e-İrsaliye

Birlikte
Başarıyoruz!

e-İrsaliye

MBIS e-İrsaliye, SAP’de oluşturulan irsaliyeleri e-İrsaliye formatına çevirip, ‘özel entegratör’ aracılığıyla veya ‘doğrudan entegrasyon’ yöntemiyle dijital mali mühürleme yaptıktan sonra GİB’e göndermeye, diğer mükelleflerden gönderilen e-İrsaliyeleri almaya, e-İrsaliyeleri bir kokpit aracılığıyla yönetmeye ve birer kopyasını saklamaya yarayan yazılımdır.

e-İrsaliye Kullanım Yöntemleri

MBIS, e-İrsaliye konusunda iki yöntemle çalışmaktadır:

Doğrudan entegrasyon: MBIS, SAP ile entegrasyonu sağlayan e-Dönüşüm kokpit yazılımını SAP’ye devreye alır. Gerekli şema ve şematron kontrolü, mali mühürleme , dosya dönüştürme ve sıkıştırma gibi işlemleri müşterimizin kuracağı bir sunucu üzerinde gerçekleştirip GIB ile iletişimi sağlayarak e-İrsaliyeleri gönderir veya alır.

MBIS, e-Dönüşüm Doğrudan Entegrasyon Genel Teknik Mimarisi

Özel Entegratör: MBIS, SAP ile entegrasyonu sağlayan e-Dönüşüm kokpit yazılımını SAP’ye devreye alır.  Gerekli şema ve şematron kontrolü, mali mühürleme , dosya dönüştürme ve sıkıştırma gibi işlemleri müşterimizin seçeceği veya MBIS’in ortak çalıştığı bir Özel Entegratör üzerinde gerçekleştirip GIB ile iletişimi sağlayarak e-İrsaliyeleri gönderir veya alır.

MBIS, e-Dönüşüm Özel Entegratör Yöntemi Genel Teknik Mimarisi

MBIS e-İrsaliye Ürün ve Hizmet Özellikleri

Sunduğumuz SAP çözümleri ile müşteri memnuniyeti ve güvenini kazanmış bir firma olarak, tecrübeli yazılım ekibimiz tarafından Ar-Ge merkezimizde geliştirilen e-Dönüşüm ürünlerimizle, elektronik yasal belge alış verişlerinizi SAP’nin dışına çıkmadan gerçekleştirebilirsiniz.

SAP ile Entegrasyon

MBIS e-Dönüşüm uygulamalarının tamamı gerek SAP ECC gerekse S/4HANA versiyonlarıyla tam entegre olarak çalışır. e-Dönüşüm belgelerinin yönetimini SAP ortamında çalışan kokpit aracılığıyla yapabilir, başka sistemlere ihtiyaç duymazsınız.

Uzman Süreç Danışmanlığı

MBIS, pek çok sektörden elde ettiği 20 yıllık eşsiz SAP danışmanlığı deneyimi ile
e-Dönüşüm’e ait tüm süreçsel çalışmalarınızda sizlere destek olur. Sektörünüzde uygulanan pratikler ve en iyi uygulamalar ile gerektiğinde size yol gösterir.

Kullanıcı Dostu Arayüz

MBIS tarafından geliştirilen e-Dönüşüm uygulamalarının ekranları, çalışanların verimliliği ve etkinliği göz önünde bulundurularak tasarlanmış ve işlerin en kısa zamanda, en az maliyet ve riskle kolayca yapılması için optimize edilmiştir.

Kapsamlı Arşivleme ve Raporlama

e-Dönüşüm belgeleri kapsamında ihtiyaç duyduğunuz tüm raporları MBIS yazılımlarında bulabilirsiniz. Bu raporlar sayesinde işlerinizi eksiksiz tamamlamanız, süreci kontrol altında tutmanız ve risklerinizi minimize etmeniz son derece kolaylaşır.

7/24 Destek

Bünyemizdeki Profesyonel Destek Hizmetleri Birimi’miz e-Dönüşüm yazılımlarını kullanmaya başladıktan sonra karşılaşacağınız sorunların çözümü veya ek geliştirme ihtiyaçlarınız için 7 gün 24 saat kesintisiz olarak telefonlarınıza yanıt veriyor.

e-Dönüşüm Uygulamalarının Faydaları

Maliyet

e-Dönüşüm kağıt, kartuş, enerji tüketimi, kargo, arşivleme, noter onay maliyetleri ile insan kaynağı maliyetlerinde işletmelerin önemli ölçüde tasarruflar sağlamalarına olanak sunar.

Zaman

e-Dönüşüm belgelerini hazırlamak, göndermek, arşivlemek, kağıtlara basıp kargoya vermekten çok daha hızlı bir süreçtir. e-Dönüşüm belgelerinin iletimi ve alımı geleneksek yöntemlere göre çok daha hızlı gerçekleşir ve tahsilat sürecini hızlandırır.

Çevre Duyarlılığı

İlgili süreçlerdeki kayıt tüketimini en aza indirir. Sürdürebilirliğin bu kadar önemli olduğu bir çağda, kesilen ağaç sayısını azaltmak oldukça kritik bir konudur. Bu anlamda e-Dönüşüm uygulamaları doğanın korunmasına katkıda bulunur.

Risk

e-Dönüşüm belgeleri dijital ortamda arşivlendiğinden onları kaybetmeniz mümkün değildir. Yıllar öncesine ait bir faturayı rahatlıkla bulabilirsiniz. e-Dönüşüm belgelerinin kargoda kaybolması veya müşteriye ulaşmaması riski de yoktur.

Uyumluluk

e-Dönüşüm kullanmaya başladığınızda mükellefi olduğunuz alanlarda kanunların gerektirdiği sorumluluklarınızı yerine getirmiş olursunuz ve cezai yaptırımlarla karşılaşmazsınız.

Yasal Zorunluluk

Zorunlu Geçiş Tarihi 1 Temmuz 2020 Olanlar

  • Yıllık brüt satış hasılatı 5 milyon TL ve üzeri olan firmalar
  • EPDK lisanslı şirketler (bayiler dahil) – ÖTV | kapsamında
  • Alkollü içecek, meşrubat ve tütün ürünleri üretenler | ithal edenler – ÖTV |||
  • Maden kanunu kapsamında düzenlenen işletme ruhsatı/sertifikası sahipleri
  • Şeker üreticileri
  • Demir ve çelik ile demir veya çelikten eşyaların imali, ithali veya ihracını yapanlar
  • Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Gübre Takip Sistemi’ne Kayıtlı Kullanıcılar

Zorunlu Geçiş Tarihi 1 Ocak 2020 Olanlar

  • Sebze ve meyve toptancıları, tüccar ve komisyoncuları

Detaylı Bilgi İçin:

Uygulama Geçiş Takvim Tablosu Tebliğ İçin Tıklayınız

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.