MBIS Banka
Entegrasyonu

MBIS’in Banka Entegrasyonu çözümü ile banka hareketleriniz SAP® ’ye otomatik olarak aktarılsın, işlemleriniz anında anlam kazansın!

Siz de MBIS’in Banka Entegrasyonu çözümünü kullanarak ayrı bir bilgi girişi yapmadan, bakiyelerinizin otomatik olarak güncellenmesini., banka hesaplarınızdaki tüm hareketlerin tek ekranda toplanmasını sağlayabilir ve bu bilgilere dilediğiniz an kolayca ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

MBIS Banka Entegrasyonu nedir?

Çok sayıda kurum, elektronik işlemlerin hızla artan sayısı ve çeşitliliği nedeniyle, farklı yazılımlar kullanmak zorunda kalmakta. Bu yazılımların verileri arasındaki koordinasyonun elle yapılması, hem iş gücü hem de zaman kayıplarına yol açmaktadır. Bunun en güzel örneklerinden birisi de banka ile yaptığınız işlemlerin SAP® ’ye elle işlenmesi. Her gün onlarca, belki de yüzlerce işlem yapan kurumların bu işlemleri manuel olarak kaydederken yaşadığı bu kayıplara ek olarak bazı kritik hatalar yapılması riskini de göz ardı etmemek gerekir.

MBIS Ar-Ge Merkezi’nde özel olarak geliştirilen Banka Entegrasyonu çözümü, firmaların banka hesaplarındaki hareketlerin elektronik ortamda anlık olarak alınmasını ve SAP® sistemine aktarılarak ilgili muhasebe kayıtlarının burada otomatik şekilde oluşturulmasını sağlayan uygulamadır.

MBIS Banka Entegrasyonu’nun temel fonksiyonları

 • Günlük banka hareketlerinin gün içinde istenilen sıklıkta sorgulanması ve listelenmesi (Bankalar arası para transferleri, tedarikçi ödemeleri, çek-senet tahsilatları & ödemeleri, hazine işlemleri [döviz, kredi, mevduat, swap vb.], müşteri tahsilatları, bankacılık işlem giderleri [komisyon, BSMV vb.] , HGS/OGS giderler, abone/sözleşme no ile eşleştirilen edilen otomatik giderler [telekom, elektrik vb.], kredi kartı ödemeleri, vergi ödemeleri ve daha fazlası)
 • Anlık banka bakiye sorgulaması (sürekli mutabakat İmkanı)
 • Banka veya işlem bazlı yetkilendirme
 • Bankaların tek bir kokpit üzerinden yönetimi ve kontrolü
 • Sorgu yolu ile alınan kayıtların ilgili hesap ve cariler ile ilişkilendirilerek SAP® ’de kayıt altına alınması
 • Kapsamlı loglama ile kolay hata analizi imkanı
 • Tasnif edilemeyen kayıtlar için manuel tayin yapma imkanı
 • ECC ve S/4HANA uyumlu Hızlı Devreye Alma Sistemi
 • Alternatif muhasebeleştirme senaryorlarına kolaylıkla adapte olabilme
 • Ara hesap yaklaşımı , doğrudan bilançoda takip, otomatik kayıt belirleme ile cari bazlı eşleme

MBIS Banka Entegrasyonu hangi bankalar için çalışır?

MBIS Banka Entegrasyonu çözümü Türkiye’nin bilinen tüm büyük bankalarıyla, ek bir geliştirme yapma ihtiyacı olmaksızın kolaylıkla çalışabilmektedir. Ayrıca, müşterilerimiz bunların dışında başka bankalarla çalışmak isterlerse ek geliştirme ile ilgili banka ile entegrasyon süratle kurulabilir.

MBIS Banka Entegrasyonu nasıl çalışır?

Neden MBIS Banka Entegrasyonu çözümü?

Anlık entegrasyon

Eski teknoloji entegrasyon yöntemleri (örn. MT940) banka hesapları ve carileri günde sadece bir kere güncelleyebilirken MBIS Banka Entegrasyonu istenilen sıklıkta ve anlık olarak güncelleme sağlar.

Adaptasyon

MBIS Banka Entegrasyonu çözümü, şirketlere özel muhasebeleştirme senaryolarına kolayca adapte edilebilecek teknolojik altyapı ve esnekliğe sahiptir.

Risk yönetimi

İnsan hatasına açık manuel girişler yerine banka hesap işlemlerinin SAP® ’ye tamamen otomatik olarak işlenmesi sayesinde hatalardan arındırılmış ve riski minimize edilmiş bir süreç ile çalışma imkanı sağlar.

Merkezi yönetim

Banka işlemlerinin farklı araçlarla farklı ortamlarda takip edilmesi düzensizliğinin önüne geçerek tüm işlemleri tek bir kokpit üzerinden kolayca görüntüleme ve yönetebilme kabiliyeti kazandırır.

Operasyonel verimlilik

Geleneksel manuel uygulama yöntemleriyle günler süren banka ekstre işleme ve muhasebeleştirme işleri otomatik olarak yapılabilmesi sayesinde operasyonel verimlilik üst seviyelere taşınır.

MBIS deneyimi

2000 yılından bu yana yüzlerce başarılı projeye imza atan MBIS’in deneyimli danışmanları rekabette öne geçmenizi sağlayacak know-how ve yönlendirmeleri hizmetinize sunmaktadır.

AGT Ağaç Sanayii

MBIS farkıyla SAP® BPC çözümünü seçen AGT Ağaç Sanayii’nde gerçekleşen dijital dönüşüm projesinin detaylarını inceleyin.

 • Sektör
  Ağaç ve Orman Ürünleri
 • Ülke
  Türkiye
 • Ürün
  SAP® BPC
Vaka Analizini İndir

Başarı Hikayeleri

Kaynaklar

MBIS’in bilgi birikiminden faydalanın, farkındalığınızı artırın.

MBIS'in sunduğu SAP® S/4HANA Finance Çözümü ile
kazanan siz olun.

Bu dokümanın amacı, bir S/4HANA Finance projesinin hazırlık aşamasında yapılması gerekenlere dikkat çekmek ve implementasyonun geri kalanının daha sorunsuz ilerlemesini sağlamaktır.

Ücretsiz İndir

SAP® S/4HANA Finance

SAP® S/4HANA Finance çözümü hakkında daha fazla bilgi
edinmek için webinar kaydımızı izleyin

Webinarı İzle

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz