklanıp saklanmayacağını kararlaştırmakta fayda vardır. Mevcut yazılımda herhangi bir güncellemeye gerek olup olmadığını da gözden geçirmek gerekir çünkü SAP S/4HANA, SAP HANA bellek içi teknolojisi üzerinde işlev gösteren bir yapıya sahiptir. Ayrıca, Yürütülmekte olan işlemlerin yeni sisteme geçiş yapmadan önce kontrol edilmesi ve buna göre bir geçiş yaklaşımı seçilmesi de önemli bir noktadır.

Müşterilerimizin Görüşleri

Daha başarılı olmanız için neler yapıyoruz?

Turgay Fidan
Aşkale Çimento, Grup Bilgi Teknolojileri Müdürü
Çimento sektörünün öncü kuruluşlarından Erçimsan Holding olarak, 2009 yılında SAP® sistemine geçme kararı verdikten sonra doğru ve yerinde bir seçim yaparak Nagarro + MBIS'i tercih ettik. Bizleri destekleyen, dijitalleşme çözümleri sunan, yol gösteren iş ortağımız Nagarro + MBIS’e, bugüne kadar geçen bu başarılı süreçte, bizimle beraber oldukları için teşekkür ederiz.
karani
Karani YILMAZ
PULVER, Bilgi Teknolojileri Müdürü
"Süreçlerimizi, sektörümüzdeki en iyi uygulamalara göre yalınlaştırmak ve hızlandırmak, SAP® S/4HANA’ya geçiş projemizin ana hedefleri arasındaydı. Bu projeyle bu hedeflerimizi başarıyla gerçekleştirirken, doğru maliyet yapısı ve kaliteli ürünlerle müşteri memnuniyetini de en üst düzeye çıkarmayı başardık. Proje boyunca omuz omuza çalıştığımız, başarıya odaklı ve deneyimli Nagarro + MBIS ekibine teşekkür ederiz."
Sevil
Sevil ÖZDEMİR
UGETAM A.Ş., Bilişim Teknolojileri Müdürü
“İBB bağlı kuruluşlar ve iştirak firmalarına yaygınlaştımayı düşündüğümüz SAP® S/4HANA Dijital Dönüşüm Yolculuğumuz’un ilk fazını Nagarro + MBIS ’in deneyimli ekibi ile birlikte 4 ay gibi kısa bir sürede başarıyla tamamladık. Yalın, verimli ve şeffaf yönetim anlayışımızı, SAP® S/4HANA Fiori ekranlarının sunduğu sadelikleri de kullanarak, yeni nesil iş yazılımı stratejimizle birleştirdik.

Bu başarılı projeyi gerçekleştirmemizde önemli bir rol üstlenen Nagarro + MBIS’e teşekkür ediyoruz.”
Birkan
Birkan Uçar
SAP Müşteri Proje Yöneticisi
Kopaş Kozmetik, 1974 yılından bu yana kişisel bakım, bebek bakım ve bebek beslenmesi kategorilerinde yer alan lider markaları ile Türkiye’nin ve dünyanın pek çok noktasında tüketici ile buluşmaktadır. Kopaş Kozmetik olarak yeniliklerin ve gelişmelerin öncüsü olma misyonuyla, sektörün ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkili cevap verebilmek için SAP S/4HANA projesini planladığımız gibi 1 Ocak 2022 tarihinde canlıya aldık. Şirketimizde gerçekleşen SAP S/4HANA projesi boyunca gayretle çalışan, projenin hızlı ve başarılı bir şekilde canlı kullanıma alınmasına destek olan Nagarro + MBIS & KOPAŞ proje ekibine teşekkür ederim.
Murat Yorgancılar
Murat Yorgancılar
İzeltaş, COO
Türkiye’nin ilk ve tek el aletleri üreticisi İzeltaş 53 yıldır el aletleri sektörüne yön vermektedir. Sektörümüzde öncü firma olarak, çağımızın getirdiği yeniliklere ayak uydurmak ve daha iyi hizmet verebilmek için son 3 yılda başladığımız dijitalleşme serüveninin en önemli adımı olan SAP S/4HANA’yı 11 ay gibi sürede, bütün İzeltaş Ailesinin ciddi emekleri sonucunda 1 Haziran 2020 tarihi ile canlıya almış bulunuyoruz. Bu süreçte yardımlarıyla bizlere destek olan ve bu geçiş sürecinin olabildiğince sorunsuz olmasında emekleri geçen Nagarro + MBIS ailesine teşekkür ederiz.
Hakan Kalander
Hakan Kalander
Tedarik Zinciri Koordinatörü, Lidya Madencilik
“Lidya Madencilik, Çalık Grubu’nun Alacer Gold ile 2009 yılında Türk madenciliğinin ilk büyük uluslararası işbirliğini gerçekleştirmesinden sonra 2010 yılında kurulmuş olup, üretim faaliyetlerine 2021'nin Kasım ayında SAP ERP projesi canlı geçişi ile birlikte başlamıştır. Lidya Madencilik bünyesindeki Polimetal Madencilik olarak dijital dönüşümümüzü gerçekleştirmek, operasyonel faaliyetlerimizi kurgulamak ve sektörün ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt verebilmek için 2021'in Haziran ayında Nagarro + MBIS ile SAP ERP projesine başladık. Yaklaşık 4 ay gibi kısa bir sürede başarıyla canlıya geçirilerek 6. ay sonunda kapanışı yapılan proje boyunca özveri ile çalışan Nagarro + MBIS ekibine çok teşekkür ederiz.”
Yaşar Murat Taşkale
Yaşar Murat Taşkale
Bilgi Teknolojileri Proje Yöneticisi, Lidya Madencilik
“Polimetal Madencilik şirketimizde birlikte yürüttüğümüz uçtan uca ERP projesinde gerek benzersiz iş süreçlerinin analizinde gerekse zaman kısıtından dolayı realizasyonda üst düzey planlama gerektiriyordu. Bu anlamda Nagarro + MBIS ile hem proje yönetimi ve dokümantasyon hem de profesyonel yaklaşım ve koordinasyon anlamında çok doğru bir iş birliği gerçekleştirerek ve projemizi planlanan zamanda devreye aldık. Yaklaşık 4 ay gibi kısa bir sürede canlı kullanıma geçilen SAP ERP projemizde göstermiş oldukları özverili çalışmadan dolayı Nagarro + MBIS’e teşekkür ederim.”

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz