Finansal Kapanış
Çözümleri

MBIS’in sonuç odaklı SAP finansal danışmanlık hizmetleriyle, operasyonel ve yönetim raporlamalarındaki uyumu sağlayıp finansal konsolidasyonu kolaylaştırın ve dönem kapanışlarını hızlandırın. Profesyonel deneyimimiz, yetkinliklerimiz ve metodolojilerimizden; konsolide raporlardan detaya inerek finansal kapanış süreçlerinizi tek seferde ve çok hızlı şekilde işletebilmek için faydalanın.

Daha fazla bilgi

MBIS’in finans ve muhasebe alanlarındaki etkili süreç yönetimi danışmanlığı sayesinde, yasal gereksinimleri karşılarken,
iş akışlarını otomatikleştirerek daha hızlı ve daha yalın muhasebe ve finans süreçleriyle çalışın.

Gerçek zamanlı muhasebe ve finans süreçleri

İşletme genelinde tutarlılığı iyileştirmek ve anlık iş içgörüleri elde etmek için muhasebe ve finansal verilerin ortak bir görünümünü alarak daha hızlı, daha tutarlı bir finansal kapanış süreci elde edin.

Hızlandırılmış karmaşık kapanma döngüleri

Muhasebe ekiplerinin tek bir kullanıcı arayüzünde birlikte çalışmasını sağlayarak karmaşık kapanış süreçlerini otomatikleştirin, denetim faaliyetlerini basitleştirin, finansal raporlamalarda regülatif standartlara uyun.

Otomatik vergi uygunluğu kontrolleri

Büyük işlem hacimlerine otomatik uyum kontrolleri uygulayarak ve düzeltmeleri otomatik olarak tetikleyerek vergi verilerinizin doğruluğunu sağlayın.

SAP S/4HANA Finance
for group reporting

MBIS farkıyla daha verimli grup raporlaması yapın,
operasyonlarınızı sadeleştirin

MBIS, grup raporlaması alanında hem süreç hem de SAP danışmanlığı sağlar.
Konsolide hesaplardaki uzmanlığımız ve grup raporlaması konusundaki deneyimimiz
sayesinde siz de şeffaf ve denetlenebilir bir yapıya kavuşabilir, analiz ve kararlarınızı
sağlamlaştırmak için ayrıntılı bir finansal görünürlük elde edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

MBIS, SAP S/4HANA Finance for group reporting çözümüyle
hayatı sizin için kolaylaştırır.

Gerçek zamanlı verilere erişim sağlayın

Kapanıştan önce ve sonra planlanan ve gerçekleşen değerleri gerçek zamanlı olarak konsolide edin. Lokal olarak gerekli ayarlamalar yapın ve sonuçları tutarlı olarak anında raporlayın.

Finansal kapanış sürecini hızlandırın

Finansal, yönetimsel ve operasyonel verileri tek bir havuzda birleştirin, gerçek zamanlı süreçler ve analizlerle süreçlerinizi hızlandırın.

İşlemsel verileri tek noktada konsolide edin

Konsolidasyonu bütünleşik bir ortamda yönetin, veri hareketlerini azaltın, zaman alan mutabakat süreçlerini ve tutarsızlıkları ortadan kaldırın.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Birleşik varlık ve grup kapanışı raporlama

İş planlaması ve konsolidasyon için tek bir entegre yazılım çözümüyle zamandan tasarruf edin ve hataları azaltın.

Sürekli muhasebe

Kapanıştan önce sorunları belirleyin ve düzeltin. İş yüklerini muhasebe dönemi boyunca sürekli ve eşit olarak dağıtın. Gerçek zamanlı performans izleme imkanını elde edin.

Gelişmiş grup birleştirme özellikleri

Şirketler arası mutabakat süreçlerinde finans ekibi iş birliğini etkinleştirin. Yenilikçi raporlama işlevselliğinden yararlanın ve kullanıcı tanımlı esnek doğrulama kurallarını kullanın.

SAP S/4HANA Cloud for
advanced financial closing

MBIS ile finansal kapanış süreçlerinizi farklı boyutlarda değerlendirin,
genel performansınızı artıracak bir perspektif sağlayın

Dönem kapanışını ve raporlama faaliyetlerini etkili bir şekilde yönetmek, şirket hedeflerinizi
yakalayacak şekilde süreçlerinizi düzene koymak, finansal şeffaflığı artırmak ve riski
azaltmak için MBIS danışmanlığından faydalanın.

Daha fazla bilgi

SAP S/4HANA Cloud for Advanced Financial Closing çözümüyle
dönem kapanışları çok daha hızlı.

Şeffaflığı ve içgörüyü iyileştirin

Her kapanış durumuna ilişkin gerçek zamanlı içgörülerle yan kuruluşlar ve genel merkezinizdeki kapanış sürecini izleyin.

Verimliliği ve hızı artırın

Dış sistemlerde de kapanış görevlerini otomatikleştirin. Gelişmiş iş birliği araçlarını, bildirimleri ve iş akışlarını kullanarak manuel işleri kolaylaştırın.

İştirak kapanışlarını düzenleyin

İştiraklerinizin kapanışı için bir şablon tanımlayın. Bu şablonu şirketler ve kapanış döngüleri genelinde kullanın ve net bir denetim ile yönetişimi ve uyumu iyileştirin.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Kapanış şablonları

En iyi uygulama niteliğindeki kapatma şablonlarından yararlanın. Birden fazla şirket için şablonları yeniden kullanın.

Kapanış otomasyonu

Otomasyon ile kapanışınızın verimliliğini ve hızını artırın. Ekibinize kapanış işlemleri için self servis erişimi verin.

İzleme ve içgörüler

Daha iyi iş kararları vermek için finansal kapanış sürecinizle ilgili gerçek zamanlı içgörüler elde edin.

SAP Tax Compliance

Vergi yönetim teknolojilerini MBIS ile uygulamaya alın, yasal mevzuatlara uyumluluğunuzu mükemmelleştirin

MBIS’in vergi mevzuatına hakim ekibiyle vergi uyumu kontrollerini kolaylaştırın ve
otomatikleştirin. Riskleri minimize edecek şekilde vergi verilerinizin doğruluğunu sağlayın.
Entegre teknolojiler sayesinde küresel vergi düzenlemelerine ayak uydurarak yasal
yaptırımlardan kaçının.

Daha fazla bilgi

MBIS, SAP Tax Compliance çözümüyle hayatı sizin için kolaylaştırır.

Süreçleri otomatikleştirin

İşlem verilerini gözden geçirmek için manuel iş akışlarını otomatize edin. Böylece düzeltmeleri hızla uygulayabilir ve çok çeşitli vergi gereksinimlerine sorunsuz bir şekilde uyum sağlayabilirsiniz.

Vergi kurallarını optimize edin

Yanlış uyarıları en aza indirin ve kapsamlı vergi kuralları uygulayarak vergi yöneticilerinin olası uyum sorunlarını araştırmasını ve düzeltmesini kolaylaştırın.

Sorunsuz entegrasyon sağlayın

Vergiye tabi tüm işlemleri taramak için ERP, faturalama veya ödeme işleme yazılımı gibi diğer iş çözümleriyle entegrasyon kurun.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Merkezi vergi uyum yönetimi

Gelir vergisi, KDV ve diğer vergi regülasyonlarına tüm uygunluk kontrollerini yönetmek için merkezi bir havuz oluşturun. Sezgisel bir kullanıcı arayüzüyle performansı izleyin, anormallikleri ve yinelenen hataları belirleyin. Tam bir iç vergi denetimi sağlayarak iyileştirme faaliyetlerine odaklanın.

Bellek içi bilgi işleme

Yüksek hacimli vergilendirilebilir işlemleri hızlı ve doğru bir şekilde işlemek için SAP HANA’nın üstün işleme gücünü kullanın. Vergi kurallarınızı optimize etmek için vergi kontrol parametreleri kullanarak simülasyonlar çalıştırın.

Müşterilerimizin Görüşleri

Daha başarılı olmanız için neler yapıyoruz?

Fehmi Murat DERİCİOĞLU
Çimsa, CIO
“SAP ile stratejik ortaklığımız kapsamında yürüttüğümüz Dijital Dönüşüm yolculuğumuzun Kişisel Verilerin Korunması ile ilgili kısmını da PDP (Personal Data Protector) çözümü ile tamamlamış bulunuyoruz. SAP’nin KVKK konusundaki deneyimlerini ve en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir projeyle birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağlayarak, kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardık. “
Mesut CAN
AGT, Proje Müdürü
“AGT’nin dijital çekirdeğini dönüştürdük! 10’dan fazla uydu sistemle entegre ECC sistemimizi Springfield metodolojisiyle MBIS’in deneyimli ekibiyle birlikte pandemiye rağmen 4 ayda S/4HANA’ya dönüştürdük. PMI standartlarına uygun yönettiğimiz ve çevik yaklaşımı entegre ettiğimiz projemiz sonucunda yalınlaşan, hızlanan ve güncellenen Bilgi Sistemleri altyapımız yeni teknolojilere hazır. Analitik yönetim reflekslerimiz güçlendi. Birlikte başarılı projelere imza attığımız MBIS’e teşekkür ederiz.”
Kadir Sakarya
Sepaş, Bilgi Teknolojileri Altyapı Müdürü
SAP’nin KVKK konusundaki en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir proje ile birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağladık. SAP PDP ile kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardığımız bu projede MBIS’in uzman ekibi ile çalıştık. Özverili çalışmalarından dolayı birlikte bu projeye imza attığımız MBIS’e çok teşekkür ederiz.
Emre Karabulut
Medcem, Bilgi Teknolojileri Müdürü
SAP’yi çimento sektöründe gelişen misyon ve stratejimizi destekleyen bir motor olarak görüyoruz. Öyle ki çimento sektöründe dijital çözümler geliştirmede esnekliği, entegrasyon kolaylığı ve değişen iş süreçlerine adaptasyonu ile vazgeçilmez bir kaynak. Bu süreçte danışmanlık firması olarak, know-how’ı güçlü ve değişen iş ihtiyaçlarımıza hızlı çözüm üreten MBIS, inovasyon yolculuğumuzda bizim için önemli bir çözüm ortağı haline gelmiştir.
Aylin Güvener
AGT, Satış ve Pazarlama Süreçleri Yöneticisi
MBIS’in B2B müşteri portalı Customer WEGA ile bayilerimizle iş birliği içerisinde çalışma imkânı elde ederek, müşteri memnuniyetimizi artırdık. Portalde ihtiyaçlarımıza yönelik sürekli yapılan iyileştirmelerle müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha hızlı bir şekilde cevap verebiliyoruz. Operasyonel verimliliğimizi ve bayilerimizle olan iletişimimizi artırmamıza da katkı sağlayan MBIS’e, Customer WEGA’nın hayat geçirilme ve geliştirme aşamalarında gösterdikleri profesyonel ve iş odaklı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Yasin GÖKKAYA
AGT, İş Uygulamaları Müdürü
“MBIS’in Profesyonel Destek Hizmetleri’nden yararlanmaya başladığımızdan bu yana kendimizi her zaman güvende hissediyoruz. MBIS’in alanında uzman ekibi ile sunduğu hızlı ve etkin çözümler sayesinde, iş uygulamalarımızı kullanan iç müşterilerimizin memnuniyetlerini çok iyi noktalara getirdik. Özverili çalışmalarından dolayı MBIS’e teşekkür ediyor, uzun yıllar birlikte çalışmayı diliyoruz.”
Sinan Karacoğlan
Doğu Pres, BT Müdürü
Uzun yıllardır MBIS ile çalışıyoruz. Beraber başarıyla canlıya geçirdiğimiz SAP S/4HANA projesinden sonra MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden de yararlanmaktayız. Uzman ekiplerin ihtiyaçlarımıza çözüm odaklı yaklaşımlarıyla beraber destek ihtiyaçlarımızı da sorunsuz ve hızlı bir şekilde MBIS ile çözüme kavuşturuyoruz. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.
Alper Nantu
Hasçelik, BT SAP Sorumlusu & Geliştiricisi
"24 saat çalışan bir endüstriyel fabrikada, SAP gibi önemli sistemlerimize anlık olarak izleme sunan bir servise sahip olmak fayda sağlıyor. Ben her yetki değişimi, önemli SAP JOB programlarının durumları ve performans tutarsızlıklarını System Guard aracı ile takip ediyor ve gerektiğinde aksiyon alıyorum."
İlker Özer
Tadım, IT Direktörü
2016 yılından bu yana MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden yararlanmaktayız. MBIS’in çözüm odaklı uzmanlarının taleplerimizi çok hızlı şekilde karşılamaları sayesinde, bir yandan günlük operasyonlarımızdaki aksamaların önüne geçerken diğer yandan da memnuniyet ve esnekliğimizi üst seviyelere taşımayı başardık. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.

AGT Ağaç Sanayii

MBIS farkıyla SAP BPC çözümünü seçen AGT Ağaç Sanayii’nde gerçekleşen dijital dönüşüm projesinin detaylarını inceleyin.

  • Sektör
    Ağaç ve Orman Ürünleri
  • Ülke
    Türkiye
  • Ürün
    SAP BPC
Vaka Analizini İndir

Başarı Hikayeleri

Kaynaklar

MBIS’in bilgi birikiminden faydalanın, farkındalığınızı artırın.

MBIS'in sunduğu SAP S/4HANA Finance Çözümü ile
kazanan siz olun.

Bu dokümanın amacı, bir S/4HANA Finance projesinin hazırlık aşamasında yapılması gerekenlere dikkat çekmek ve implementasyonun geri kalanının daha sorunsuz ilerlemesini sağlamaktır.

Ücretsiz İndir

SAP S/4HANA Finance

SAP S/4HANA Finance çözümü hakkında daha fazla bilgi
edinmek için webinar kaydımızı izleyin

Webinarı İzle

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz