Nagarro + MBIS e-Bank Banka Entegrasyon Paketi ile, tüm banka hesap hareketlerinizi otomatik olarak SAP’ye aktarın, istediğiniz lokasyondan tek ekran üzerinden hızla ulaşın; hesap durum ve bakiyelerinizi kolayca raporlayıp muhasebeleştirin.

Daha fazla bilgi

Açık Bankacılık diğer adıyla ‘Open Banking’ veya ‘Open Bank Data’, finans sektöründeki dijitalleşme yolunda bugüne kadar atılan en büyük adımlardan birisi olarak teknoloji dünyamıza giriş yapıyor.

Açık Bankacılık Nedir?

Finans verilerinin daha iyi bankacılık ve finans olanakları sunulması için Bankalar tarafından Fintech kuruluşlarla paylaşıldığı güvenli bir hizmet modelidir.

Fintech kuruluşlar, gizlilik hakları korunarak API (Application Programming Interface) ara yüzleri ile bankalardan veriyi alır, bu verileri tek bir platformda raporlayarak, zaman ve efordan tasarruf sağlar.

Ayrıca Açık Bankacılık Platformu ile ERP Sistemlerinde banka hareketlerinin muhasebe kayıtlarının oluşturulması için gerekli anlamlandırılmış veri sağlanır ve muhasebe entegrasyonu gerçekleştirilir.

‘e-Bank’ nedir?

Nagarro + MBIS e-Bank, Açık Bankacılık Platformu üzerinden tüm banka hesap hareketlerini online bir şekilde alıp, anlamlandırılmış ortak bir veri yapısına çevirerek istediğiniz sıklıkta SAP sisteminize aktaran; tüm hareketleri tek bir panel üzerinde görüntülemenizi, hesap durum ve bakiyelerini raporlamanızı, muhasebeleştirme işlemlerini gerçekleştirmenizi sağlayan SAP ECC ve SAP S4/HANA sistemlerine uyumlu SAP Banka Entegrasyonu çözümüdür.

Nagarro + MBIS e-Bank çözümü ile tüm banka hesap hareketlerinize istediğiniz lokasyondan tek bir panel üzerinden ulaşın; hesap durum ve bakiyelerinizi kolayca raporlayın ve muhasebeleştirin.

Temel İşlevler

 • Çalışılan tüm banka hesaplarına ayrı ayrı şifre girmeden tek bir platform üzerinden tüm banka işlemlerinizi (virman, ödemeler, tahsilatlar, çek vb.) görüntüleyebilirsiniz.
 • Tüm lokasyonlardan masaüstü ve mobil cihazlardan online olarak erişebilirsiniz.
 • Günlük/Haftalık/Aylık olarak anlık grafik raporlar alabilirsiniz.
 • Bir önceki günün devir bakiyesini ve anlık bakiyeyi görüntüleyebilirsiniz.
 • Banka hesaplarında gerçekleşen tüm havale ve EFT hareketleri anlık olarak görebilir ve istenilen kişilere e-posta ile aynı anda bildirimde bulunabilirsiniz.
 • SAP Muhasebeleştirme ekranında istenen satır kadar seçim yapılarak muhasebe kaydı gerçekleştirebilirsiniz.
 • SAP Muhasebeleştirme ekranı ile fatura ve ödeme denk tutarlarda ise birebir denkleştirme yapabilirsiniz.
 • SAP Özel Defteri kebir hesaplarına kayıt atabilirsiniz. Alternatif muhasebeleştirme senaryolarına kolaylıkla adapte olabilirsiniz.
 • Bankadan gelen tek bir işlem satırını işlem ayrıştırma ile tutarı bölüp birden fazla hesaba/masraf yerine kayıt atabilirsiniz.
 • SAP Muhasebeleştirme ekranında ters kayıt, tasnif edilemeyen kayıtlar için manuel tayin yapabilirsiniz.

e-Bank’ın teknik ve
fonksiyonel özellikleri

 • API’ Ara yüzü ile anlaşmalı
  39 banka ile entegrasyon

 • Ek fonksiyon
  eklenebilme

 • SAP ECC ve SAP S/4HANA’ya
  uyumlu çalışabilme

 • Masaüstü ve mobil
  cihazlardan
  online olarak erişim

 • SAP şirket kodu/banka bazında
  yetkilendirme

 • SAP uyarlama tabloları
  ile esneklik sağlama

 • Özel kurallar ve özel alanlar tanımlayarak, bankadan gelen datada otomatik kayıt yapmak için türetmeler gerçekleştirme ve SAP muhasebeleştirme işlemleri

Teknik Mimari

e-Bank’ın
iş faydaları

Operasyonel Verimlilik

Tek tek banka hesaplarına, şifreleri ile girmeden tek panel üzerinden çalışılan tüm banka hareketlerini anlık olarak görebilir ve SAP muhasebe kayıtlarını anlık, otomatik olarak zaman tasarrufu sağlayıp hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Risk Yönetimi

İnsan hatasına açık manuel girişler yerine Özel kurallar tanımlanarak, SAP ’ye tamamen otomatik olarak işlenmesi sayesinde hatasız ve riski minimize edilmiş bir süreç ile çalışma imkanı sağlayabilirsiniz.

Adaptasyon

Şirketlere özel muhasebeleştirme senaryolarına kolayca adapte edilebilecek teknoloji altyapı ve esnekliğe sahip olabilirsiniz.

Etkin Raporlama

Tüm banka/hesap durumlarını günlük-haftalık-aylık olarak anlık grafik raporları ile izleyebilirsiniz. Bir önceki günün devir bakiyesi ile anlık bakiyeyi raporlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz