Bütçe ve
Konsolidasyon
Çözümleri

MBIS’in müşterilerinin finansal yönetim süreçlerini iyileştirerek daha fazla verimlilik elde etmelerine yardımcı olma konusundaki geçmişten gelen gücünü yanınıza alarak; strateji, operasyon ve finansı birbirine bağlayan entegre bir yaklaşımla bütçeleme, planlama ve tahmin faaliyetlerinde doğruluk, verimlilik ve uyum sağlayın.

Daha fazla bilgi

Veriye dayalı bütçeleme, tahmin ve analiz için SAP bütçe ve konsolidasyon çözümünlerini
MBIS’in uzmanlığıyla uygulayın; inovasyona daha fazla zaman ayırın.

Süreçleri birleştirin

 • Bütçe oluşturma ve tahmin
 • Yerleşik finansal zeka
 • Hukuk ve yönetim konsolidasyonları

Bilgi alın

 • Karlılık ve performans yönetimi
 • İçgörülere gerçek zamanlı erişim
 • Kurumsal çözümlerle entegrasyon

Güvenle planlayın

 • Analiz, bütçeleme, planlama ve tahmin
 • SAP S/4HANA ile entegrasyon
 • Yerleşik iş zekası

SAP Business Planning
and Consolidation

MBIS’in doğru ve yerinde planlama yeteneğinden faydalanın;
SAP Business Planning and Consolidation çözümü ile
entegre planlamayı gerçeğe dönüştürün

MBIS, SAP Bütçe Planlama ve Konsolidasyon (SAP BPC) uygulaması sayesinde
planlama, bütçeleme, tahmin ve finansal konsolidasyon yeteneklerinizi geliştirir. SAP
BPC ile tahminlerin doğruluk oranı artar, bütçe ve kapanış döngüleri hızlanır.
SAP BPC’yi on-premise ya da bulutta çalıştırabilir; SAP ve SAP dışı verilerle
entegrasyon kurabilir; SAP S/4HANA’daki verilere gerçek zamanlı erişebilir;
SAP BW/4HANA, SAP NetWeaver veya Microsoft platformu için mevcut sürümleri
kullanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

MBIS, SAP Business Planning and Consolidation çözümüyle hayatı sizin için kolaylaştırır.

Daha iyi kararlar verin

Daha iyi sonuçlar için analizlere ve senaryo planlamasına dayalı kararlar verin.

İşbirliğini geliştirin

Hesap verebilirliği ve planlama doğruluğunu artırmak için işbirliği araçlarını kullanın.

Verimliliği artırın

Finansal döngü sürelerini kısaltın, defterleri daha hızlı kapatın ve planlarınızı stratejik hedeflerle uyumlu hale getirin.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Birleşik Planlama ve Konsolidasyon

İş planlaması ve konsolidasyon için tek bir entegre yazılım çözümüyle zamandan tasarruf edin ve hataları azaltın.

Microsoft Office ve Web Raporlama

Microsoft Excel, HTML5 ve SAP Analytics Cloud aracılığıyla gelişmiş görselleştirme ile finans ve işletme genelinde paydaşlarla etkileşim kurun.

Bütçeleme ve Tahmin

Bütçe uygunluğunu gerçek zamanlı olarak değerlendirmek için olasılık modelini ve senaryo planlamasını kullanın.

Yerleşik Finansal Zeka

Hızlı düzeltmelerini belirlemek için olasılık senaryolarını çalıştırırken; planlama döngülerini hızlandırmak için manuel işlemleri otomatikleştirin.

Hukuk ve Yönetim Konsolidasyonları

Konsolidasyon sürecini otomatikleştirerek hızlı ve doğru bir kapanış sunun. Eksiksiz bir denetim dahil, tüm finansal raporlama gereksinimlerini karşılayın.

SAP S/4HANA Entegrasyonu

SAP S/4HANA on-premise içine yerleşik SAP BPC ile gerçek zamanlı plan, analiz ve konsolidasyonlara erişin.

SAP Profitability and
Performance Management

MBIS, içgörü ve çeviklik kazanmanız için size en uygun çözümleri sunar.
Böylece, finans ve iş süreçlerini daha düşük bir maliyetle yönetmek ve
iyileştirmeniz mümkün olur.

Stratejik süreç danışmanlığında uzman MBIS, SAP PPM ile karlılık ve maliyet süreçlerinin
yönetimini kolaylaştırır.
Böylelikle, karmaşık finansal süreçler bertaraf edilir ve karlılık iyileşir.

SAP PPM’i on-premise ya da bulutta çalıştırabilir; birden çok boyutta ad hoc
simülasyonlar yapabilir; kişiselleştirilmiş iş ve finans modelleri oluşturabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

MBIS, işleri sizin için kolaylaştırmak adına SAP Profitability
ve Performance Management çözümleri sunar.

Etki yaratan modeller ile doğru kararları güçlendir

Kar ve perfomans modelleri yaratarak, müşteri, ürün ve kanal seviyesinde güvenilir ve anlamlı çıkarımlarla şirketinizin çevikliğini artırın

Harekete geçirecek anlamlara anında ulaş

Çok büyük hacimli verileri saniyeler içinde hesapla. Kendinden emin kararlar vermek icin olası senaryoları analiz et, son kararı vermeden önce bunların etkilerini ölç ve degerlendir.

Süreçleri karlılık ve performansa göre hizala

Anlamları organize et ve hesaplanan sonuçları tanımlanmıs aktivitelere, planlama döngülerine, görsellere ve uygulamalara entegre ederek raporla.

Teknik ve Fonksiyonel Özellikler

Odaklı Karlılık ve Performans Stratejileri

Herhangi bir karmaşıklık ve ayrıntı düzeyini yöneten sezgisel bir kullanıcı arabirimiyle finansal modelleri hızla oluşturun ve genişletin.İşletmenizle alakalı karmaşık modeller oluşturun ve test edin. Tam veri ve konfigürasyon izlenebilirliği ile iş ve kullanıcı güvenini ve uyumluluğu artırın.

Eyleme Dönüştürülebilir İçgörülere Anında Erişim

Herhangi bir modelden devasa veri kümeleri üzerinde süper hızlı bellek içi bilgi işlem hesaplamaları ile anlık sonuçları kullanın. Kullanıcıların ihtiyaç duydukları analizi, talep üzerine tanımlamalarına izin vererek şeffaflık ve izlenebilirlik ile kontrol sağlayın. Simülasyonlar çalıştırarak ve senaryo analizi gerçekleştirerek olası kararların etkisini bilin.

Kurumsal Sistemlere ve Verilere Güçlü Bağlantılar

SAP sistemlerini, çözümlerini ve verilerini; sorunsuz entegrasyonlarla veri çoğaltma ve yedeklilik olmadan optimize edin. Güçlü entegrasyon ile uzak verilere anında erişim gibi yetenekleri keşfedin. Performans analitiklerini, yerleşik süreçler ve raporlama yetenekleriyle entegre ederek süreçleri iyileştirin.

Müşterilerimizin Görüşleri

Daha başarılı olmanız için neler yapıyoruz?

Fehmi Murat DERİCİOĞLU
Çimsa, CIO
“SAP ile stratejik ortaklığımız kapsamında yürüttüğümüz Dijital Dönüşüm yolculuğumuzun Kişisel Verilerin Korunması ile ilgili kısmını da PDP (Personal Data Protector) çözümü ile tamamlamış bulunuyoruz. SAP’nin KVKK konusundaki deneyimlerini ve en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir projeyle birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağlayarak, kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardık. “
Mesut CAN
AGT, Proje Müdürü
“AGT’nin dijital çekirdeğini dönüştürdük! 10’dan fazla uydu sistemle entegre ECC sistemimizi Springfield metodolojisiyle MBIS’in deneyimli ekibiyle birlikte pandemiye rağmen 4 ayda S/4HANA’ya dönüştürdük. PMI standartlarına uygun yönettiğimiz ve çevik yaklaşımı entegre ettiğimiz projemiz sonucunda yalınlaşan, hızlanan ve güncellenen Bilgi Sistemleri altyapımız yeni teknolojilere hazır. Analitik yönetim reflekslerimiz güçlendi. Birlikte başarılı projelere imza attığımız MBIS’e teşekkür ederiz.”
Kadir Sakarya
Sepaş, Bilgi Teknolojileri Altyapı Müdürü
SAP’nin KVKK konusundaki en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir proje ile birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağladık. SAP PDP ile kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardığımız bu projede MBIS’in uzman ekibi ile çalıştık. Özverili çalışmalarından dolayı birlikte bu projeye imza attığımız MBIS’e çok teşekkür ederiz.
Emre Karabulut
Medcem, Bilgi Teknolojileri Müdürü
SAP’yi çimento sektöründe gelişen misyon ve stratejimizi destekleyen bir motor olarak görüyoruz. Öyle ki çimento sektöründe dijital çözümler geliştirmede esnekliği, entegrasyon kolaylığı ve değişen iş süreçlerine adaptasyonu ile vazgeçilmez bir kaynak. Bu süreçte danışmanlık firması olarak, know-how’ı güçlü ve değişen iş ihtiyaçlarımıza hızlı çözüm üreten MBIS, inovasyon yolculuğumuzda bizim için önemli bir çözüm ortağı haline gelmiştir.
Aylin Güvener
AGT, Satış ve Pazarlama Süreçleri Yöneticisi
MBIS’in B2B müşteri portalı Customer WEGA ile bayilerimizle iş birliği içerisinde çalışma imkânı elde ederek, müşteri memnuniyetimizi artırdık. Portalde ihtiyaçlarımıza yönelik sürekli yapılan iyileştirmelerle müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha hızlı bir şekilde cevap verebiliyoruz. Operasyonel verimliliğimizi ve bayilerimizle olan iletişimimizi artırmamıza da katkı sağlayan MBIS’e, Customer WEGA’nın hayat geçirilme ve geliştirme aşamalarında gösterdikleri profesyonel ve iş odaklı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Yasin GÖKKAYA
AGT, İş Uygulamaları Müdürü
“MBIS’in Profesyonel Destek Hizmetleri’nden yararlanmaya başladığımızdan bu yana kendimizi her zaman güvende hissediyoruz. MBIS’in alanında uzman ekibi ile sunduğu hızlı ve etkin çözümler sayesinde, iş uygulamalarımızı kullanan iç müşterilerimizin memnuniyetlerini çok iyi noktalara getirdik. Özverili çalışmalarından dolayı MBIS’e teşekkür ediyor, uzun yıllar birlikte çalışmayı diliyoruz.”
Sinan Karacoğlan
Doğu Pres, BT Müdürü
Uzun yıllardır MBIS ile çalışıyoruz. Beraber başarıyla canlıya geçirdiğimiz SAP S/4HANA projesinden sonra MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden de yararlanmaktayız. Uzman ekiplerin ihtiyaçlarımıza çözüm odaklı yaklaşımlarıyla beraber destek ihtiyaçlarımızı da sorunsuz ve hızlı bir şekilde MBIS ile çözüme kavuşturuyoruz. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.
Alper Nantu
Hasçelik, BT SAP Sorumlusu & Geliştiricisi
"24 saat çalışan bir endüstriyel fabrikada, SAP gibi önemli sistemlerimize anlık olarak izleme sunan bir servise sahip olmak fayda sağlıyor. Ben her yetki değişimi, önemli SAP JOB programlarının durumları ve performans tutarsızlıklarını System Guard aracı ile takip ediyor ve gerektiğinde aksiyon alıyorum."
İlker Özer
Tadım, IT Direktörü
2016 yılından bu yana MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden yararlanmaktayız. MBIS’in çözüm odaklı uzmanlarının taleplerimizi çok hızlı şekilde karşılamaları sayesinde, bir yandan günlük operasyonlarımızdaki aksamaların önüne geçerken diğer yandan da memnuniyet ve esnekliğimizi üst seviyelere taşımayı başardık. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.

AGT Ağaç Sanayii

MBIS farkıyla SAP BPC çözümünü seçen AGT Ağaç Sanayii’nde gerçekleşen dijital dönüşüm projesinin detaylarını inceleyin.

 • Sektör
  Ağaç ve Orman Ürünleri
 • Ülke
  Türkiye
 • Ürün
  SAP BPC
Vaka Analizini İndir

Başarı Hikayeleri

Kaynaklar

MBIS’in bilgi birikiminden faydalanın, farkındalığınızı artırın.

MBIS'in sunduğu SAP S/4HANA Finance Çözümü ile
kazanan siz olun.

Bu dokümanın amacı, bir S/4HANA Finance projesinin hazırlık aşamasında yapılması gerekenlere dikkat çekmek ve implementasyonun geri kalanının daha sorunsuz ilerlemesini sağlamaktır.

Ücretsiz İndir

SAP S/4HANA Finance

SAP S/4HANA Finance çözümü hakkında daha fazla bilgi
edinmek için webinar kaydımızı izleyin

Webinarı İzle

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz