Son Yazılar

Acacia Maden SAP S/4HANA Geçiş Yolculuğu

Acacia Maden SAP S/4HANA Geçiş Yolculuğu

Maden İşletmeleri Lojistik Yöneticisi

Burcu Avcı

Gerçekleştirilen Proje Hakkında Bilgi Verir Misiniz?

Acacia Maden İşletmeleri A.Ş Gökırmak Bakır Madeni Projesinde 400’ün üzerinde sözleşmeyi 10binin üzerinde siparişi SAP S/4HANA üzerinden takip ettik.

Neden MBIS’i Tercih Ettiniz?

MBIS’in sektörel bazda büyük projelerinin bulunması ve bizim sektörümüze yakın projeleri başarıyla devreye almış olması bizim tercih sebebimiz oldu.

Gerçekleştirilen Proje Hakkında Bilgi Verebilir Misiniz?

SAP S/4HANA ile satınalma, lojistik, depo ve sipariş alanlarında yeni bir sistem oluşturduk. Fiori ekranı ile yöneticilerimizin cep telefonuna gelen taleplere hızlı bir şekilde onay vermelerini sağlayan bir mobil arayüz oluşturduk. Böylece taleplerdeki onay stratejileri sürelerini kısaltmış olduk. Bu projeyle tüm veriler tek bir merkez altında toplandı ve verilere kolaylıkla ulaşılabilecek hale geldi. İş süreçlerimiz basitleştirildi, kullanıcılarımıza hızlı, kolay, güvenli ve yeni bir teknolojiyle yeni bir sistem alt yapısı oluşturuldu.

Proje Süreci ve Proje Hedefleri Hakkında Bilgi Verebilir Misiniz?

Veri kayıplarını önleyebileceğimiz düzenli raporlama yapabileceğimiz, tüm süreçleri entegre olarak konuşturabileceğimiz bir yazılım ihtiyacımız vardı. Bu nedenle üst yönetimin de desteğini alarak böyle bir yazılım projesine başladık.

Proje yönetiminde agile metodolojisini kullandık. Proje planlamasından kavramsal tasarıma, uyarlamalardan geliştirmelere, test süreçlerinden canlı ve ana veri hazırlıklarına kadar tüm proje süreçleri tek tek tasarlandı.

Projemizde zaman ve kaynak planlaması en verimli şekilde kullanıldı.

Projemizin başarısında açık iş listelerinin takibi, dokümantasyon, iş dağılımı gibi süreçlerde online Jira projesi yönetim tool u kullanıldı. Projenin başarısında bunun önemi büyüktür.

Bilgi Teknolojileri Yöneticisi

Murat Şahin

Neden SAP Tercih Ettiniz?

Global olarak baktığımızda en yaygın kullanıma sahip uygulamadır. Sağlam temeller üzerinde esnek geliştirme yapısı sağlamaktadır. Ayrıca en geniş danışman ağına sahip olduğu için SAP S/4HANA’yı tercih ettik.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.