SAP S/4HANA Cloud’un Değerini Rise with SAP ile Keşfedin

Nazlı Budak Savaş
Kıdemli Pazarlama ve Kurumsal İletişim Uzmanı
SAP S/4HANA Cloud’un Değerini Rise with SAP ile Keşfedin

Dijital dönüşüm adı verilen ve tüm iş süreçlerimizi yürütme şeklimizi kökten değiştiren bir teknolojik devrim çağındayız. En büyüğünden en küçüğüne tüm işletmeler dijital dönüşüm çözümleri ile organizasyonlarını güçlendirmek adına adımlar atıyor. Çünkü her teknolojik devrimde olduğu gibi bu süreçte de modern standartları yakalayamayan aktörler rekabetteki yerlerini kaybediyorlar.

Elbette dijital dönüşüm trendi birden bire başlamadı. Dijital cihazların yetenekleri yıllar içinde yeni teknolojiler ile gelişti ve iş süreçleri için kullanılabilir hale geldi. Bulut bilişim de, dijital cihazların kabiliyetlerini ileri sınırlara taşıyan teknolojilerden biri oldu. Gartner’a göre, 2022 yılında bulut bilişim hizmetleri, veri ve analitikte inovasyonun birincil kaynağı olacak.

Bulut bilişim alanında uzun süredir önemli ürünler yaratan SAP, işletmelerin dijital dönüşümlerinde bulut teknolojisinden yararlanabilmeleri için RISE with SAP adlı bir dönüşüm paketi yayınladı.

Bu makalede, RISE with SAP’nin S/4HANA’nın buluttaki gücünü nasıl açığa çıkardığından ve işletmelere sağladığı faydalardan bahsedeceğiz.

RISE with SAP Nedir?

SAP, RISE with SAP’yi yeni bir ürün olarak değil, bütünsel ve bulut odaklı bir yaklaşımla dijital dönüşümü destekleyen bir SaaS çözümü olarak yarattı.

RISE with SAP, SAP S/4HANA ERP çözümünün genel ve özel bulut dağıtımı etrafında şekillenen bir paket ile dijital dönüşümünü gerçekleştirmek isteyen şirketler için oluşturulmuştur ve iş süreçlerinde ihtiyaç duyulan birçok bulut hizmetini içermektedir.

RISE with SAP çözümü, aşağıdaki temel bileşenlerin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur:

  • İş Süreci Dönüşümü Başlangıç ​​Paketi
  • SAP S/4HANA Cloud ERP Çözümü
  • Çıktı Odaklı Araçlar ve Hizmetler
  • SAP İş Ağı Başlangıç Paketi
  • SAP İş Teknolojisi Platformu

RISE with SAP’nin Sağladığı Faydalar

RISE with SAP, kuruluşların iş süreçlerini kendi ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirebilmeleri için dijital iş dönüşümü bir hizmet olarak sunar. Her şirket ve sektör için benzersiz ek faydalar sağlasa da, SAP ile RISE ile dönüşüm sürecinize başladığınızda elde edeceğiniz temel faydalar şunlardır:

Daha Verimli İş Süreçleri

Bulutta çalışan modern bir ERP, ilkel ERP’lerden çok daha verimli otomasyon ve iş zekası kabiliyetleri sunar. SAP ile RISE, hataları en aza indiren, karar mekanizmasını güçlendiren, iş ağlarını ve fırsatları genişleten ek hizmetleriyle kaynaklarınızı en verimli şekilde kullanmanızı ve şirketinizin geleceğini en doğru tahminlerle desteklemenizi sağlar.

Teknolojinin Bugününe ve Geleceğine Kolay Uyum

Yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi gibi modern teknolojilerin yarattığı olanaklar her geçen gün  artıyor ve değer kazanıyor. RISE with SAP ile gelen bileşenler halihazırda bu teknolojilerden faydalanıyor. Ancak her geçen gün bu yeni teknolojilerden faydalanılarak bu platformlar için yenilikçi özellikler geliştiriliyor.

Araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucunda doğacak yenilikleri sisteminize entegre etmek, iş teknolojilerinin en modern halini sürekli olarak deneyimlemek anlamına geliyor. RISE with SAP’nin getirdiği dijital çözümler, fonksiyonel mimarileri sayesinde en yeni versiyonlarına kolaylıkla güncellenebiliyor.

Ekipler için Daha Kolay İş Süreçleri Yönetimi

Modern bir ERP çözümünün bulut teknolojisiyle birleşimi, operasyonel hızı artırıyor ve karmaşıklığı azaltıyor. Organizasyonunuzun dijital dönüşümünü tamamladığınızda IT ekibiniz ve diğer tüm birimler yönetmesi gereken her süreç için en doğru işlemleri kısa sürede gerçekleştirebildiğinden, şirket için en önemli görevlere ayırabilecekleri zaman radikal bir şekilde artıyor.

RISE ve Bulut Teknolojisi, S/4HANA’nın Gerçek Potansiyelini Nasıl Ortaya Çıkarıyor?

SAP S/4HANA Cloud’un Değerini Rise with SAP ile Keşfedin

SAP ile RISE, S/4HANA ERP çözümünün bulut sürümünü dijital dönüşümünüzün merkezine koyar. Ancak, S/4HANA için şirket içi bir sürüm de mevcuttur ve şirket içi çözüm ile bulut çözümü arasında karar vermek kafa karıştırıcı olabilir.

Şirket içi sürüm yerine S/4HANA bulut sürümünü kullanmayı cazip kılan ana nedenler şunlardır:

Kolay Uygulama

IT ekibi, şirket içi çözümleri uygularken donanım ve teknolojik altyapı ortakları kaynaklı birçok sorunla karşılaşabilir. Bulut sürümünün uygulanması ise fiziksel sınırlar olmadığı için çok daha kolaydır.

Zahmetsiz Altyapı ve Bakım

RISE with SAP ile s/4HANA bulut sürümünü kuruluşunuza uyguladığınızda, tüm altyapı ve bakım işlemlerini SAP’ye devredersiniz. IT ekibiniz için önemli bir efor ve zaman, organizasyonunuz için ise önemli miktarda kaynak gerektiren bu işlemlerden kurtulmak, IT ekibinizin çok daha verimli çalışmasını sağlar.

Sürekli Erişilebilirlik, Tam Uyumluluk

Bulut çözümlerini kullandığınızda, bulut mimarisinin benzersiz yapısı sayesinde sisteminize her an her yerden erişilebilir. Bu, hizmetlerinizin her birinin sürekli olarak aynı verimlilikle çalıştığından emin olmanızı sağlar. Hizmetler arasındaki etkileşim çok daha hızlı ve daha güvenlidir.

Düzenli Sistem Güncellemeleri

On-premise versiyonunda, araştırma geliştirme faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan yeniliklerin sisteme adapte edilmesi için BT ekibiniz gerekli tüm güncellemeleri tek tek yapmalıdır. SAP ile RISE kullandığınızda güncelleme takibi yapmanıza gerek kalmaz ve her zaman S/4HANA bulut sürümünün en güncel sürümünden yararlanırsınız.

Daha Az Ön Yatırım

SAP ile RISE bir bulut çözümü olduğundan, teknolojik altyapı ve lisanslara yapılan ön yatırımı azaltır. Çözümlere ayıracağınız bütçeyi kullanım oranınız ve döneminiz doğrultusunda çok daha iyi yönetmenizi sağlar.

RISE with SAP İle Daha Kolay İş Dönüşümleri

Her şirketin akıllı işletmeye dönüşüm sürecinde sahip olacağı ihtiyaçlar ve  izleyeceği yol farklıdır.

Ancak geleceğin teknolojik potansiyeli doğrultusunda bütünsel bir dönüşüm için ihtiyaç duyabileceğiniz birçok hizmeti tek pakette sunan RISE with SAP, yol haritanızı belirlemenizi kolaylaştırabilir.

S/4HANA’ya geçişi kolaylaştırırken gizli potansiyelini ortaya çıkarmak için RISE with SAP ile dijital dönüşümünüzü tamamlama konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, SAP ürünlerinde 20 yılı aşkın deneyime sahip MBIS ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

IDC Türkiye’nin 2022 tarihli araştırmasına göre, Türkiye’deki CIO’ların %69’u bulut teknolojilerinin inovasyonu hızlandırdığını düşünüyor. Araştırmanın ayrıntıları için tıklayın.

Tuba Güngör
MBIS Çözüm Satış Yöneticisi

MBIS e-Beyanname: İşinizi Rahatlatacak Çözüm

Beyanname dönemleri işletmelerde özellikle Mali İşler ve İnsan Kaynakları ekipleri için bir kâbus...

Devamını Oku
Ali Mert Kırkbudak
MBIS SAP PM Consultant

Önleyici Bakımda Uyum Hesaplama Yöntemleri

Dijital devrim hayatımızın her yönünü dönüştürürken bakım da bir istisna değil....

Devamını Oku
Rıfat Çakmak
Kıdemli Çözüm Danışmanı

SAP S/4HANA’ya neden geçmeliyiz?

Bugün sürdürülebilir başarıyı yakalamak isteyen işletmeler için, iş süreçlerini...

Devamını Oku

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz