Etkinlik Takvimi

MBIS'in uzman danışmanları, pek çok farklı sektörden elde ettiği eşsiz deneyimlerini paylaşıyor. İşletmenizi bir adım ileriye taşımak için ihtiyaç duyduğunuz çözümleri etkinlik takvimimizi takip ederek bulabilirsiniz.

SAP sistemlerini mobil ortamda, gerçek zamanlı ve proaktif olarak nasıl monitör edebiliriz?

SAP sistemlerinize erişememek, sisteminizin çok yavaş olması veya bilginiz dışında gerçekleşen risklere sistemlerinizin açık hale getirilmesi gibi senaryolar oluşmadan sizi uyaran bir uygulamaya sahip olmak istemez misiniz?

Sizin için bu görevi üstlenen System Guard ile tanışın. MBIS ailesinden Novaline firması tarafından geliştirilen detaylı, ekonomik ve tak çalıştır pratikliğine sahip System Guard çözümü hakkında önemli bilgiler paylaşacağımız

Webinar’ımıza mutlaka siz de katılın.

Webinarı İzle

SAP uygulamalarınız için güçlü bir güvenlik ve uyumluluğun temeli nasıl oluşturulur

Kurumların karşı karşıya kaldığı siber güvenlik tehdidini etkisiz hale getirme hızı son derece önemlidir. Hızla alınan aksiyon, kurumunuzun bu gibi tehditlerden etkilenmesinde ciddi bir fark yaratabilir.

Şüpheli etkinliğin izlenmesi, ihlallere karşı savunmanın ve zararın önlenmesinin anahtarıdır ve çoğu şirketin altyapı düzeyinde bir tür izleme uygulaması olsa da,
SAP uygulama düzeyinde neler olup bittiğine dair fikir edinmek zor olabilir.

Peki, halihazırda sahip olduğunuz değerli bilgileri yöneten SAP sistemlerinizi mevcut izleme çözümlerine (SIEM) entegre ederken ihtiyaç duyduğunuz görünürlüğü SAP sistemlerinizde nasıl elde edersiniz?

SAP, müşterilerin kendi sistemlerini korumak için kullandığı bir siber güvenlik çözümü olan SAP Enterprise Threat Detection ile güvenlik ihlallerini ortaya çıkartabilir ve SAP uygulamalarınızdaki şüpheli işlemlerinin önüne geçebilirsiniz.

Bu Webinar’ımızda, hem SAP hem de SAP olmayan sistemlerde tehditleri analiz etmek ve saldırıları belirlemek için bağımsız bir ürün veya diğer güvenlik önlemleriyle entegre olan SAP Enterprise Threat Detection’ı nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

Webinarı İzle

RPA (Robotic Process Automation) ile süreçlerinizi kusursuz ve süper hızlı hale getirin

Belli bir prosedüre göre sistemler üzerinde rutin olarak işleyen, sık tekrar eden manuel işleri Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) ve Makine Öğrenmesi teknolojilerini kullanarak yazılım robotlarına devredebilir, bu sayede süreç verimliliğini artırırken zamanın katma değeri yüksek işlerde kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Siz de hata oranını, iş gücü gerekliliğini ve riskleri minimuma indiren RPA uygulamalarını devreye alarak operasyonel verimliliğinizi en yüksek seviyeye çıkarın.

Yapay Zeka Birim Yöneticimiz Dr. Eren Esgin ve SAP Çözüm Satış Yöneticisi Barış Güneş’in katılımıyla RPA sayesinde işletmelerin ne gibi kazanımlar sağlayacağının gerçek örnekler üzerinden anlatılacağı bu ilginç Webinar’ımızda sizi de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Webinarı İzle

Satışlarınızı Bulutların Üstüne Çıkarın: SAP® Sales Cloud

Oyunun kuralları değişti. Tüketici ihtiyaçları hızla değişiyor. Rekabet ortamında hem iş süreçlerini yürütmek hem de tüketici alışkanlıklarını takip etmek ve uyum sağlamak başlı başına bir iş gücü haline geldi.

SAP Sales Cloud satış süreçlerinizi standart satış çözümlerinden bir adım öteye taşıyarak yapay zeka ve satış zekası yetenekleri ile satış organizasyonunuzu uçtan uca güçlendirmenize yardımcı oluyor.

SAP Sales Cloud ile satış ekiplerinizin performansını artırmasına yardımcı olabilir ve hata payını minimuma indirirsiniz. İşletmenizin satış süreçlerini iyileştirmek ve global çapta karmaşık ürünlerinizin de satışını hızlandırmak istiyorsanız Satışlarınızı Bulutların Üstüne Çıkarın: SAP Sales Cloud başlıklı Webinar’ımıza katılın.

Webinarı İzle

Dönüşüm Noktası: Rise with SAP®

Serkan Yıldırım

Satış ve İş Çözümleri Direktörü

MBIS

Bülent Karal

Bulut ve İş Çözümlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

SAP®

Pandemi süreciyle beraber özellikle işletmeler için rekabet ortamında oyunun kuralları değişti. Bu kurallar kapsamında oyunun içinde kalarak rekabet edebilmek, Dijital Dönüşümü tüm boyutlarıyla ele alıp en kısa sürede ve başarıyla gerçekleştirmeyi zorunlu kılmakta.

Dijital Dönüşüm, sadece var olan teknoloji altyapısının ve uygulamaların değişimini kapsamıyor. Bulut ortamların kullanılması, çok daha hızlı veri işleme süreleri, süreçlerin günün gerekliliklerine uyumlu hale getirilmesi, iş zekasının devreye alınarak öngörüye dayalı karar alma mekanizmalarının çalıştırılması, kültür değişikliği ve benzer pek çok boyutu birlikte değerlendirmeyi ve bunları hızlı ve kusursuz şekilde gerçekleştirmeyi ifade ediyor.

İşte tam bu noktada, SAP®  RISE, işinizi size en uygun şekilde dönüştürmek için ihtiyacınız olan her şeyi bir araya getiren çok özel bir yaklaşım.

Peki SAP® RISE’ın getirdiği avantajlar nedir? Dijital Dönüşüm’e nasıl bütüncül bir bakış açısıyla yaklaşıyor? En önemlisi SAP® RISE ile işletmeniz günün sonunda nereye evrilecek ve bunun kazanımları neler olacak? Bunlar ve benzer soruları yanıtlayacağımız, SAP®  ile beraber düzenlediğimiz Dönüşüm Noktası: Rise With SAP®  Webinar’ımıza davetlisiniz.

Webinarı İzle

SAP® Ariba Sözleşme süreçlerinizi uçtan uca dijitalleştirerek, süreç yönetiminizi kolaylaştırın

Candan Çetin

SAP Solutions Consultant

MBIS

İlkay Sağlam

Supply Chain Logistics Solution Manager

SAP

Dijitalde Sözleşme Yaşam Döngüsü: SAP® Ariba Contracts

Dijital dönüşümünüzün, sizi ileri taşıyabilecek şekilde gerçekleştiğinden emin olmak için hayatınızı ne kadar kolaylaştırdığını değerlendirmeniz gerekir. SAP® Ariba Contracts çözümü, tam da bu soruya net bir cevap verir.

Farklı kanallar üzerinden yönetilen verimsiz, maliyetli ve uzun zaman alan sözleşme süreçlerinizi SAP® Ariba Contracts ile yalınlaştırıp merkezileştirebilir, hataları minimize edebilir ve izlenebilirliği iyileştirebilirsiniz.

Ariba Contracts’ın, saydığımız bu özellikleri ile işletmenize sağlayacağı faydalar üzerine konuşacağımız, SAP® ile birlikte düzenlediğimiz Webinar’ımızda sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

Webinarı İzle

Start Point: SAP® Danışmanlığı Kariyeri

Orhan Aksu

Danışmanlık Direktörü

MBIS

Beste Dinç

İnsan Kaynakları Müdürü

MBIS

Aytaç Demir

Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü

MBIS

Kariyer yolculuğuna bilinçli bir şekilde ve doğru yolu seçerek çıkmak, hedefe ulaşmanın en önemli adımlarındandır.

MBIS, sektörde uzun yıllar edindiği uzmanlığını SAP® danışmanlığı kariyerine başlamak isteyen gençlerle paylaşarak bu yolculuğun doğru yerde ve doğru adımlarla ilerlemesine katkı sağlıyor.

  • SAP® danışmanı kimdir ne yapar?
  • SAP® danışmanlığı uluslararası geçerliliği olan bir meslek midir?
  • İyi bir SAP® danışmanı olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?
  • SAP® danışmanı olmanın zorlukları nelerdir?

Genç Yetenek Programı’nda SAP® danışmanlığı kariyeri hedefleyen gençlerle girdiğimiz etkileşimler sonucunda edindiğimiz içgörüleri paylaşacağımız ve yukarıdaki sorularınızı yanıtlayacağımız Webinar’ımıza davetlisiniz.

Webinarı İzle

MBIS Springfield ile SAP S/4HANA’ya haftalar içinde geçiş yapın

Yusuf Çetin

Ar-Ge Merkezi Genel Müdürü

MBIS

Candan Çetin

 SAP Çözüm Danışmanı

MBIS

Değerli Katılımcımız,

SAP S/4HANA’nın sunduğu fonksiyonel ve teknolojik yenilikler sayesinde sadeleşen süreçler, daha hızlı ve doğru alınan kararlar ile rekabet avantajı elde etmek mümkün.

Unutulmaması gereken husus ise geçiş sürecini ne kadar ertelerseniz geçişi tamamlamış rakiplerinizin size karşı avantaj sağlayacağı ve siz S/4HANA’ya geçene kadar hem yazılımdaki değişiklikler hem de rakiplerinizin bu süre içinde alacağı yol nedeniyle makasın açılacağı; projenin süresi, maliyeti ve risklerinin artacağı gerçeğidir.

Bu gerçekler biliniyor olsa da S/4HANA’ya geçiş süreci konusundaki bilgi karmaşası belirsizlikler yarattığı için kurumlar, böyle bir projenin uzun, pahalı ve mevcuttaki operasyonları aksatacak etkileri olacağı düşüncesiyle doğal olarak ciddi endişeler duymaktalar.

Tüm bu haklı endişelere rağmen yeterli hazırlık, üst yönetim desteği, doğru bir değişim yönetimi uygulaması, SAP’nin araç ve metodolojilerinin yardımı, iyi bir planlama ve en önemlisi bu konuda MBIS gibi deneyimli bir iş ortağı seçimi ile S/4HANA geçişi, düşük riskli bir proje haline getirilip tahmin edilenden çok daha kısa sürede gerçekleştirilebilir.

Ar-Ge Merkezi Genel Müdürümüz Sn. Yusuf Çetin ve SAP Çözüm Danışmanımız Candan Çetin’in katılımıyla gerçekleştireceğimiz, S/4HANA dönüşüm metodolojilerinin teknik detayları, uygulama örnekleri ve başarı faktörlerini paylaşacağımız Webinar’ımızda, sizi de aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız.

Webinarı İzle

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz