MBIS İhracat Paketi

İhracat süreçlerinizin izlenebilirliğini MBIS’in SAP için geliştirdiği özel çözümü ile sağlayın.

Fiili navlun ve sigorta değerlerinin kaydedilmesinden konteyner işlemlerine, beyanname takibinden redrese işlemlerine tüm ihracat sürecinizi MBIS’in SAP İhracat Paketi ile merkezi olarak yönetebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

MBIS İhracat Paketi temel fonksiyonları

MBIS İhracat Paketi ile SAP sisteminde oluşturulan ihracat siparişi, sevkiyat ve faturalama belgelerinden gerekli verileri okunarak tek ekranda beyanname bilgilerinin girişi ile ihracat dosyası oluşturulur ve ihracata ilişkin evraklar dosya bazında alınır.

Sonradan belli olan fiili navlun ve sigorta değerleri girişi yapılarak raporlanabilir, araç takip ekranında Konteyner işlemleri ve teşvik takibi yapılabilir.

MBIS İhracat Paketi çözümü ile ayrıca beyanname takibi, ‘redrese’ işlemleri takibi ve akreditif takibi yapılabilir.

Bunlara ek olarak MBIS İhracat Paketi şu işlevlere sahiptir:

 • İhracat dosyaların SAP sisteminde takip edilmesi
 • Gümrük Çıkış Beyannamesi bilgilerinin ihracat dosyası bazında takibinin yapılması
 • İhracat dosyaları için toplu olarak araç bilgilerinin girişlerinin yapılabilmesi
 • Eximbank kredi limiti girişlerinin yapılması
 • Dahilde İşleme İzin Belgesi oluşturulması ve ihracat dosyası için GTIP numarası bazında tutarların otomatik belirlenmesi
 • Fiili navlun ve sigorta takibinin ihracat dosyası bazında takibinin yapılması

İhracat paketinin bazı özellikleri şöyle sıralanabilir:

 • İhracat Paketi, SAP ECC ve S/4HANA ERP sistemleri üzerinde çalışabilmektedir.
 • İhracat paketinin, süreç ihtiyaçlarına uygun olarak uyarlama ve bakımı yapılabilmektedir.
 • A.TR Dolaşım Belgesi, EUR.1 Dolaşım Belgesi, Menşe Şahadetnamesi, FORM A Belgesi gibi çıktılar paket ile beraber gelmektedir.
 • Müşterilerimize özel ihtiyaçlara yönelik ek fonksiyonlar pakete eklenebilmektedir.

MBIS İhracat Paketi ile alınabilecek çıktılara örnekler

 • ATR Belgesi
 • Form A Talimatı
 • Çeki listesi (Packing List)
 • Araç takip raporu
 • DIIB
 • Malzeme bazlı raporlar
 • Ticari Fatura (Commercial Invoice)
 • Konşimento Talimatı
 • Sevkiyat bilgisi (Shipping Information)
 • Konteyner işlemleri
 • İhracat İşlem raporları
 • Ülke bazlı raporlar
 • EUR.1 Talimatı
 • Menşe Talimatı
 • Fiili navlun ve sigorta takip raporları
 • Teşvik takip raporu
 • Sipariş bazlı raporlar

Müşterilerimizin Görüşleri

Daha başarılı olmanız için neler yapıyoruz?

Fehmi Murat DERİCİOĞLU
Çimsa, CIO
“SAP ile stratejik ortaklığımız kapsamında yürüttüğümüz Dijital Dönüşüm yolculuğumuzun Kişisel Verilerin Korunması ile ilgili kısmını da PDP (Personal Data Protector) çözümü ile tamamlamış bulunuyoruz. SAP’nin KVKK konusundaki deneyimlerini ve en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir projeyle birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağlayarak, kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardık. “
Mesut CAN
AGT, Proje Müdürü
“AGT’nin dijital çekirdeğini dönüştürdük! 10’dan fazla uydu sistemle entegre ECC sistemimizi Springfield metodolojisiyle MBIS’in deneyimli ekibiyle birlikte pandemiye rağmen 4 ayda S/4HANA’ya dönüştürdük. PMI standartlarına uygun yönettiğimiz ve çevik yaklaşımı entegre ettiğimiz projemiz sonucunda yalınlaşan, hızlanan ve güncellenen Bilgi Sistemleri altyapımız yeni teknolojilere hazır. Analitik yönetim reflekslerimiz güçlendi. Birlikte başarılı projelere imza attığımız MBIS’e teşekkür ederiz.”
Kadir Sakarya
Sepaş, Bilgi Teknolojileri Altyapı Müdürü
SAP’nin KVKK konusundaki en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir proje ile birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağladık. SAP PDP ile kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardığımız bu projede MBIS’in uzman ekibi ile çalıştık. Özverili çalışmalarından dolayı birlikte bu projeye imza attığımız MBIS’e çok teşekkür ederiz.
Emre Karabulut
Medcem, Bilgi Teknolojileri Müdürü
SAP’yi çimento sektöründe gelişen misyon ve stratejimizi destekleyen bir motor olarak görüyoruz. Öyle ki çimento sektöründe dijital çözümler geliştirmede esnekliği, entegrasyon kolaylığı ve değişen iş süreçlerine adaptasyonu ile vazgeçilmez bir kaynak. Bu süreçte danışmanlık firması olarak, know-how’ı güçlü ve değişen iş ihtiyaçlarımıza hızlı çözüm üreten MBIS, inovasyon yolculuğumuzda bizim için önemli bir çözüm ortağı haline gelmiştir.
Aylin Güvener
AGT, Satış ve Pazarlama Süreçleri Yöneticisi
MBIS’in B2B müşteri portalı Customer WEGA ile bayilerimizle iş birliği içerisinde çalışma imkânı elde ederek, müşteri memnuniyetimizi artırdık. Portalde ihtiyaçlarımıza yönelik sürekli yapılan iyileştirmelerle müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha hızlı bir şekilde cevap verebiliyoruz. Operasyonel verimliliğimizi ve bayilerimizle olan iletişimimizi artırmamıza da katkı sağlayan MBIS’e, Customer WEGA’nın hayat geçirilme ve geliştirme aşamalarında gösterdikleri profesyonel ve iş odaklı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Yasin GÖKKAYA
AGT, İş Uygulamaları Müdürü
“MBIS’in Profesyonel Destek Hizmetleri’nden yararlanmaya başladığımızdan bu yana kendimizi her zaman güvende hissediyoruz. MBIS’in alanında uzman ekibi ile sunduğu hızlı ve etkin çözümler sayesinde, iş uygulamalarımızı kullanan iç müşterilerimizin memnuniyetlerini çok iyi noktalara getirdik. Özverili çalışmalarından dolayı MBIS’e teşekkür ediyor, uzun yıllar birlikte çalışmayı diliyoruz.”
Sinan Karacoğlan
Doğu Pres, BT Müdürü
Uzun yıllardır MBIS ile çalışıyoruz. Beraber başarıyla canlıya geçirdiğimiz SAP S/4HANA projesinden sonra MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden de yararlanmaktayız. Uzman ekiplerin ihtiyaçlarımıza çözüm odaklı yaklaşımlarıyla beraber destek ihtiyaçlarımızı da sorunsuz ve hızlı bir şekilde MBIS ile çözüme kavuşturuyoruz. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.
Alper Nantu
Hasçelik, BT SAP Sorumlusu & Geliştiricisi
"24 saat çalışan bir endüstriyel fabrikada, SAP gibi önemli sistemlerimize anlık olarak izleme sunan bir servise sahip olmak fayda sağlıyor. Ben her yetki değişimi, önemli SAP JOB programlarının durumları ve performans tutarsızlıklarını System Guard aracı ile takip ediyor ve gerektiğinde aksiyon alıyorum."
İlker Özer
Tadım, IT Direktörü
2016 yılından bu yana MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden yararlanmaktayız. MBIS’in çözüm odaklı uzmanlarının taleplerimizi çok hızlı şekilde karşılamaları sayesinde, bir yandan günlük operasyonlarımızdaki aksamaların önüne geçerken diğer yandan da memnuniyet ve esnekliğimizi üst seviyelere taşımayı başardık. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.

AGT Ağaç Sanayii

MBIS farkıyla SAP BPC çözümünü seçen AGT Ağaç Sanayii’nde gerçekleşen dijital dönüşüm projesinin detaylarını inceleyin.

 • Sektör
  Ağaç ve Orman Ürünleri
 • Ülke
  Türkiye
 • Ürün
  SAP BPC
Vaka Analizini İndir

Başarı Hikayeleri

Kaynaklar

MBIS’in bilgi birikiminden faydalanın, farkındalığınızı artırın.

MBIS'in sunduğu SAP S/4HANA Finance Çözümü ile
kazanan siz olun.

Bu dokümanın amacı, bir S/4HANA Finance projesinin hazırlık aşamasında yapılması gerekenlere dikkat çekmek ve implementasyonun geri kalanının daha sorunsuz ilerlemesini sağlamaktır.

Ücretsiz İndir

SAP S/4HANA Finance

SAP S/4HANA Finance çözümü hakkında daha fazla bilgi
edinmek için webinar kaydımızı izleyin

Webinarı İzle

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz