Nagarro + MBIS e-Dönüşüm

İhtiyaçlarınıza göre uyarlanabilen Nagarro + MBIS çözümlerini, günler içerisinde kullanıma alıp sorunsuz e-Dönüşüm deneyimini uygun koşullarla siz de yaşayın.

İster Doğrudan Entegrasyon ister Nagarro + MBIS’in iş ortağı Özel Entegratörleri kullanarak isterseniz de sizin seçeceğiniz bir Özel Entegratör ile Nagarro + MBIS’in Ar-Ge merkezinde titizlikle geliştirdiği e-Defter, e-Fatura, e-İrsaliye, e-Arşiv ve e-Muhasebe Fişi çözümlerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçin, seçeneklerinizi birlikte değerlendirelim.

Daha fazla bilgi

Nagarro + MBIS e-Dönüşüm Çözümleri

Nagarro + MBIS, SAP® deneyimini de kullanarak, sadece en iyisini arayan kurumlara, tüm e-Dönüşüm süreçlerini tek bir noktadan yönetebilecekleri, ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan, satış sonrası 7/24 teknik desteğiyle birlikte Ar-Ge merkezinde özel olarak geliştirdiği e-Dönüşüm çözümleri sunuyor.

dijital dönüşüm e defter

e-Defter

SAP® ’deki finansal kayıtları kullanarak dijital mali mühürlü e-Defter’lerinizi oluşturup, elektronik berat dosyalarını ‘doğrudan entegrasyon’ yöntemiyle GİB’e göndermeye, e-Defter ile ilgili sürecinizi yönetmeye ve ilgili kayıtları saklamaya yarayan GİB tarafından akredite edilmiş yazılımdır.

dijital dönüşüm e muhasebe fisi

e-Muhasebe Fişi

e-Defter’lerinize kaynak olan muhasebe belgelerinizi GİB’in belirlediği formatta dijital mali mühür ile imzalayarak arşivlenmesine ve ihtiyaç halinde PDF/XML olarak görüntülenmesi veya indirilmesine yarayan yazılımdır.

dijital dönüşüm e irsaliye

e-İrsaliye

SAP® ’de oluşturulan irsaliyeleri, e-İrsaliye formatına çevirip, ‘özel entegratör’ aracılığıyla veya ‘doğrudan entegrasyon’ yöntemiyle dijital mali mühürleme yaptıktan sonra GİB’e göndermeye, diğer mükelleflerden gönderilen e-İrsaliyeleri almaya, tüm e-İrsaliyeleri SAP® içerisindeki bir kokpit aracılığıyla yönetmeye ve birer kopyasını saklamaya yarayan yazılımdır.

dijital dönüşüm e arsiv fatura

e-Arşiv Fatura

SAP® ’de oluşturulan faturaları e-Arşiv Fatura formatına çevirip, mali mühür uygulanan özet raporu GİB’e ve faturanın PDF formatına çevrilmiş halini de ‘özel entegratör’ aracılığıyla, e-Fatura mükellefi olmayan gerçek veya tüzel kişilere gönderen, e-Arşiv faturalarının birer kopyasını saklayamaya yarayan yazılımdır.

dijital dönüşüm e fatura

e-Fatura

SAP® ’de oluşturulan faturaları, e-Fatura formatına çevirip, ‘özel entegratör’ aracılığıyla veya ‘doğrudan entegrasyon’ yöntemiyle dijital mali mühürleme yaptıktan sonra GİB’e göndermeye, diğer mükelleflerden gönderilen e-Faturaları almaya, isteğe bağlı olarak gelen e-Faturaların SAP® sisteminde otomatik muhasebeleştirmeye, tüm e-Faturaları SAP® içerisindeki bir kokpit aracılığıyla yönetmeye ve birer kopyasını saklamaya yarayan yazılımdır.

Nagarro + MBIS e-Dönüşüm entegrasyon yöntemleri

Nagarro + MBIS e-Dönüşüm çözümleri için kurumunuza en uygun entegrasyon yöntemini dilediğiniz gibi seçin.

dijital dönüşüm doğrudan

Doğrudan entegrasyon

SAP® ile entegrasyonu sağlayan Nagarro + MBIS e-Dönüşüm kokpit yazılımı SAP® ’de devreye alınır, gerekli şema ve şematron kontrolü, mali mühürleme , dosya dönüştürme ve sıkıştırma gibi işlemleri müşterimizin kuracağı bir sunucu üzerinde gerçekleştirip GİB ile iletişim sağlanarak, elektronik belgeler gönderilir veya alınır.

Bu yöntemin en önemli avantajı, Özel Entegratör hesap açılışı, kontör kullanımı gibi süreklilik gösteren operasyonel maliyetin olmamasıdır.

dijital dönüşüm mbis

Nagarro + MBIS iş ortağı özel entegratör ile

SAP® ile entegrasyonu sağlayan Nagarro + MBIS e-Dönüşüm kokpit yazılımı SAP® ’de devreye alınır, gerekli şema ve şematron kontrolü, mali mühürleme , dosya dönüştürme ve sıkıştırma gibi işlemler Nagarro + MBIS’in ortak çalıştığı bir Özel Entegratör üzerinde gerçekleştirip GİB ile iletişim sağlanarak elektronik belgeler gönderilir, alınır ve arşivlenir.

dijital dönüşüm sizin

Sizin belirleyeceğiniz özel entegratör ile

SAP® ile entegrasyonu sağlayan Nagarro + MBIS e-Dönüşüm kokpit yazılımı SAP® ’de devreye alınır, gerekli şema ve şematron kontrolü, mali mühürleme , dosya dönüştürme ve sıkıştırma gibi işlemler müşterimizin belirleyeceği Özel Entegratör üzerinde gerçekleştirip GİB ile iletişim sağlanarak elektronik belgeler gönderilir veya alınır.

Neden Nagarro + MBIS e-Dönüşüm?

e-Dönüşüm yatırımı yapmadan önce Nagarro + MBIS’in size sağlayacağı avantajları mutlaka gözden
geçirin; güvenilir bir iş ortağının uçtan uca çözümleri ile yola çıkın.

dijital dönüşüm sap bilgi ve deneyimi

SAP® bilgi ve deneyimi

Süreç işleyişinin nasıl olduğunu anlayarak SAP® ile gerekli entegrasyonu sağlamak bilgi ve know-how gerektirir. Bu entegrasyonun sağlıklı olarak kurulamaması, hizmet kesintileri nedeniyle iş kayıplarına yol açabilir hem de sorunları gidermek için beklenmedik ek maliyetler ortaya çıkarabilir. Nagarro + MBIS’in 20 yılı aşan SAP® deneyimi sizi bu istenmeyen durumların uzağında tutar ve işlerinizin sürekliliğini güvence altına alır.

dijital dönüşüm toplam sahip olma maliyeti

Toplam sahip olma maliyeti

e-Dönüşüm’ün yasal zorunluluk haline gelmesi ile birlikte, çözüm sunan pek çok firma, yaşanan rekabet neticesinde inanılmaz seviyede düşük fiyat teklifleri sunabilmekte. Nagarro + MBIS olarak biz, fiyatlandırma politikamızı , orta ve uzun vadede müşterilerimizin Toplam Sahip Olma Maliyetleri’ni en az seviyede tutacak şekilde belirledik ve bunu özenle uyguluyor ve müşterilerimizin şaşırtıcı gizli maliyetlerle karşılaşmamasını sağlıyor, ucuz değil ekonomik çözümler sunuyoruz.

dijital dönüşüm satis sonrasi destek

Satış sonrası destek

Sadece fiyatı baz alarak yapılan e-Dönüşüm çözümü yatırımlarında, satış sonrası yaşanan, gerek teknik gerekse müşteri ilişkilerine yönelik sorunları üzülerek gözlemliyoruz. Nagarro + MBIS olarak daima Müşterilerimiz ile kalıcı ve uzun vadeli ilişkiler kurma konusundaki kararlılığımızı ve Profesyonel Destek Hizmetleri birimimizin deneyimlerini temel alarak satış sonrasında da sizleri hiç bir zaman yalnız bırakmıyoruz.

dijital dönüşüm tek noktadan yönetim

Tek noktadan yönetim

e-Dönüşüm ile ilgili tüm süreçlerin yönetimini tek bir SAP® kokpiti üzerinden gerçekleştirerek verimliliği artırabilirsiniz. Buna ek olarak, SAP® tarafı için başka, GİB’e gönderimler için başka bir servis sağlayıcıyı yönetmek, çıkan problemlerde sorumlu tarafı tespit etmeye çalışmak zorunda kalmazsınız. Doğrudan Entegrasyon veya Nagarro + MBIS Özel Entegratörü yöntemlerini seçtiğinizde, sadece Nagarro + MBIS ile muhatap olursunuz.

dijital dönüşüm esneklik ve adaptasyon

Esneklik ve adaptasyon

Nagarro + MBIS e-Dönüşüm çözümleri, size özel ihtiyaçları karşılayabilecek esnekliğe sahiptir. Nagarro + MBIS ile çok farklı firmalar için geliştirilmiş ve sizin için değişiklik yapılmasının çok zor olacağı çözümler içinde sıkışıp kalmaz, aksine, gerek ilk günden başlayarak gerekse ilerleyen dönemlerde size özel geliştirmeler ile e-Dönüşüm çözümlerini iş dinamiklerinizin gerekliliklerine göre şekillendirme özgürlüğünü elde edersiniz.

dijital dönüşüm kullanıcı deneyimi

Kullanıcı deneyimi

Ar-Ge Merkezi tarafından dikkat ve özenle geliştirilen Nagarro + MBIS e-Dönüşüm çözümlerinin ekranları, çalışanların verimliliği ve etkinliği göz önünde bulundurularak tasarlanmış ve işlerin en kısa zamanda, en az maliyet ve riskle kolayca yapılması için optimize edilmiştir.

e-Dönüşüm
çözümlerinin iş faydaları

Sunduğumuz SAP® çözümleri ile müşteri memnuniyeti ve
güvenini kazanmış bir firma olarak, deneyimli yazılım ekibimiz
tarafından Ar-Ge Merkezimiz’de geliştirilen
e-Dönüşüm çözümlerimiz ile, elektronik yasal belge alış verişlerinizi
SAP® ’nin dışına çıkmadan gerçekleştirebilirsiniz.

dijital dönüşüm maliyer

Maliyet

e-Dönüşüm, kağıt, kartuş, enerji tüketimi, kargo, arşivleme, noter onay maliyetleri ile insan kaynağı maliyetlerinde işletmelerin önemli ölçüde tasarruflar sağlamalarına olanak sunar.

dijital dönüşüm zaman

Zaman ve verimlilik

e-Dönüşüm belgelerini hazırlamak, göndermek, arşivlemek, kağıtlara basıp kargoya vermekten çok daha hızlı bir süreçtir. e-Dönüşüm belgelerinin iletimi ve alımı geleneksel yöntemlere göre çok daha hızlı gerçekleşir ve tahsilat sürecini hızlandırabilir. Belgelere elektronik ortamda erişim sayesinde onaylama ve reddetme işlemleri de çok hızlı şekilde yapılır.

dijital dönüşüm risk

Riskler

e-Dönüşüm belgeleri dijital ortamda arşivlendiğinden onları kaybetmeniz mümkün değildir. Yıllar öncesine ait bir faturayı rahatlıkla bulabilirsiniz. e-Dönüşüm belgelerinin kargoda kaybolması veya müşteriye ulaşmaması riski de yoktur.

dijital dönüşüm cevre

Çevre

e-Dönüşüm ilgili süreçlerdeki kağıt tüketimini en aza indirir. Sürdürebilirliğin bu kadar önemli olduğu bir çağda, kesilen ağaç sayısını azaltmak oldukça kritik bir konudur. e-Dönüşüm enerji kullanımını da belli oranlarda azaltmaktadır. Bu anlamda e-Dönüşüm uygulamaları doğanın korunmasına katkıda bulunur.

dijital dönüşüm yasal

Yasal uyumluluk

e-Dönüşüm kullanmaya başladığınızda mükellefi olduğunuz alanlarda kanunların gerektirdiği sorumluluklarınızı yerine getirmiş olursunuz ve cezai yaptırımlarla karşılaşmazsınız. Ayrıca tüm denetimlerinizde de büyük kolaylık el etmiş olursunuz.

dijital dönüşüm finansal

Finansal kayıplar

Fiziksel belgelerin kullanımında olduğu gibi, iletimde gecikme, yolda veya ofiste belgelerin kaybolması, giriş yapılmasının unutulması, yanlış tutar ve tarih girişleri gibi nedenlerle oluşabilecek finansal kayıpların önüne geçmek, e-Dönüşüm çözümleri ile mümkün olabilmektedir.

Sıkça sorulan sorular

Mali Mühür nedir ve ne işe yarar?

Mali mühür, tüzel kişiler ile kurum, kuruluş ve işletmeler tarafından e-Defter, e-İrsaliye, e-Fatura, e-Arşiv Fatura gibi elektronik olarak oluşturulan yasal belgelerin bütünlüğünün, kaynağının ve içeriğinin garanti altına alınması, elektronik ortamda muhataplarına iletilmesi ve elektronik ortamda saklanması sırasında güvenliğinin ve gizliliğinin sağlanması amacıyla kullanılan, Tübitak’tan temin edilen, USB cihazı görünümünde, elektronik kaşe yerine geçen bir çeşit kurumsal ve dijital imzadır.

e-Fatura veya e-İrsaliye kayıtlı kullanıcısı olduktan sonra bu belgeleri kâğıt formunda gönderip, alabilir miyiz?

e-Belge uygulamalarına tabi olan mükellefler, uygulamaya dahil oldukları ayın (e-Fatura ve e-Arşiv fatura uygulamaları için 7. günün) sonuna kadar, ilgili belgeleri kağıt olarak da düzenleyebilirler. Ancak aynı işlem için ya e-Belge veya kağıt ortamda belge düzenlenebilir, her ikisi de düzenlenemez. Belirtilen sürenin sonundan itibaren, belgelerin e-Belge olarak düzenlenmesi zorunlu olup, kağıt ortamda belge düzenlenmesi halinde Yaslarda belirtilen yaptırımlar uygulanır.

e-İrsaliyenin kağıt çıktısının malın fiili sevki sırasında araçta bulundurulması zorunlu mudur?

Herhangi bir malın fiili sevki esnasında, sevkiyatı gerçekleştiren aracın içinde e-İrsaliyenin bir örnek kağıt çıktısının bulundurulması ya da elektronik olarak görüntülenmesinin sağlanması zorunlu olup, söz konusu kağıt çıktı üzerinde ıslak imza ya da kaşe bulunması zorunlu değildir. Söz konusu kağıt çıktının, alıcıya verilmesi zorunlu olmadığı gibi malların alıcıya tesliminden sonra muhafaza veya ibraz edilme zorunluluğu da bulunmamaktadır.

e-İrsaliye kayıtlı kullanıcısı olduktan sonra kağıt irsaliye düzenleyecek miyiz?

Hayır, e-İrsaliye kayıtlı kullanıcıları tüm sevk irsaliyelerini e-İrsaliye olarak düzenlemelidir. (. 19.10.2019 tarihli VUK Genel Tebliği Sıra no 509). Alıcı e-İrsaliye kullanıcısı ise e-İrsaliyeler muhataplara sistemsel olarak iletilir. Alıcının e-İrsaliye mükellefi olmadığı durumlarda, GİB tarafından sisteme tanımlı olmayan alıcıları temsil etmek üzere “sanal” bir kayıtlı kullanıcı tanımlanacaktır ve buna göre e-İrsaliyeler alıcının talebi doğrultusunda elektronik yöntemlerle (e-Posta, SMS vb) ya da kağıt olarak iletilebilecektir.

e-Defter kapsamında tutulacak defterler hangileridir?

3 Sıra No’lu Elektronik Defter Genel Tebliği ile standartları yayımlanan yevmiye defteri ve defteri kebir elektronik ortamda oluşturulacaktır.

e-Belge’ler için halen kullandığım bir Özel Entegratör var, Nagarro + MBIS’in sadece SAP® Kokpiti’ni kullanabilir miyim?

Evet, SAP® entegrasyonu için Nagarro + MBIS e-Dönüşüm Kokpiti’ni, mali mühürleme ve GİB’e gönderimler için ise dilediğiniz bir Özel Entegratör’ü kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken, Özel Entegratörlerle birlikte çalışıp SAP® Kokpiti ile entegrasyonu oluşturmamız konusunda aradaki bağlantıyı sağlamanız.

e-Fatura için bir Özel Entegratör kullanıyorum, sadece e-İrsaliye çözümünüzü alırsam sorunsuz kullanabilir miyim?

Evet, Nagarro + MBIS olarak gelen e-Fatura’ları Özel Entegratörünüze, gelen e-İrsaliyeleri ise bizim çözümlerimize aktaran Dispatcher programımız ile bu şekilde bir kullanımı tercih etmeniz mümkün

Kimler e-Muhasebe Fişi oluşturmalıdır?

E-Defter mükellefi olan işletmelerin muhasebe fişlerini 219. maddede geçen kayıt zamanı kuralına uyarak elektronik veya kağıt ortamında oluşturması zorunludur.

E-Muhasebe Fişi oluştururken nelere dikkat edilmelidir?

GİB’in yayınlamış olduğu formatta ve dosya türlerinde, fiş türlerine (Tahsil, Tediye ve Mahsup) dikkat ederek, fiş numaraların müteselsil numara almasını sağlamak dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardandır.

e-Dönüşüm kimler için zorunludur?

e-Dönüşüm çözümleri yıllık brüt hasılatı yüksek olan kuruluşlar için zorunludur. Hata payını en aza indirirken işini mevzuata uygun ve hızlıca yapmak isteyen işletmeler için Nagarro + MBIS’in sunduğu e-Dönüşüm çözümleriyle yeni düzeninize hızlıca ve sorunsuz geçiş yapabilirsiniz.

dijital dönüşüm e muhasebe fisi

e-Muhasebe Fişi

 • E-Defter mükellefi işletmelerin muhasebe fişlerini kağıt veya elektronik ortamda oluşturmaları zorunludur.
dijital dönüşüm e defter

e-Defter

 • Yıllık brüt satış hasılatı 5 milyon TL ve üzeri olan firmalar
 • EPDK lisanslı şirketler (bayiler dahil) – ÖTV I kapsamında
 • Alkollü içecek, meşrubat ve tütün ürünleri üretenler | ithal edenler
 • Elektronik ticaret ortamı sağlayıcıları; gayrimenkul, motorlu araç satış veya kiralama ilanları yayınlayan internet siteleri; internet reklamcılığı hizmet aracıları
 • Sebze ve meyve toptancıları, tüccar ve komisyoncuları
 • Bağımsız denetime tabi şirketler
dijital dönüşüm e fatura

e-Fatura

 • Yıllık brüt satış hasılatı 5 milyon TL ve üzeri olan firmalar
 • EPDK lisanslı şirketler (bayiler dahil) – ÖTV I kapsamında
 • Alkollü içecek, meşrubat ve tütün ürünleri üretenler | ithal edenler
 • Elektronik ticaret ortamı sağlayıcıları; gayrimenkul, motorlu araç satış veya kiralama ilanları yayınlayan internet siteleri; internet reklamcılığı hizmet aracıları
 • Sebze ve meyve toptancıları, tüccar ve komisyoncuları
dijital dönüşüm e arsiv fatura

e-Arşiv Fatura

 • Yıllık brüt satış hasılatı 5 milyon TL ve üzeri olan firmalar
 • EPDK lisanslı şirketler (bayiler dahil) – ÖTV I kapsamında
 • Alkollü içecek, meşrubat ve tütün ürünleri üretenler | ithal edenler
 • Elektronik ticaret ortamı sağlayıcıları; gayrimenkul, motorlu araç satış veya kiralama ilanları yayınlayan internet siteleri; internet reklamcılığı hizmet aracıları
 • Sebze ve meyve toptancıları, tüccar ve komisyoncuları
dijital dönüşüm e irsaliye

e-İrsaliye

 • Yıllık brüt satış hasılatı 25 milyon TL ve üzeri olan firmalar
 • EPDK lisanslı şirketler (bayiler dahil) – ÖTV I kapsamında
 • Alkollü içecek, meşrubat ve tütün ürünleri üretenler | ithal edenler
 • Maden Kanunu kapsamında düzenlenen işletme ruhsatı/sertifikası sahipleri
 • Şeker üreticileri
 • Demir ve çelik ile demir veya çelikten eşyaların imali, ithali ihracını yapanlar
 • Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Gübre Takip Sistemi’ne kayıtlı kullanıcılar
 • Sebze ve meyve toptancıları, tüccar ve komisyoncuları

Nagarro + MBIS e-Dönüşüm çözümleri genel teknik mimarisi

dijital dönüşüm 1

Nagarro + MBIS e-Dönüşüm proje adımları

dijital dönüşüm 2

AGT Ağaç Sanayii

Nagarro + MBIS farkıyla SAP® BPC çözümünü seçen AGT Ağaç Sanayii’nde gerçekleşen dijital dönüşüm projesinin detaylarını inceleyin.

 • Sektör
  Ağaç ve Orman Ürünleri
 • Ülke
  Türkiye
 • Ürün
  SAP® BPC
Vaka Analizini İndir

Başarı Hikayeleri

Kaynaklar

Nagarro + MBIS’in bilgi birikiminden faydalanın, farkındalığınızı artırın.

e kitap

Nagarro + MBIS'in sunduğu SAP® S/4HANA Finance Çözümü ile
kazanan siz olun.

Bu dokümanın amacı, bir S/4HANA Finance projesinin hazırlık aşamasında yapılması gerekenlere dikkat çekmek ve implementasyonun geri kalanının daha sorunsuz ilerlemesini sağlamaktır.

İndir

SAP® S/4HANA Finance

SAP® S/4HANA Finance çözümü hakkında daha fazla bilgi
edinmek için webinar kaydımızı izleyin

Webinarı İzle

Müşterilerimizin Görüşleri

Daha başarılı olmanız için neler yapıyoruz?

Cankat Çıkın
Cankat ÇIKIN
Hisarlar, Bilgi Teknolojileri ve İç Denetim Müdürü
Nagarro + MBIS ile başladığımız e-Dönüşüm Çözümleri (e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye) projemizi başarıyla tamamladık. Süreç hızla ve başarıyla tamamlandı. Bu süreçte deneyimli kadrosu ile yanımızda olan Nagarro + MBIS'e teşekkür ederiz.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz