MBIS Banka
Entegrasyonu

MBIS’in Banka Entegrasyonu çözümü ile banka hareketleriniz SAP’ye otomatik olarak aktarılsın, işlemleriniz anında anlam kazansın!

Siz de MBIS’in Banka Entegrasyonu çözümünü kullanarak ayrı bir bilgi girişi yapmadan, bakiyelerinizin otomatik olarak güncellenmesini., banka hesaplarınızdaki tüm hareketlerin tek ekranda toplanmasını sağlayabilir ve bu bilgilere dilediğiniz an kolayca ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

MBIS Banka Entegrasyonu nedir?

Çok sayıda kurum, elektronik işlemlerin hızla artan sayısı ve çeşitliliği nedeniyle, farklı yazılımlar kullanmak zorunda kalmakta. Bu yazılımların verileri arasındaki koordinasyonun elle yapılması, hem iş gücü hem de zaman kayıplarına yol açmaktadır. Bunun en güzel örneklerinden birisi de banka ile yaptığınız işlemlerin SAP’ye elle işlenmesi. Her gün onlarca, belki de yüzlerce işlem yapan kurumların bu işlemleri manuel olarak kaydederken yaşadığı bu kayıplara ek olarak bazı kritik hatalar yapılması riskini de göz ardı etmemek gerekir.

MBIS Ar-Ge Merkezi’nde özel olarak geliştirilen Banka Entegrasyonu çözümü, firmaların banka hesaplarındaki hareketlerin elektronik ortamda anlık olarak alınmasını ve SAP sistemine aktarılarak ilgili muhasebe kayıtlarının burada otomatik şekilde oluşturulmasını sağlayan uygulamadır.

MBIS Banka Entegrasyonu’nun temel fonksiyonları

 • Günlük banka hareketlerinin gün içinde istenilen sıklıkta sorgulanması ve listelenmesi (Bankalar arası para transferleri, tedarikçi ödemeleri, çek-senet tahsilatları & ödemeleri, hazine işlemleri [döviz, kredi, mevduat, swap vb.], müşteri tahsilatları, bankacılık işlem giderleri [komisyon, BSMV vb.] , HGS/OGS giderler, abone/sözleşme no ile eşleştirilen edilen otomatik giderler [telekom, elektrik vb.], kredi kartı ödemeleri, vergi ödemeleri ve daha fazlası)
 • Anlık banka bakiye sorgulaması (sürekli mutabakat İmkanı)
 • Banka veya işlem bazlı yetkilendirme
 • Bankaların tek bir kokpit üzerinden yönetimi ve kontrolü
 • Sorgu yolu ile alınan kayıtların ilgili hesap ve cariler ile ilişkilendirilerek SAP’de kayıt altına alınması
 • Kapsamlı loglama ile kolay hata analizi imkanı
 • Tasnif edilemeyen kayıtlar için manuel tayin yapma imkanı
 • ECC ve S/4HANA uyumlu Hızlı Devreye Alma Sistemi
 • Alternatif muhasebeleştirme senaryorlarına kolaylıkla adapte olabilme
 • Ara hesap yaklaşımı , doğrudan bilançoda takip, otomatik kayıt belirleme ile cari bazlı eşleme

MBIS Banka Entegrasyonu hangi bankalar için çalışır?

MBIS Banka Entegrasyonu çözümü Türkiye’nin bilinen tüm büyük bankalarıyla, ek bir geliştirme yapma ihtiyacı olmaksızın kolaylıkla çalışabilmektedir. Ayrıca, müşterilerimiz bunların dışında başka bankalarla çalışmak isterlerse ek geliştirme ile ilgili banka ile entegrasyon süratle kurulabilir.

MBIS Banka Entegrasyonu nasıl çalışır?

Neden MBIS Banka Entegrasyonu çözümü?

Anlık entegrasyon

Eski teknoloji entegrasyon yöntemleri (örn. MT940) banka hesapları ve carileri günde sadece bir kere güncelleyebilirken MBIS Banka Entegrasyonu istenilen sıklıkta ve anlık olarak güncelleme sağlar.

Adaptasyon

MBIS Banka Entegrasyonu çözümü, şirketlere özel muhasebeleştirme senaryolarına kolayca adapte edilebilecek teknolojik altyapı ve esnekliğe sahiptir.

Risk yönetimi

İnsan hatasına açık manuel girişler yerine banka hesap işlemlerinin SAP’ye tamamen otomatik olarak işlenmesi sayesinde hatalardan arındırılmış ve riski minimize edilmiş bir süreç ile çalışma imkanı sağlar.

Merkezi yönetim

Banka işlemlerinin farklı araçlarla farklı ortamlarda takip edilmesi düzensizliğinin önüne geçerek tüm işlemleri tek bir kokpit üzerinden kolayca görüntüleme ve yönetebilme kabiliyeti kazandırır.

Operasyonel verimlilik

Geleneksel manuel uygulama yöntemleriyle günler süren banka ekstre işleme ve muhasebeleştirme işleri otomatik olarak yapılabilmesi sayesinde operasyonel verimlilik üst seviyelere taşınır.

MBIS deneyimi

2000 yılından bu yana yüzlerce başarılı projeye imza atan MBIS’in deneyimli danışmanları rekabette öne geçmenizi sağlayacak know-how ve yönlendirmeleri hizmetinize sunmaktadır.

Müşterilerimizin Görüşleri

Daha başarılı olmanız için neler yapıyoruz?

Fehmi Murat DERİCİOĞLU
Çimsa, CIO
“SAP ile stratejik ortaklığımız kapsamında yürüttüğümüz Dijital Dönüşüm yolculuğumuzun Kişisel Verilerin Korunması ile ilgili kısmını da PDP (Personal Data Protector) çözümü ile tamamlamış bulunuyoruz. SAP’nin KVKK konusundaki deneyimlerini ve en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir projeyle birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağlayarak, kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardık. “
Mesut CAN
AGT, Proje Müdürü
“AGT’nin dijital çekirdeğini dönüştürdük! 10’dan fazla uydu sistemle entegre ECC sistemimizi Springfield metodolojisiyle MBIS’in deneyimli ekibiyle birlikte pandemiye rağmen 4 ayda S/4HANA’ya dönüştürdük. PMI standartlarına uygun yönettiğimiz ve çevik yaklaşımı entegre ettiğimiz projemiz sonucunda yalınlaşan, hızlanan ve güncellenen Bilgi Sistemleri altyapımız yeni teknolojilere hazır. Analitik yönetim reflekslerimiz güçlendi. Birlikte başarılı projelere imza attığımız MBIS’e teşekkür ederiz.”
Kadir Sakarya
Sepaş, Bilgi Teknolojileri Altyapı Müdürü
SAP’nin KVKK konusundaki en iyi uygulamalarını kendimize adapte ederek son derece başarılı bir proje ile birlikte, ekosistemimiz içindeki kişisel verilerin korunmasını ve ilgili süreçlerin tüm ortamlar için merkezi olarak yönetilmesini sağladık. SAP PDP ile kanuni gerekliliklerin çok önemli bir kısmını yerine getirmeyi başardığımız bu projede MBIS’in uzman ekibi ile çalıştık. Özverili çalışmalarından dolayı birlikte bu projeye imza attığımız MBIS’e çok teşekkür ederiz.
Emre Karabulut
Medcem, Bilgi Teknolojileri Müdürü
SAP’yi çimento sektöründe gelişen misyon ve stratejimizi destekleyen bir motor olarak görüyoruz. Öyle ki çimento sektöründe dijital çözümler geliştirmede esnekliği, entegrasyon kolaylığı ve değişen iş süreçlerine adaptasyonu ile vazgeçilmez bir kaynak. Bu süreçte danışmanlık firması olarak, know-how’ı güçlü ve değişen iş ihtiyaçlarımıza hızlı çözüm üreten MBIS, inovasyon yolculuğumuzda bizim için önemli bir çözüm ortağı haline gelmiştir.
Aylin Güvener
AGT, Satış ve Pazarlama Süreçleri Yöneticisi
MBIS’in B2B müşteri portalı Customer WEGA ile bayilerimizle iş birliği içerisinde çalışma imkânı elde ederek, müşteri memnuniyetimizi artırdık. Portalde ihtiyaçlarımıza yönelik sürekli yapılan iyileştirmelerle müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha hızlı bir şekilde cevap verebiliyoruz. Operasyonel verimliliğimizi ve bayilerimizle olan iletişimimizi artırmamıza da katkı sağlayan MBIS’e, Customer WEGA’nın hayat geçirilme ve geliştirme aşamalarında gösterdikleri profesyonel ve iş odaklı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Yasin GÖKKAYA
AGT, İş Uygulamaları Müdürü
“MBIS’in Profesyonel Destek Hizmetleri’nden yararlanmaya başladığımızdan bu yana kendimizi her zaman güvende hissediyoruz. MBIS’in alanında uzman ekibi ile sunduğu hızlı ve etkin çözümler sayesinde, iş uygulamalarımızı kullanan iç müşterilerimizin memnuniyetlerini çok iyi noktalara getirdik. Özverili çalışmalarından dolayı MBIS’e teşekkür ediyor, uzun yıllar birlikte çalışmayı diliyoruz.”
Sinan Karacoğlan
Doğu Pres, BT Müdürü
Uzun yıllardır MBIS ile çalışıyoruz. Beraber başarıyla canlıya geçirdiğimiz SAP S/4HANA projesinden sonra MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden de yararlanmaktayız. Uzman ekiplerin ihtiyaçlarımıza çözüm odaklı yaklaşımlarıyla beraber destek ihtiyaçlarımızı da sorunsuz ve hızlı bir şekilde MBIS ile çözüme kavuşturuyoruz. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.
Alper Nantu
Hasçelik, BT SAP Sorumlusu & Geliştiricisi
"24 saat çalışan bir endüstriyel fabrikada, SAP gibi önemli sistemlerimize anlık olarak izleme sunan bir servise sahip olmak fayda sağlıyor. Ben her yetki değişimi, önemli SAP JOB programlarının durumları ve performans tutarsızlıklarını System Guard aracı ile takip ediyor ve gerektiğinde aksiyon alıyorum."
İlker Özer
Tadım, IT Direktörü
2016 yılından bu yana MBIS’in profesyonel destek hizmetlerinden yararlanmaktayız. MBIS’in çözüm odaklı uzmanlarının taleplerimizi çok hızlı şekilde karşılamaları sayesinde, bir yandan günlük operasyonlarımızdaki aksamaların önüne geçerken diğer yandan da memnuniyet ve esnekliğimizi üst seviyelere taşımayı başardık. Birlikte çok daha uzun yıllar çalışmak dileğiyle MBIS’e teşekkür ederiz.

AGT Ağaç Sanayii

MBIS farkıyla SAP BPC çözümünü seçen AGT Ağaç Sanayii’nde gerçekleşen dijital dönüşüm projesinin detaylarını inceleyin.

 • Sektör
  Ağaç ve Orman Ürünleri
 • Ülke
  Türkiye
 • Ürün
  SAP BPC
Vaka Analizini İndir

Başarı Hikayeleri

Kaynaklar

MBIS’in bilgi birikiminden faydalanın, farkındalığınızı artırın.

MBIS'in sunduğu SAP S/4HANA Finance Çözümü ile
kazanan siz olun.

Bu dokümanın amacı, bir S/4HANA Finance projesinin hazırlık aşamasında yapılması gerekenlere dikkat çekmek ve implementasyonun geri kalanının daha sorunsuz ilerlemesini sağlamaktır.

Ücretsiz İndir

SAP S/4HANA Finance

SAP S/4HANA Finance çözümü hakkında daha fazla bilgi
edinmek için webinar kaydımızı izleyin

Webinarı İzle

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz