SAP Commerce Cloud nedir?

Emre Demirel
Çözüm Mimarı - Monotect

SAP Commerce Cloud, eski adıyla Hybris, bulut tabanlı bir omni-channel e-ticaret çözümüdür. Tüm müşterilerin özel ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen; online, mobil, mağaza, depo, sosyal medya, çağrı merkezi gibi müşteriye temas edilen noktaları birleştirerek; tekil bir müşteri deneyimi yaşanmasına olanak kılar. Tüm müşteri deneyim verisinin bütünsel olarak değerlendirilmesini sağlar.

SAP Commerce Cloud nedir?

Neden SAP Commerce Cloud?

SAP Commerce Cloud , B2B ve B2C , Marketplace gibi ortamlarda kolaylıkla kullanılabilen, sistemle iletişimde bulunan iş birimleri, müşteriler, geliştiriciler gibi çok farklı rollere hitap eden varsayılan özelliklerle gelmektedir. Ayrıca açık kaynak ve endüstri standardı Apache Solr, Spring MVC,  Tomcat gibi ürünler ile inşa edildiğinden, oldukça esnek bir şekilde ihtiyaçlara göre düzenlenebilmektedir. Varsayılan özelliklerden en ilgi çekici olanlardan bazıları

  • Advanced Personalization: SAP Commerce Cloud Smartedit uygulaması sayesinde, web sitenizin kişiye özel, bir coğrafi bölgeye ya da müşteri segmentine özel farklı bir tasarım, ya da farklı ürün ve fiyat gruplarıyla görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.
SAP Commerce Cloud nedir?
  • Ürün Arama Optimizasyonları (Solr Boost Rules): Site içi ürün aramalarını, pazarlama hedefleri doğrultusunda yönlendirebilir, akıllı filtreleme seçenekleriyle doğru anahtar sözcükleri doğru ürünlere yönlendirebilir ya da ürün sıralamasını pazarlama hedeflerinize paralel olarak belirleyebilirsiniz.
SAP Commerce Cloud nedir?

Entegrasyon Yetenekleri ve SAP Ekosistemi

SAP C/4HANA ürün ailesinde yer alan SAP Commerce Cloud, ana veri paylaşımı, entegre iş süreçleri , uygulama yönetimi gibi birçok konuda diğer SAP ürünleriyle SAP Cloud Platform Integration üzerinden varsayılan olarak entegredir. SAP Marketing Cloud ile duyumdan başlayarak müşteriyle ilişki kurabilir, Commerce Cloud ile e-ticaret süreçlerinizde müşterinizle ilişkinizi satışa dönüştürebilir, satış sonrası hizmetler , garanti gibi süreçlerinizi Sales ve Service Cloud ürünleriyle gerçekleştirebilir; faturalandırma, muhasebe, kaynak planlama gibi temel ERP iş süreçlerinize entegre edebilirsiniz. Böylece uçtan uca bir hikayeyi varsayılan entegrasyonlarla, SAP ekosistemi içerisinde sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz.

Ayrıca IT SAP dışı ürünlerinizle REST API dahil olmak üzere modern entegrasyon yöntemleriyle kolaylıkla entegre edebilir, veri siloları oluşturmanın önüne geçerek , çözüm ufkuna SAP Commerce Cloud sistemini kolaylıkla dahil edebilirsiniz.

MBIS olarak neler yapıyoruz?

E-ticaret süreçlerinizi ve ihtiyaçlarınızı analiz ederek, varsayılan SAP Commerce Cloud özellikleriyle uygun biçimde eşleştiriyoruz. Bu eşleştirme sonucu, e-ticaret ve web’in dinamik ruhuna uygun olacak şekilde geliştirmelerimizi planlıyoruz. Geliştirme sürecimize ve müşterilerimize de dahil ederek, gereksinim listesini önceliklendiriyor ve en uygun çözümün doğru sırada ve zamanda teslim edilmesini sağlıyoruz. Agile teknikler kullanarak son ürünün kümülatif bir şekilde oluşturulup, ara çıktılarla

SAP Commerce Cloud nedir?

Türkiye’deki en deneyimli, uzman proje ekibimizle kalitenin projenin mikro ve makro boyutlarda gerçekleşmesini sağlıyoruz. Kod yorumlama (code review), performans testleri, kalite metrikleri gibi faktörlerin proje içine yerleştirilmesi konusunda öncülük ederek, ortaya çıkan ürünün tüm partiler için beklenen faydaya sahip olmasını; sürdürülebilir bir kalite yönetimi anlayışıyla, canlı geçişi sonrası yaşamına devam etmesini sağlıyoruz. E-ticaretin içinden gelen kadromuzla, web ihtiyaçlarınız ile SAP uzmanlığımızı birleştirerek uçtan uca çözümlerin hayata geçirilmesini sağlıyoruz.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
info@mbis.com.tr

Emre Demirel
Çözüm Mimarı - Monotect

SAP Commerce Cloud nedir?

SAP Commerce Cloud, eski adıyla Hybris, bulut tabanlı bir omni-channel e-ticaret çözümüdür. Tüm...

Devamını Oku
Ahmet Çaba
SAP S/4HANA Public Cloud Hizmetler Grup Müdürü

Yeni Nesil Akıllı bir ERP sistemi SAP S/4HANA Cloud, Public Edition

SAP S/4HANA Cloud, Public Edition yeni nesil akıllı bir ERP sistemi olmakla birlikte; en güncel kanıtlanmış...

Devamını Oku
Ziya Tokinan
Yönetici Ortak - Kıdemli Süreç Danışmanı

SAP Temelli Vergi Teknolojileri İle Şirketinize Değer Katın

Bir şirketin kurumsal kaynak planlama sisteminin (Örneğin SAP) temel amaçlarından birisi, ticari faaliyetlerini daha...

Devamını Oku

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz