Muhasebe
Çözümleri

Finansal gücünüzü MBIS’in uzmanlığı ve SAP’nin fnansal çözümleriyle artırın.

SAP Finansal Yönetim Çözümlerini, MBIS’in sektörel bazdaki deneyimleri ile mevcut yapınıza çok kısa sürede entegre edebilirsiniz. Böylelikle iş sürekliliğinizi koruyabilir, olumsuz ekonomik etkileri minimize edebilir ve kriz süreçlerini şirketiniz için fırsata dönüştürebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Finansal süreçlerinizi MBIS ile entegre edin, operasyonel mükemmelliği yakalayın.

Finansal Planlama ve Analiz

Gerçek zamanlı operasyonel veriler ile muhasebe ve finans süreçlerinizdeki gecikmeleri ve tekrar eden işleri ortadan kaldırın. Tek bir rapor ile anında finansal analizler gerçekleştirin. Kurumsal değişikliklerin veya yeni iş modellerinin anlık simülasyonlarını doğrudan ERP sisteminizde oluşturun.

Muhasebe ve Mali Kapanış

Kapanış işlemlerinizi ve dönemler arası süreçlerinizi gerçek zamanlı olarak yürütün. Veri büyüklüğünden bağımsız olarak tutarlı ve gerçek zamanlı raporlar oluşturun. Süreçleri yalınlaştırmak, üretkenliği artırmak ve riski azaltmak için tek bir bütünleşik veri kaynağı kullanın.

Hazine ve Finansal Risk Yönetimi

Likidite planlaması da dahil olmak üzere nakit akış analizi ile iş planlamasını entegre edin. Bu şekilde banka bakiyelerinizin ve döviz risklerinizin gerçek zamanlı görünürlüğünü elde edebilirsiniz.

İş Birliğine Dayalı Finans İşlemleri

Dalgalı piyasa hareketlerine hızla yanıt verin. Alacakların ve borçların işlenmesini, süreçlerinize müşteri ve tedarikçilerinizi de dahil ederek otomatikleştirin.

Kurumsal Risk ve Uyumluluk

Fraud (dolandırıcılık) algılama stratejilerinizi güncel şartlara göre kalibre ederek, şirketinizi güvenceye alın. Fraud yönetimini merkezileştirerek 'izleme ve saptama' süreçlerinizi optimize edin.

Alacak Yönetimi

Otomasyonu artırarak, alacak hesaplarıyla ilgili manuel işlemleri ve maliyetleri azaltın. İhtilaf, tahsilat ve kredi yönetimi uygulamaları için verilerinizi entegre edin.

SAP S/4HANA Finance

Daha esnek bir muhasebe yönetim yapısı için, SAP S/4HANA'nın fnansal
çözümlerini MBIS'in uzman danışmanlık ekibi ile hayata geçirin, nakit
yönetiminin karmaşık süreçlerini ortadan kaldırın.

Finansal planlama ve muhasebe, fnansal kapanış, nakit yönetimi, borç ve alacak hesapları, risk
yönetimi ve tüm diğer süreçlerinizi MBIS’in benzersiz yaklaşımı ile güçlendirin.

Daha fazla bilgi

MBIS, SAP S/4HANA Finans Çözümleriyle hayatı sizin için kolaylaştırır.

Tek ve doğru veri kaynağı kullanın

Daha iyi sonuçlar için analizlere ve senaryo planlamasına dayalı kararlar verin.

Kullanıcı verimliliğini artırın

SAP Fiori arayüzüyle muhasebe ekibinizin çok kolay biçimde günlük operasyonlarını yürütmelerine imkan tanıyın, üretkenliklerini artırın.

En iyi uygulamalardan yararlanın

Sektörünüzün size uygun olanen iyi iş yapış modellerini kullanın; hazır istatistikler, raporlamalar ve karşılaştırmalardan yararlanın.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Kapsamlı analizlerle karlılığı ve maliyeti iyileştirin

Karlılığınızı yönetmek ve müşteri deneyimi stratejilerinizi analiz etmek için gerçek zamanlı raporlama, entegre iş planlaması ve kar / marj katkısını değerlendirin.

Aboneliğe dayalı gelir modellerini etkinleştirin

Konsolide faturalar verirken ve kredi puanlamasını yönetirken müşterileriniz için en iyi ürün ve hizmetleri belirleyin.

Muhasebe ve finansal kapanış süreçlerini basitleştirin

Finans, yönetim muhasebesi ve karlılık verilerini tek bir bütünleşik yapıda birleştirin. Finansal defterlerinizi daha az çabayla, gerçek zamanlı olarak kapatın.

Hazine ve finansal risk süreçlerini iyileştirin

Nakit akışını doğru bir şekilde tahmin etmek, likiditeyi verimli bir şekilde yönetmek ve risklerinizi proaktif olarak azaltmak için gerçek zamanlı analiz, denetim ve uyumluluk raporlamasına başvurun.

Entegre maliyet muhasebesi

Muhasebe ve maliyet muhasebesi arasındaki entegrasyon sayesinde, mali muhasebe işlemleri ve yönetim raporlaması arasında tutarlılığı sağlayın.

Rol bazlı raporlama

Kullanıcı rollerine göre oluşturulmuş kapsamlı ve özelleştirilebilen hazır raporlar ile gerçek zamanlı rapor alma imkanını tüm muhasebe ekibinize sunun.

Müşterilerimizin Görüşleri

Daha başarılı olmanız için neler yapıyoruz?

Fehmi Murat DERİCİOĞLU
Çimsa, CIO
“SAP ile stratejik ortaklığımız kapsamında yürüttüğümüz Dijital Dönüşüm yolculuğumuzun Kişisel Verilerin Korunması ile ilgili kısmını da PDP (Personal Data Protector) çözümü ile tamamlamış bulunuyoruz. SAP’nin KVKK konusundaki deneyimlerini ve en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir projeyle birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağlayarak, kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardık. “
Mesut CAN
AGT, Proje Müdürü
“AGT’nin dijital çekirdeğini dönüştürdük! 10’dan fazla uydu sistemle entegre ECC sistemimizi Springfield metodolojisiyle MBIS’in deneyimli ekibiyle birlikte pandemiye rağmen 4 ayda S/4HANA’ya dönüştürdük. PMI standartlarına uygun yönettiğimiz ve çevik yaklaşımı entegre ettiğimiz projemiz sonucunda yalınlaşan, hızlanan ve güncellenen Bilgi Sistemleri altyapımız yeni teknolojilere hazır. Analitik yönetim reflekslerimiz güçlendi. Birlikte başarılı projelere imza attığımız MBIS’e teşekkür ederiz.”
Kadir Sakarya
Sepaş, Bilgi Teknolojileri Altyapı Müdürü
SAP’nin KVKK konusundaki en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir proje ile birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağladık. SAP PDP ile kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardığımız bu projede MBIS’in uzman ekibi ile çalıştık. Özverili çalışmalarından dolayı birlikte bu projeye imza attığımız MBIS’e çok teşekkür ederiz.
Emre Karabulut
Medcem, Bilgi Teknolojileri Müdürü
SAP’yi çimento sektöründe gelişen misyon ve stratejimizi destekleyen bir motor olarak görüyoruz. Öyle ki çimento sektöründe dijital çözümler geliştirmede esnekliği, entegrasyon kolaylığı ve değişen iş süreçlerine adaptasyonu ile vazgeçilmez bir kaynak. Bu süreçte danışmanlık firması olarak, know-how’ı güçlü ve değişen iş ihtiyaçlarımıza hızlı çözüm üreten MBIS, inovasyon yolculuğumuzda bizim için önemli bir çözüm ortağı haline gelmiştir.
Aylin Güvener
AGT, Satış ve Pazarlama Süreçleri Yöneticisi
MBIS’in B2B müşteri portalı Customer WEGA ile bayilerimizle iş birliği içerisinde çalışma imkânı elde ederek, müşteri memnuniyetimizi artırdık. Portalde ihtiyaçlarımıza yönelik sürekli yapılan iyileştirmelerle müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha hızlı bir şekilde cevap verebiliyoruz. Operasyonel verimliliğimizi ve bayilerimizle olan iletişimimizi artırmamıza da katkı sağlayan MBIS’e, Customer WEGA’nın hayat geçirilme ve geliştirme aşamalarında gösterdikleri profesyonel ve iş odaklı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Yasin GÖKKAYA
AGT, İş Uygulamaları Müdürü
“MBIS’in Profesyonel Destek Hizmetleri’nden yararlanmaya başladığımızdan bu yana kendimizi her zaman güvende hissediyoruz. MBIS’in alanında uzman ekibi ile sunduğu hızlı ve etkin çözümler sayesinde, iş uygulamalarımızı kullanan iç müşterilerimizin memnuniyetlerini çok iyi noktalara getirdik. Özverili çalışmalarından dolayı MBIS’e teşekkür ediyor, uzun yıllar birlikte çalışmayı diliyoruz.”
Sinan Karacoğlan
Doğu Pres, BT Müdürü
Uzun yıllardır MBIS ile çalışıyoruz. Beraber başarıyla canlıya geçirdiğimiz SAP S/4HANA projesinden sonra MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden de yararlanmaktayız. Uzman ekiplerin ihtiyaçlarımıza çözüm odaklı yaklaşımlarıyla beraber destek ihtiyaçlarımızı da sorunsuz ve hızlı bir şekilde MBIS ile çözüme kavuşturuyoruz. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.
Alper Nantu
Hasçelik, BT SAP Sorumlusu & Geliştiricisi
"24 saat çalışan bir endüstriyel fabrikada, SAP gibi önemli sistemlerimize anlık olarak izleme sunan bir servise sahip olmak fayda sağlıyor. Ben her yetki değişimi, önemli SAP JOB programlarının durumları ve performans tutarsızlıklarını System Guard aracı ile takip ediyor ve gerektiğinde aksiyon alıyorum."
İlker Özer
Tadım, IT Direktörü
2016 yılından bu yana MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden yararlanmaktayız. MBIS’in çözüm odaklı uzmanlarının taleplerimizi çok hızlı şekilde karşılamaları sayesinde, bir yandan günlük operasyonlarımızdaki aksamaların önüne geçerken diğer yandan da memnuniyet ve esnekliğimizi üst seviyelere taşımayı başardık. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.

AGT Ağaç Sanayii

MBIS farkıyla SAP BPC çözümünü seçen AGT Ağaç Sanayii’nde gerçekleşen dijital dönüşüm projesinin detaylarını inceleyin.

  • Sektör
    Ağaç ve Orman Ürünleri
  • Ülke
    Türkiye
  • Ürün
    SAP BPC
Vaka Analizini İndir

Başarı Hikayeleri

Kaynaklar

MBIS’in bilgi birikiminden faydalanın, farkındalığınızı artırın.

MBIS'in sunduğu SAP S/4HANA Finance Çözümü ile
kazanan siz olun.

Bu dokümanın amacı, bir S/4HANA Finance projesinin hazırlık aşamasında yapılması gerekenlere dikkat çekmek ve implementasyonun geri kalanının daha sorunsuz ilerlemesini sağlamaktır.

Ücretsiz İndir

SAP S/4HANA Finance

SAP S/4HANA Finance çözümü hakkında daha fazla bilgi
edinmek için webinar kaydımızı izleyin

Webinarı İzle

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz