Nagarro + MBIS e-Mutabakat

Cari ve Denetim mutabakatlarınızı Nagarro + MBIS’in e-Mutabakat çözümü ile gerçekleştirin, hem zaman kazanın hem de geri dönüş oranını artırın.

Telefon ve faks ile mutabakat yapma devri kapandı! Nagarro + MBIS e-Mutabakat çözümü sayesinde tüm mutabakat işlemlerinizi tek bir ortamda anlık olarak yöneterek zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilir, geri dönüşleri tahmin edilenin ötesinde artırabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Nagarro + MBIS e-Mutabakat nedir?

Mutabakat süreci mali işler departmanlarını en çok zorlayan konulardan birisi. Cari hesap mutabakatının temelinde yer alan alacak ve borç takibi düzenli ve yakın kontrol gerektiren bir süreç. Birbiriyle süreki iş ilişkisi olan kurumların muhasebesel anlamda her zaman bir uzlaşma içinde olmaları gerekir. Cari hesaplaşma sonucunda işletmeler aralarındaki borç/alacak ilişkilerinde güncel durumu takip etmiş olurlar. Bu sebeple mutabakat, şirketin kasasına girecek ve kasasından çıkacak paranın yönünü belirleyen temel bir unsur durumuna dönüşür. Bu temel öğenin elektronik ortamda düzenlenen hali ise e-mutabakat olarak adlandırılır. E-Mutabakat sistemleriyle kurumlar cari bilgilerini sisteme yükleyip karşı firmadan gelen bilgilerle kolayca sistemden karşılaştırabilir ve bu sayede mutabakatsızlık durumları pratik bir şekilde çözümlenebilir.

Nagarro + MBIS e-Mutabakat çözümü, şirketlerin, müşteri veya tedarikçileri arasında BA-BS ve cari mutabakatlarını elektronik ortamda güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmelerini sağlamak amacıyla Nagarro + MBIS Ar-Ge Merkezi tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiş, SAP® ile entegre çalışabilen, çoklu dil desteği olan ve esnek bir yapıya sahip Web tabanlı uygulamadır.

Nagarro + MBIS e-Mutabakat temel fonksiyonları

 • SAP® ve non-SAP® sistemler ile entegrasyon
 • Farklı mali yıl kullanımını olanağı
 • Uygulama üzerinde BA/BS formlarının hazırlanabilmesi
 • Akıllı e-Mail dinleme özelliği: Tanımlanan e-Mail sistemine mutabakat konulu okunmamış e-Mail’leri ilgili uygulama sayfasında gösterme özelliği.
 • BA-BS ve Cari Hesap mutabakatları için şablonlar oluşturulabilmesi
 • SAP® ’den gelen bilgilerde eksiklik olursa BA/BS formuna manuel fatura girişi yapabilme
 • Uygulama üzerinden iş ortağına BA/BS form ve/veya cari hesap mutabakat gönderimi ve onay işlemlerinin yapılması
 • BA-BS formlarının GİB’e yüklenebilir formatta veya PDF formatında kaydedilebilmesi
 • Genel ve detay cari hareketlerin görüntülenmesi
 • Mutabakatlar için durum takibinin yapılabilmesi (Gönderilen-bekleyen-kabul-ret)
 • Şirketlerine göre, iş ortaklarına göre kolay filtreleme
 • BA/BS Formlarının durumlarının grafiksel olarak gösterilmesi ve bilgilere bu grafik üzerinden erişim
 • Tüm iş ortaklarına veya istenilen iş ortaklarına mutabakat e-Maili gönderimi
 • İş ortaklarına gönderilen e-Mail’e dosya ekleyebilme; iş ortaklarının, yanıtlarına dosya ekleyebilmesi
 • İş ortaklarına, gelen mutabakat bilgileri ile kendi Excel dosyasındaki bilgileri karşılaştırmasına olanak sağlayan teknik altyapı
 • İş ortağının karşılaştırma yaptığı dosyayı sisteme yükleyerek, farklılıkları gönderebilmesi
 • İş ortağının mutabakata bağlı gönderdiği dosyaların okunup okunmadığına göre gösterilmesi; yeni dosya gelmesi durumunda bildirim gönderme özelliği
 • Çoklu şirket desteği (Sistemde, ana şirket ve bağlı şirketlerin tanımlanması ve bu şirketler için ayrı ayrı işlem yapılmasına olanak sağlanması)
 • Otomatik olarak gönderilecek e-Mail’in eklenen parametrelere göre dinamik olarak oluşmasını sağlayan ve kullanılacak (desteklenen) dillere göre farklılaştırılabilen şablon tanımlanabilmesi.
 • SAP® sisteminden veri aktarımlarının ‘job’ aracılığıyla belirlenen periyotlarda veya ihtiyaç halinde anlık olarak yapılabilmesi
 • Şirket bazında kullanıcı yetkilendirmesi
 • e-Mail yoluyla gönderilen erişim bağlantıların zaman sınırlı ve güvenlik korumalı olması (Secure Link)
 • Arka planda periyodik mutabakat verileri oluşturma (background processing); bu veriler oluşturulurken uygulamanın kullanılmaya devam edilebilmesi
 • İş ortağı bazlı zamanlama (scheduling: bir grup iş ortağı için aylık mutabakat frekansının ve haftanın belirli bir gününün seçilmesi vb.); verilerin bu zamanlamaya göre otomatik hazırlanması
 • Belirlenen süre içinde mutabakatlara dönüş yapılmazsa uyarı mekanizmasının çalışması
 • Listeleme ekranlarında gelişmiş arama ve filtreleme yapabilme imkanı
 • Türkçe ve İngilizce dil desteği
 • Raporların MS Excel formatında dışa aktarılabilmesi
 • Mobil cihazlardan uygulamaya erişebilme (‘Responsive’ ekran yapısı)

Nagarro + MBIS e-Mutabakat teknik özellikleri

e-Mutabakat çözümümüzle güvenli bir şekilde mutabakatlarınızı oluşturabilir ve zamanlama özelliğiyle vakit kaybetmenize sebep olabilecek gecikmeler yaşamazsınız.

e-mutabakat dashboard

Dashboard

Ba-Bs ve cari mutabakat durumu şirket ve/veya döneme göre filtreleme yapılarak grafiksel görseller ile izlenebilir ve detaylara bu görseller üzerinden erişilebilir.

e-mutabakat mobil

Mobil uyumluluk

e-Mutabakat, mobil uyumlu (responsive) kullanıma uygun yapıda tasarlanmış ve geliştirilmiştir; ekranlar farklı mobil cihazlarda da sorunsuz olarak çalışır.

e-mutabakat ozel

Özel geliştirme

İhtiyaçlar doğrultusunda ek fonksiyon ve/veya rapor talepleri ek geliştirme kapsamında e-Mutabakat çözümüne eklenebilmektedir.

e-mutabakat arka

Arka planda çalışma

e-Mutabakat veri transferi ve benzer işlemleri arka planda yaparken aynı anda uygulamanın kullanımına olanak sağlayarak zaman kayıplarının önüne geçer.

e-mutabakat ekstre

Ekstre karşılaştırma

Mutabakat sağlanamaması durumunda, iş ortağına Excel dosyası oluşturup kendi kayıtlarıyla otomatik karşılaştırma yapması imkanı verilmektedir.

e-mutabakat entegrasyon

Entegrasyon ve dosya formatları

e-Mutabakat, SAP® ve e-Posta sistemleri ile entegre çalışır; Excel, Word, PDF, SMS gibi formatları ihtiyaçlar doğrultusunda etkin olarak kullanır.

e-mutabakat veri

Veri transfer

Nagarro + MBIS e-Mutabakat çözümünde SAP® ’den veri transferi zaman ayarlı (scheduled) olabileceği gibi anlık olarak da yapılabilmektedir.

e-mutabakat dil

Dil seçenekleri

Nagarro + MBIS e-Mutabakat, Türkçe ve İngilizce dillerinde kullanılabilir. Mutabakat mektubu şablonları farklı dillerde hazırlanabilmektedir.

e-mutabakat guvenligi

Veri güvenliği

Nagarro + MBIS e-Mutabakat, SSL korumalı ağ üzerinden çalışma, bağlantı gönderme gibi özelliklerle veri güvenliğini sağlamaktadır.

e-mutabakat yetkilendirme

Yetkilendirme

e-Mutabakat çözümünde kimlerin hangi işlevleri kullanabileceği rol bazında tanımlanabilmekte ve kullanıcı hakları verilebilmektedir.

Nagarro + MBIS e-Mutabakat Teknik Yapısı

e-mutabakat 1

Neden Nagarro + MBIS e-Mutabakat?

e-mutabakat operasyonel

Operasyonel verimlilik

Nagarro + MBIS e-Mutabakat çözümü ile çalışılan tüm firmalar ile Ba-Bs ve Cari ekstre ve bakiye mutabakat süreçlerinizi telefon, posta, faks trafiğine son verip e-posta ve Web uygulaması üzerinden çok daha hızlı bir şekilde işletebilirsiniz.

e-mutabakat veri

Veri ve doküman yönetimi

e-Mutabakat sayesinde mutabakatlara ilişkin yapılan işlemlerin yanı sıra paylaşılan dokümanların da bir veritabanı içinde kayıt altına alınması ile geçmişe dönük incelemeler ve denetimlerde büyük kolaylık sağlanmaktadır.

e-mutabakat daha

Daha iyi dönüş oranları

Mutabık olmadığını belirten iş ortaklarının karşılaştırma ve kontrollerini elektronik ortamda yapması sağlanır. Cevap vermeyen firmalara sistem otomatik olarak hatırlatma e-postası gönderilmesini sağlayarak mutabakatlara geri dönüş oranını iyileştirir.

e-mutabakat maliyet

Maliyet ve zaman tasarrufu

e-Mutabakat ile manuel yapılan tekrarlı işlerin otomatik hale gelmesi, hataların en aza indirilmesi, daha az iş gücü ihtiyacı, kırtasiye malzemesi kullanımının azalması gibi kazanımlar firma ve iş ortaklarına maliyet tasarrufu olarak yansır.

e-mutabakat merkezi

Merkezi süreç yönetimi

Nagarro + MBIS e-Mutabakat çözümü mutabakat süreçlerinin tüm iş ortakları için tek bir merkezi noktadan yönetilebilmesine, perfromansın ölçümlenmesine ve gerekli aksiyonların zaman kaybetmeden alınmasına imkan verir.

e-mutabakat mbis

Nagarro + MBIS deneyimi

2000 yılından bu yana yüzlerce başarılı projeye imza atan Nagarro + MBIS’in deneyimli danışmanları rekabette öne geçmenizi sağlayacak know-how ve yönlendirmeleri hizmetinize sunmaktadır.

AGT Ağaç Sanayii

Nagarro + MBIS farkıyla SAP® BPC çözümünü seçen AGT Ağaç Sanayii’nde gerçekleşen dijital dönüşüm projesinin detaylarını inceleyin.

 • Sektör
  Ağaç ve Orman Ürünleri
 • Ülke
  Türkiye
 • Ürün
  SAP® BPC
Vaka Analizini İndir

Başarı Hikayeleri

Kaynaklar

Nagarro + MBIS’in bilgi birikiminden faydalanın, farkındalığınızı artırın.

e kitap

Nagarro + MBIS'in sunduğu SAP® S/4HANA Finance Çözümü ile
kazanan siz olun.

Bu dokümanın amacı, bir S/4HANA Finance projesinin hazırlık aşamasında yapılması gerekenlere dikkat çekmek ve implementasyonun geri kalanının daha sorunsuz ilerlemesini sağlamaktır.

İndir

SAP® S/4HANA Finance

SAP® S/4HANA Finance çözümü hakkında daha fazla bilgi
edinmek için webinar kaydımızı izleyin

Webinarı İzle

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz