Novaline System Guard

MBIS ailesinden Novaline firmasının SAP sistemleri için geliştirdiği System Guard çözümü SAP sistem izlemelerinizi gerçek zamanlı ve mobil olarak gerçekleştirebilirsiniz.

MBIS ailesinden Novaline firması tarafından özel olarak geliştirilen, SAP sistemlerinizin her an ayakta güvende ve sağlıklı olup olmadığını takip edebilmenizi sağlayan System Guard uygulamasını ücretsiz olarak deneyimleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

System Guard Nedir?

System Guard güçlü bir SAP sistem izleme/alarm aracıdır, SaaS modeli ile lisanslanan bütçe dostu, modern bir servis uygulamasıdır.

System Guard sistemlerinizi düzenli olarak kontrol eden bir bulut tarafına sahiptir, hemen hemen her dakika sistemlerinizin yanıt verdiğine emin olur ve yanıt süresinin de otomatik olarak oluşturduğu istatistiklere göre iyi seviyede olduğuna emin olur, bunlara göre bir problem görürse sizi uyarır.

Detaylı bilgi için ürün web sayfası

System Guard'ın temel fonksiyonları

Gerçek zamanlı SAP sistem kesintisi izleme

SAP sistemleriniz kapandığında, donanım ya da işletim sistemi hataları sebebiyle arıza oluştuğunda ya da sisteminizin internet & ağ erişimi kesildiğinde kritik uyarılar alın.

System Guard sunucularınızın durum ve erişilebilirliğini kontrol eder, her dakika online olarak sistemlerinize ping testi uygular.

Plansız sistem kesintileri ve hizmet dışı kalma sürenizi minimuma indirir.

Gerçek zamanlı SAP performans izleme

Akıllı bir algoritma ile SAP sisteminizin cevap süresini 7/ 24 ölçerek performans profilinizi istatistiksel olarak görüntülenir, bu istatistiğe bağlı olarak sistem normalleriniz ve metriklerinizi elde eder. Sabit eşik değerleri ile çalışmaz.

Performans istatistiklerinizi görsel olarak dasboard ve mobil ekranlarınızda görüntüler, anlık durumunuzu bu verilerle kıyaslayarak gösterir.

Bir SAP uygulamasında performans düşüklüğü veya yavaşlama yaşandığında bunun sebebini, SAP kullanıcı & program & job bilgileri ile otomatik olarak tespit eder ve size detaylı bir uyarı gönderir. SAP performans problemlerinden kurtulmanıza yardımcı olur.

SAP arka plan job izleme

SAP arka plan işleriniz (job programlarınız) hata aldığında , iptal olduğunda , dump mesajı ürettiğinde, tamamlanmadığında ya da çok uzun süre çalıştığında uyarılar gönderir.

System Guard , SAP sisteminizde kurulan ve işlem kodu SM37’de görünen her bir job için otomatik durum ve süre takibi, otomatik profilleme ve proses kontrolü yapar (SM50).

Bulut üzerinde yaratılan istatistiklere göre uyarılar üretir ve SAP CCMS (RZ20) ve SAP Solution Manager araçlarına göre daha az sayıda ve kritik önemde uyarı üretir.

Gerçek zamanlı SAP güvenlik izleme

Bir SAP kullanıcısına kritik yetkiler verildiğinde / yetki değişiklikleri yapıldığında uyarılar alın.

Güvenlik denetimleri öncesinde SAP erişim kontrolü & rol uygunlukları ile ilgili mevcut yetki açıklarınızdan haberdar olun, gerekirse SAP GRC ile entegre edin.

SAP uygulama güvenliğini BASIS seviyesinde anlık olarak takip edin, sistem statüsü ya da kritik profil parametresi (RZ10) değişiklikleri yapıldığında bilgi sahibi olun.

Önleyici (proaktif) SAP uygulama izleme

Felaket kurtarma ve iş sürekliliği planlarınızın yanında önleyici (proaktif) SAP ve altyapı izleme ile felaket durumlarının oluşmasını önleyin.

Dosya sistemleriniz , veri depolama alanlarınız ve disk alanlarınız dolmadan , kapasite sorunları oluşmadan önce farkında olun.

Log dosyalarında ve veri tabanındaki büyüme, düzenli yedekleme ve işletim sistemi seviyesindeki dosyalarınızı otomatik oluşturulan istatistiklere ve akıllı metriklere göre izleyin.

Sisteminizde herhangi bir durum normal aralıkların dışında ise uyarı alın.

SAP donanım & altyapı izleme

Sunucu durumu ve sağlığını anlık izleyin, bir donanım hatası , sunucu arızası ve altyapı problemi olduğunda alarm ve uyarı mesajı alın.

CPU, RAM, Memory, Hard Disk & Sürücü, işletim sistemi hafızası gibi donanım durumlarını izleyin.

Anlık SAP transport request izleme

SAP canlı sisteminizde ve request taşıma hatası oluştuğunda (STMS) anında uyarı alın.

Şirketinizin kritik sistemlerinden biri olan SAP sistemlerinizde değişiklik yönetimine (change management) ait işlemleri cep telefonunuzdan anlık olarak izleyin, risklerden kurtulun.

Anlık olarak SAP kilit (lock) izleme

SAP sisteminizdeki lock sayısı maksimum seviyeye ulaşmadan ve “lock table overflow” hatası vermeden önce uyarı alın. (SM12) Duruma sebep olan program, kullanıcı ve SAP işlem kodu gibi detaylı bilgilere anında ulaşın.

SM12 kilitleri normalden uzun süre beklediğinde uyarı alın.

System Guard’ın teknik özellikleri

System Guard ile sistemlerinizin takibini anlık olarak yapabilir, kolay kurulum ve uzaktan izleme imkanıyla daha sağlıklı ve hızlı raporlar alabilirsiniz.

Uzaktan izleme

Mobil telefon ile uzaktan izleme

Gerçek zamanlı uyarı

Gerçek zamanlı, seçilebilir mobil notifikasyon & e-mail uyarıları

Raporlama

Raporlama araçları ve sistem sağlığı raporları

SaaS

Bütçe dostu, ekonomik ve yarı bulut SaaS kullanımı

Kolay kurulum

VPN / Tünel bağlantısı kullanmadan sadece bir SAP tak-kullan aracı ile kurulum

HANA & S4/HANA uyumu

HANA & S4/HANA uyumlu izleme özellikleri

Çoklu ortam esnekliği

On-premise, bulut ve hibrit ortamlarda kolayca kurulum ve sorunsuz çalışma

System Guard'ı dakikalar içinde kendiniz kurun.

SAP eklentisini indirin

Ücretsiz demo için kayıt olun ve System Guard SAP & ABAP eklentisini indirin.

Sisteminize kurun

SAP sisteminize Sytem Guard ABAP eklentisini yükleyin.

Kullanmaya başlayın

System Guard mobil uygulamasını indirin ve SAP sisteminizi anlık olarak izleyin.

Neden System Guard?

 • SAP sistem kesintilerini ve hizmet dışı kalma sürelerini minimum seviyeye indirir.
 • SAP sistem denetimlerine her zaman hazır olmanızı sağlar.
 • Sistem/ network yöneticileri ve SAP basis sorumlularına yardımcı olur, rutin sistem kontrolleri için harcadıkları zamanı azaltır.
 • IT hizmet kalitesini artırır.
 • SAP Solution Manager ve CCMS araçlarına göre daha az ve kritik uyarılar gönderir.
 • Sistem bakım ve servis maliyetlerini düşürür.
 • Kompleks SAP mimarilerinde izleme & kontrol işlemlerini kolaylaştırır.

System Guard ile Tanışın

System Guard çözümüyle ilgili daha fazla bilgi almak için videomuzu izleyebilirsiniz.

Müşterilerimizin Görüşleri

Daha başarılı olmanız için neler yapıyoruz?

Alper Nantu
Hasçelik, BT SAP Sorumlusu & Geliştiricisi
"24 saat çalışan bir endüstriyel fabrikada, SAP gibi önemli sistemlerimize anlık olarak izleme sunan bir servise sahip olmak fayda sağlıyor. Ben her yetki değişimi, önemli SAP JOB programlarının durumları ve performans tutarsızlıklarını System Guard aracı ile takip ediyor ve gerektiğinde aksiyon alıyorum."
Fehmi Murat DERİCİOĞLU
Çimsa, CIO
“SAP ile stratejik ortaklığımız kapsamında yürüttüğümüz Dijital Dönüşüm yolculuğumuzun Kişisel Verilerin Korunması ile ilgili kısmını da PDP (Personal Data Protector) çözümü ile tamamlamış bulunuyoruz. SAP’nin KVKK konusundaki deneyimlerini ve en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir projeyle birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağlayarak, kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardık. “
Mesut CAN
AGT, Proje Müdürü
“AGT’nin dijital çekirdeğini dönüştürdük! 10’dan fazla uydu sistemle entegre ECC sistemimizi Springfield metodolojisiyle MBIS’in deneyimli ekibiyle birlikte pandemiye rağmen 4 ayda S/4HANA’ya dönüştürdük. PMI standartlarına uygun yönettiğimiz ve çevik yaklaşımı entegre ettiğimiz projemiz sonucunda yalınlaşan, hızlanan ve güncellenen Bilgi Sistemleri altyapımız yeni teknolojilere hazır. Analitik yönetim reflekslerimiz güçlendi. Birlikte başarılı projelere imza attığımız MBIS’e teşekkür ederiz.”
Kadir Sakarya
Sepaş, Bilgi Teknolojileri Altyapı Müdürü
SAP’nin KVKK konusundaki en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir proje ile birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağladık. SAP PDP ile kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardığımız bu projede MBIS’in uzman ekibi ile çalıştık. Özverili çalışmalarından dolayı birlikte bu projeye imza attığımız MBIS’e çok teşekkür ederiz.
Emre Karabulut
Medcem, Bilgi Teknolojileri Müdürü
SAP’yi çimento sektöründe gelişen misyon ve stratejimizi destekleyen bir motor olarak görüyoruz. Öyle ki çimento sektöründe dijital çözümler geliştirmede esnekliği, entegrasyon kolaylığı ve değişen iş süreçlerine adaptasyonu ile vazgeçilmez bir kaynak. Bu süreçte danışmanlık firması olarak, know-how’ı güçlü ve değişen iş ihtiyaçlarımıza hızlı çözüm üreten MBIS, inovasyon yolculuğumuzda bizim için önemli bir çözüm ortağı haline gelmiştir.
Aylin Güvener
AGT, Satış ve Pazarlama Süreçleri Yöneticisi
MBIS’in B2B müşteri portalı Customer WEGA ile bayilerimizle iş birliği içerisinde çalışma imkânı elde ederek, müşteri memnuniyetimizi artırdık. Portalde ihtiyaçlarımıza yönelik sürekli yapılan iyileştirmelerle müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha hızlı bir şekilde cevap verebiliyoruz. Operasyonel verimliliğimizi ve bayilerimizle olan iletişimimizi artırmamıza da katkı sağlayan MBIS’e, Customer WEGA’nın hayat geçirilme ve geliştirme aşamalarında gösterdikleri profesyonel ve iş odaklı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Yasin GÖKKAYA
AGT, İş Uygulamaları Müdürü
“MBIS’in Profesyonel Destek Hizmetleri’nden yararlanmaya başladığımızdan bu yana kendimizi her zaman güvende hissediyoruz. MBIS’in alanında uzman ekibi ile sunduğu hızlı ve etkin çözümler sayesinde, iş uygulamalarımızı kullanan iç müşterilerimizin memnuniyetlerini çok iyi noktalara getirdik. Özverili çalışmalarından dolayı MBIS’e teşekkür ediyor, uzun yıllar birlikte çalışmayı diliyoruz.”
Sinan Karacoğlan
Doğu Pres, BT Müdürü
Uzun yıllardır MBIS ile çalışıyoruz. Beraber başarıyla canlıya geçirdiğimiz SAP S/4HANA projesinden sonra MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden de yararlanmaktayız. Uzman ekiplerin ihtiyaçlarımıza çözüm odaklı yaklaşımlarıyla beraber destek ihtiyaçlarımızı da sorunsuz ve hızlı bir şekilde MBIS ile çözüme kavuşturuyoruz. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.
İlker Özer
Tadım, IT Direktörü
2016 yılından bu yana MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden yararlanmaktayız. MBIS’in çözüm odaklı uzmanlarının taleplerimizi çok hızlı şekilde karşılamaları sayesinde, bir yandan günlük operasyonlarımızdaki aksamaların önüne geçerken diğer yandan da memnuniyet ve esnekliğimizi üst seviyelere taşımayı başardık. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.

AGT Ağaç Sanayii

MBIS farkıyla SAP BPC çözümünü seçen AGT Ağaç Sanayii’nde gerçekleşen dijital dönüşüm projesinin detaylarını inceleyin.

 • Sektör
  Ağaç ve Orman Ürünleri
 • Ülke
  Türkiye
 • Ürün
  SAP BPC
Vaka Analizini İndir

Başarı Hikayeleri

Kaynaklar

MBIS’in bilgi birikiminden faydalanın, farkındalığınızı artırın.

MBIS'in sunduğu SAP S/4HANA Finance Çözümü ile
kazanan siz olun.

Bu dokümanın amacı, bir S/4HANA Finance projesinin hazırlık aşamasında yapılması gerekenlere dikkat çekmek ve implementasyonun geri kalanının daha sorunsuz ilerlemesini sağlamaktır.

Ücretsiz İndir

SAP S/4HANA Finance

SAP S/4HANA Finance çözümü hakkında daha fazla bilgi
edinmek için webinar kaydımızı izleyin

Webinarı İzle

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz